Meet Info
Vital Shank Track & Field Invitational
Invitation d'athlétisme Vital Shank
May 16, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (92.67 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Open Male 800 Metre Run
Final - Unofficial
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Vincent Gauthier
Theriault - Timmins
2:08.00
2:04.29
Carson Brunet
Theriault - Timmins
2:12.00
2:16.97
Cody Walsh
Ste. Marie - New Liskeard
2:25.99
2:18.84
Branden Dubosq
Theriault - Timmins
2:20.00
2:22.29
Cole Chisholm
Theriault - Timmins
2:30.00
2:27.45
Carter Richmond
Timiskaming - New Liskeard
NT
2:28.25
Alex Lapointe
Individual
2:25.00
2:29.79
Joe Bourdon
Theriault - Timmins
2:28.00
2:30.05
Darian Gervais
Timiskaming - New Liskeard
NT
2:30.90
Tyler Marcotte
Timmins High
2:25.00
2:32.43
Colin Duizer
O'Gorman - Timmins
2:27.00
2:32.83
Jack Buhler
O'Gorman - Timmins
2:23.00
2:32.85
Kevin Mikovitch
Englehart High School
2:34.00
2:32.91
Ethan Hurtubise
Timiskaming - New Liskeard
NT
2:33.73
Ian Little
Timmins High
2:23.00
2:34.25
Owen Thomas
Englehart High School
NT
2:34.38
Kyle Roy
Timmins Porcupine Track & Fiel
2:40.00
2:35.60
Theodore Laforest
Timmins Porcupine Track & Fiel
2:38.00
2:36.36
Justin Gagnon
Theriault - Timmins
NT
2:38.19
Connor Stewart
Timmins High
2:40.00
2:38.66
Justin Kim
Timmins Porcupine Track & Fiel
2:40.00
2:39.19
Darien Martin
Cochrane - Cochrane
3:27.00
2:40.69
Isaac Ellis
Kapuskasing District H.S.
NT
2:41.70
Remi Damboise
Nordik - Hearst
NT
2:44.25
Maxime Morin
Timmins Porcupine Track & Fiel
2:36.00
2:44.51
Rodney Jeffries
Cochrane - Cochrane
3:07.00
2:44.89
Kael Martin
Cochrane - Cochrane
3:00.00
2:46.09
Aidan Purificati
Individual
2:46.00
2:47.04
Alex Passera
Kapuskasing District H.S.
NT
2:50.50
Payton Daigle
Timmins Porcupine Track & Fiel
NT
2:51.65
Ian McLean
Timmins Porcupine Track & Fiel
3:10.00
3:00.44
Sam Rimmer
Timmins Porcupine Track & Fiel
NT
3:01.27
Hudson Litt
Timmins Porcupine Track & Fiel
NT
3:05.06
Dannick Barribeault
Theriault - Timmins
NT
3:22.54
Avery Lund
IroquoisFallsSecondarySchool
4:34.00
3:33.20
Matias Chaloux
Roland Michener - S. Porcupine
NT
DNS
Thomas Walton
Timmins High
NT
DNS
Ethan Hurtubise
Timiskaming - New Liskeard
NT
DNS
Jack Hagerty
Timmins High
2:10.00
DNS
Landon McGrath
Timmins High
2:18.00
DNS
Nathan Lemire
Timmins Porcupine Track & Fiel
NT
DNS
Ethan Lacroix
Timmins Porcupine Track & Fiel
NT
DNS
c
Last updated Wed, 16 May 2018 18:00:20
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en