trackdatabase.com logo







Team Results for Timiskaming District Secondary

  Ath #     Name Entries PF Pl Pts
  309  Nick Seed38. 17 and Under Boys 800 Metre Run
52. 17 and Under Boys High Jump
68. 17 and Under Boys Pole Vault
NT
NH
ND
2:36.24
1.55

3
1




  313  Jack Weston50. 15 and Under Boys High Jump
64. 15 and Under Boys Triple Jump
67. 15 and Under Boys Pole Vault
NH
ND
ND
NH
9.29
ND

1




  310  Corey Steis38. 17 and Under Boys 800 Metre Run
42. 17 and Under Boys 1500 Metre Run
65. 17 and Under Boys Triple Jump
NT
NT
ND
2:28.19
4:59.84
8.37
1
1
3



  303  Alex Wilson2. 15 and Under Girls 200 Metre Low Hurdles
6. 15 and Under Girls 800 Metre Run
7. 15 and Under Girls 1200 Metre Run
NT
NT
NT
34.25
2:52.98
4:44.17
2
1
1
8


  304  Morgan Dewar18. 17 and Under Boys 100 Metre Low Hurdles
22. 17 and Under Boys 300 Metre Low Hurdles
65. 17 and Under Boys Triple Jump
38. 17 and Under Boys 800 Metre Run
NT
NT
ND
NT
16.27
48.04
9.74
2:43.16
1
1
2
4

10


  306  Alex Johnston38. 17 and Under Boys 800 Metre Run
42. 17 and Under Boys 1500 Metre Run
98. Open Boys 2000 Metre Steeplechase
52. 17 and Under Boys High Jump
NT
NT
NT
NH
2:33.14
5:24.39

1.40
2
2

2




  308  Tristan Nichol18. 17 and Under Boys 100 Metre Low Hurdles
22. 17 and Under Boys 300 Metre Low Hurdles
68. 17 and Under Boys Pole Vault
NT
NT
ND
19.66
51.08
ND
3
2


8

  299  Chelsea Jibb1. 15 and Under Girls 80 Metre Low Hurdles
2. 15 and Under Girls 200 Metre Low Hurdles
5. 15 and Under Girls 300 Metre Dash
NT
NT
NT
14.63
33.16
47.23
1
1
1

10

  298  Dee Dewar49. 15 and Under Girls High Jump
NH
1.36
1

  296  Julia Bigelow2. 15 and Under Girls 200 Metre Low Hurdles
61. 15 and Under Girls Triple Jump
NT
ND
35.88
8.14
3
1
6

  307  Alex Millette38. 17 and Under Boys 800 Metre Run
42. 17 and Under Boys 1500 Metre Run
65. 17 and Under Boys Triple Jump
NT
NT
ND
2:43.81
5:41.94
7.37
5
3
4



  311  Peter Thivierge18. 17 and Under Boys 100 Metre Low Hurdles
30. 17 and Under Boys 200 Metre Dash
65. 17 and Under Boys Triple Jump
38. 17 and Under Boys 800 Metre Run
52. 17 and Under Boys High Jump
NT
NT
ND
NT
NH
17.65
25.78
10.40
2:54.76
NH
2
1
1
6






  302  Kira Vandermeer3. 15 and Under Girls 100 Metre Dash
4. 15 and Under Girls 200 Metre Dash
61. 15 and Under Girls Triple Jump

NT
ND
NT
DNF
ND






  305  David Elford10. 15 and Under Boys 200 Metre Low Hurdles
13. 15 and Under Boys 300 Metre Dash
64. 15 and Under Boys Triple Jump
NT
NT
ND
30.85
41.37
9.24
1
1
2
10


  297  Kassie Byrnes1. 15 and Under Girls 80 Metre Low Hurdles
3. 15 and Under Girls 100 Metre Dash
49. 15 and Under Girls High Jump
NT
15.53
NH
15.68
NT
1.25
2
5
2



  301  Kayleigh Siermachesky51. 17 and Under Girls High Jump
57. 17 and Under Girls Long Jump
62. 17 and Under Girls Triple Jump
NH
ND
ND


9.90


1



  300  Kelly King5. 15 and Under Girls 300 Metre Dash
6. 15 and Under Girls 800 Metre Run
7. 15 and Under Girls 1200 Metre Run
NT
NT
NT
NT
NT
NT






  323  Trevor Recalla88. 17 and Under Boys Shot Put
ND
11.80
1

Event Relay Name PF Pl Pts
Intermediate Boys 4x100 Metre Relay "A"NT55.88110
No Entries for athlete(s)
Sheldon West
Total Points:62
Last updated Sun, 29 May 2011 23:03:35
 
Copyright © 2001-2020 trackDatabase.com All rights reserved.