trackdatabase.com logo











Senior Male Under 20 6000 Metre CC Run

Male Team Scores
Rank Team/School Score
1Lo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury) (Sudbury)

Total Time:1:22:36.86
Average:20:39.22

2-3-4-12-14-18-36
21
2Manitoulin Secondary School (M'Chigeeng) (M'Chigeeng)

Total Time:1:24:57.87
Average:21:14.47

1-9-11-15-29
36
3Lockerby Composite School (Sudbury) (Sudbury)

Total Time:1:31:11.03
Average:22:47.83

8-16-21-27-35-46-73
72
4West Ferris - North Bay (North Bay) (North Bay)

Total Time:1:34:27.77
Average:23:36.95

5-6-42-52-54
105
5Chippewa - North Bay (North Bay) (North Bay)

Total Time:1:35:55.32
Average:23:58.83

20-26-30-31-49-53
107
6Superior Heights - SS Marie (Sault Ste. Marie) (Sault Ste. Marie)

Total Time:1:36:33.43
Average:24:08.36

7-33-38-41-57
119
7White Pines - SS Marie (Sault Ste. Marie) (Sault Ste. Marie)

Total Time:1:37:23.75
Average:24:20.94

17-32-34-45-72
128
8ES L'Horizon - Val Caron (Val Caron) (Val Caron)

Total Time:1:49:40.16
Average:27:25.04

50-51-56-68
225


Final - Official
Name Team/SchoolFinalPoints
Brodie PennieManitoulin Secondary School (M'Chigeeng)19:39.00 1
Sam RiceLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)19:48.88 2
Owen DobsonLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)20:16.66 3
Nolan KuhlbergLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)20:45.55 4
Jesse DaniwWest Ferris - North Bay (North Bay)21:00.00 5
Wes BuellWest Ferris - North Bay (North Bay)21:13.33 6
Peter GartshoreSuperior Heights - SS Marie (Sault Ste. Marie)21:24.44 7
Liam BinksLockerby Composite School (Sudbury)21:27.77 8
Xavi MaraManitoulin Secondary School (M'Chigeeng)21:28.88 9
Max PortelanceCollège Notre-Dame - Sudbury (Sudbury)21:36.66 10
Alan WilkinManitoulin Secondary School (M'Chigeeng)21:45.55 11
Shiloh SauveLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)21:45.77 12
Shayden CampbellChelmsford Valley - Chelmsford (Chelmsford)21:52.22 13
Jacob BarneyLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)21:56.66 14
TJ GreenManitoulin Secondary School (M'Chigeeng)22:04.44 15
James BertrimLockerby Composite School (Sudbury)22:18.88 16
Linden DevriesWhite Pines - SS Marie (Sault Ste. Marie)22:35.55 17
Russell JoinerLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)22:59.00 18
Jonas PetroskiSt. Benedict - Sudbury (Sudbury)23:23.33 19
David HoraChippewa - North Bay (North Bay)23:24.45 20
Callum BaronLockerby Composite School (Sudbury)23:27.99 21
Renato ZegarraSt. Charles College - Sudbury (Sudbury)23:35.55 22
Joshua StevensonElliot Lake - Elliot Lake (Elliot Lake)23:41.11 23
Matthew GauthierSt.Joseph-Scollard - North Bay (North Bay)23:45.55 24
Jackson CulinSt.Joseph-Scollard - North Bay (North Bay)23:48.88 25
Michael LampkinChippewa - North Bay (North Bay)23:52.22 26
Brendan RoneyLockerby Composite School (Sudbury)23:56.66 27
Tate TurcoKorah CVS (Sault Ste. Marie)24:10.00 28
Matthew WilkinManitoulin Secondary School (M'Chigeeng)24:10.00 29
Paul FuzyChippewa - North Bay (North Bay)24:10.88 30
Taichi HommaChippewa - North Bay (North Bay)24:27.77 31
David KirkWhite Pines - SS Marie (Sault Ste. Marie)24:33.44 32
Cohen HukezalieSuperior Heights - SS Marie (Sault Ste. Marie)24:35.55 33
Justin GrantWhite Pines - SS Marie (Sault Ste. Marie)24:35.88 34
Matthias SiemannLockerby Composite School (Sudbury)24:36.71 35
Corey LacroixLo-Ellen Park - Sudbury (Sudbury)24:50.77 36
Malachi SlackBish Alexander Carter - Hanmer (Hanmer)25:00.00 37
Ethan HeimonenSuperior Heights - SS Marie (Sault Ste. Marie)25:04.44 38
Nathan RadeyLasalle - Sudbury (Sudbury)25:10.00 39
Zachary GauthierSt.Joseph-Scollard - North Bay (North Bay)25:12.22 40
Cole CondSuperior Heights - SS Marie (Sault Ste. Marie)25:29.00 41
Rowan SummersWest Ferris - North Bay (North Bay)25:34.44 42
Nicolas BeaudryESC Champlain - Chelmsford (Chelmsford)25:34.55 43
Sebastien St-JeanESC Champlain - Chelmsford (Chelmsford)25:37.77 44
Alder DevriesWhite Pines - SS Marie (Sault Ste. Marie)25:38.88 45
Owen TurnerLockerby Composite School (Sudbury)25:39.88 46
Matthew RitchieEspanola - Espanola (Espanola)26:11.11 47
Graydon BainLasalle - Sudbury (Sudbury)26:20.00 48
Michael MutereraChippewa - North Bay (North Bay)26:30.00 49
Lucas ChartrandES L'Horizon - Val Caron (Val Caron)26:36.00 50
Luca BianconiES L'Horizon - Val Caron (Val Caron)26:38.88 51
Riley VacheffWest Ferris - North Bay (North Bay)26:40.00 52
Daunte DuvalChippewa - North Bay (North Bay)26:45.55 53
Kalen CulinWest Ferris - North Bay (North Bay)26:54.44 54
Aiden HurlyLasalle - Sudbury (Sudbury)26:58.88 55
Nolan LafranceES L'Horizon - Val Caron (Val Caron)26:58.99 56
Damian GasperasSuperior Heights - SS Marie (Sault Ste. Marie)27:06.88 57
Michael RenaudEspanola - Espanola (Espanola)27:12.22 58
Joshua GagnonESC Champlain - Chelmsford (Chelmsford)27:13.33 59
Zachary NéronÉS Sacré-Coeur - Sudbury (Sudbury)27:15.55 60
Paul McAllisterChelmsford Valley - Chelmsford (Chelmsford)27:26.66 61
Hayden MurphyOdyssée - North Bay (North Bay)27:30.00 62
Nicholas TailleferNorthern - Sturgeon Falls (Sturgeon Falls)27:37.77 63
Trenton MoffattES Hanmer - Hanmer (Hanmer)27:55.58 64
Lucas GagnonVilla-Francaise-des-Jeune-EL (Elliot Lake)28:05.55 65
Aiden WaltersBish Alexander Carter - Hanmer (Hanmer)28:30.34 66
Ben KirbyCentral Algoma - Desbarats (Desbarats)28:30.56 67
Ethan ThibertES L'Horizon - Val Caron (Val Caron)29:26.29 68
Xavier GuentteÉS Sacré-Coeur - Sudbury (Sudbury)29:35.55 69
Connor PaquetteCollège Notre-Dame - Sudbury (Sudbury)30:13.33 70
Brayden HallF.J. McElligott ( )30:28.88 71
Logan AnthonyWhite Pines - SS Marie (Sault Ste. Marie)30:43.33 72
Joe FarrellLockerby Composite School (Sudbury)30:54.44 73
Brayden BertrandÉS Sacré-Coeur - Sudbury (Sudbury)31:00.00 74
Damien DemersCollège Notre-Dame - Sudbury (Sudbury)31:18.88 75
Nathan McGregorCentral Algoma - Desbarats (Desbarats)33:35.55 76
Ethan WheatleyChelmsford Valley - Chelmsford (Chelmsford)33:44.44 77
Joel McFaddenES Macdonald-Cartier (Greater Sudbury,)33:48.88 78
Connor MartelW. C. Eaket - Blind River (Blind River)33:49.99 79
Jacob ProulxW. C. Eaket - Blind River (Blind River)40:00.00 80
c Last updated Thu, 26 Oct 2023 11:39:55

Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.

Cookie Policy | Privacy Policy | Terms of Service

 
en