trackdatabase.com logo











Novice Male Under 15 4000 Metre CC Run

Male Team Scores
Rank Team/School Score
1Lo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury) (Sudbury)

Total Time:59:41.09
Average:14:55.28

2-4-5-6-10-11-33
17
2St.Joseph-Scollard - North Bay (North Bay) (North Bay)

Total Time:1:02:33.32
Average:15:38.33

1-8-17-23-34-53-61-70
49
3Korah CVS (Sault Ste. Marie) (Sault Ste. Marie)

Total Time:1:06:38.100
Average:16:39.05

14-21-24-25-59
84
4Superior Heights - SS Marie (Sault Ste. Marie) (Sault Ste. Marie)

Total Time:1:06:47.44
Average:16:41.86

15-19-22-32-44
88
5Lockerby Composite School (Sudbury) (Sudbury)

Total Time:1:06:47.76
Average:16:41.94

9-16-30-36-45-52-56-58
91
6Chippewa - North Bay (North Bay) (North Bay)

Total Time:1:09:02.04
Average:17:15.06

3-18-31-57
109
7Sudbury - Sudbury (Sudbury) (Sudbury)

Total Time:1:25:44.54
Average:21:26.14

46-67-68-69
250


Final - Official
Name Team/SchoolFinalPoints
Cameron GelinasSt.Joseph-Scollard - North Bay (North Bay)14:00.00 1
Carson JewittLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)14:38.88 2
Will RaymerChippewa - North Bay (North Bay)14:45.55 3
Frank NzotungwanimanaLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)14:52.22 4
Sam PietteLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)14:55.55 5
Narayan ShuklaLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)15:14.44 6
Edison JolyCollège Notre-Dame - Sudbury (Sudbury)15:15.55 7
Wyatt MurphySt.Joseph-Scollard - North Bay (North Bay)15:18.88 8
Liam KoskiLockerby Composite School (Sudbury)15:19.99 9
Grady DaleLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)15:26.66 10
Ben LamarcheLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)15:37.77 11
Landen LakeSt. Charles College - Sudbury (Sudbury)15:39.99 12
Asher StevensonElliot Lake - Elliot Lake (Elliot Lake)15:40.00 13
Liam ClarkKorah CVS (Sault Ste. Marie)15:45.00 14
Kyle BrownSuperior Heights - SS Marie (Sault Ste. Marie)15:45.24 15
Toma CorsiLockerby Composite School (Sudbury)16:10.00 16
Nathan de DeckerSt.Joseph-Scollard - North Bay (North Bay)16:22.22 17
Gantry O'ConnorChippewa - North Bay (North Bay)16:27.77 18
Alexander GaliziaSuperior Heights - SS Marie (Sault Ste. Marie)16:37.77 19
Bazi MaraManitoulin Secondary School (M'Chigeeng)16:39.00 20
Ethan BroughKorah CVS (Sault Ste. Marie)16:46.00 21
Felix SchampSuperior Heights - SS Marie (Sault Ste. Marie)16:49.99 22
Mike CulbertSt.Joseph-Scollard - North Bay (North Bay)16:52.22 23
Jacob VincentKorah CVS (Sault Ste. Marie)17:00.00 24
Ryan ElgieKorah CVS (Sault Ste. Marie)17:07.00 25
Carson RabyElliot Lake - Elliot Lake (Elliot Lake)17:12.22 26
Zackory HendersonSt. Mary's College - SS Marie (Sault Ste. Marie)17:12.55 27
Xavier BaranyaiW. C. Eaket - Blind River (Blind River)17:19.99 28
Issac QuackenbushManitoulin Secondary School (M'Chigeeng)17:20.66 29
Felix MageauLockerby Composite School (Sudbury)17:21.11 30
Kolton YerlitzChippewa - North Bay (North Bay)17:33.53 31
Makks DemidovichSuperior Heights - SS Marie (Sault Ste. Marie)17:34.44 32
Cameron GardinerLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)17:39.00 33
Harrison ReesSt.Joseph-Scollard - North Bay (North Bay)17:48.88 34
Darion SymoczkoSt. Benedict - Sudbury (Sudbury)17:49.00 35
Caleb CiuliniLockerby Composite School (Sudbury)17:56.66 36
Sebastian FeraSt. Mary's College - SS Marie (Sault Ste. Marie)17:58.88 37
Rowin TookenayWhite Pines - SS Marie (Sault Ste. Marie)17:59.00 38
Josh RiouxSt. Charles College - Sudbury (Sudbury)18:07.77 39
Aiden LafleurES Macdonald-Cartier (Greater Sudbury,)18:11.11 40
Alexandre MontpellierES Hanmer - Hanmer (Hanmer)18:12.00 41
Kaden DIxonConfederation - Val Caron (Val Caron)18:12.33 42
Pearce CarterCentral Algoma - Desbarats (Desbarats)18:12.77 43
Chase McIntyreSuperior Heights - SS Marie (Sault Ste. Marie)18:19.00 44
Quinton ThorstensteinLockerby Composite School (Sudbury)18:22.44 45
Evan SiemannSudbury - Sudbury (Sudbury)18:26.54 46
Jayden SpadeSt. Charles College - Sudbury (Sudbury)18:29.67 47
Alex SimonsJeunesse-Nord E S (Blind River)18:35.55 48
Aaven EdralinManitoulin Secondary School (M'Chigeeng)18:42.22 49
Riley ZawackiW. C. Eaket - Blind River (Blind River)19:27.77 50
Mathieu HebertRiv-des-Francais (Noelville)19:31.11 51
Cohen Lippert-MurdochLockerby Composite School (Sudbury)19:36.66 52
Jackson LoewenSt.Joseph-Scollard - North Bay (North Bay)19:40.00 53
Zachary FortierConfederation - Val Caron (Val Caron)19:58.88 54
Joshua Gillies-LafranceBish Alexander Carter - Hanmer (Hanmer)20:08.00 55
Lowell HuskinsonLockerby Composite School (Sudbury)20:14.44 56
Cooper GravelleChippewa - North Bay (North Bay)20:15.55 57
Gord FarrellLockerby Composite School (Sudbury)20:18.88 58
Oliver BenacKorah CVS (Sault Ste. Marie)20:23.33 59
Tryton KanasaweWasse Abin High School (Wiikwemkoong)20:35.55 60
Isaac VerberneSt.Joseph-Scollard - North Bay (North Bay)21:12.22 61
Carter GouletESC Champlain - Chelmsford (Chelmsford)21:23.33 62
Nathaniel MikneviciusEspanola - Espanola (Espanola)21:35.55 63
Ethan SavardConfederation - Val Caron (Val Caron)21:44.44 64
Sawyer WattsWest Ferris - North Bay (North Bay)22:04.44 65
Thomas AlboroughWest Ferris - North Bay (North Bay)22:15.06 66
Isaac WoodwardSudbury - Sudbury (Sudbury)22:19.00 67
Faiz JaloSudbury - Sudbury (Sudbury)22:29.00 68
JJ LevesqueSudbury - Sudbury (Sudbury)22:30.00 69
Christian CoutureSt.Joseph-Scollard - North Bay (North Bay)23:54.44 70
Linkin LatourRiv-des-Francais (Noelville)24:56.66 71
Brett MahoneyElliot Lake - Elliot Lake (Elliot Lake)26:45.55 72
Patrick King-ShawanaWasse Abin High School (Wiikwemkoong)27:27.77 73
Carter MiltonWest Ferris - North Bay (North Bay)27:40.00 74
c Last updated Thu, 26 Oct 2023 11:39:55

Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.

Cookie Policy | Privacy Policy | Terms of Service

 
en