Meet Info
Varsity Blues high School Track and Field Classic
May 10, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Jones AuDuke
Don Mills - North York
12.23
11.63
Luke Durette
Father John Redmond - Toronto
NT
11.91
Payton Henry
Weston - Weston
NT
12.09
Caleb Joseph
W. A. Porter - Scarborough
11.89
12.15
Stephon Liburd
Cedarbrae - Scarborough
NT
12.17
Bhuvan Ramaswamy
Brampton Centennial - Brampton
11.80
12.17
Ben Fudge
Father John Redmond - Toronto
NT
12.19
Nagy Hanna
Earl Haig - North York
NT
12.20
Piers Cassidy
Royal St. George's College
NT
12.39
Omar Omar-agha
Northview Heights - North York
NT
12.48
Tawayne Beckford
North Albion - Rexdale
NT
12.52
Adam Mohy
Don Mills - North York
12.61
12.56
Liam Dravid
R.H. King Academy
NT
12.56
Dashaun Reddick
C. W. Jefferys - North York
NT
12.65
Nigel Vickery
Leaside - Toronto
NT
12.69
Hayder Hasan
Don Mills - North York
NT
12.70
Aryan Fatahi
Earl Haig - North York
NT
12.73
Shamere Palmer
North Albion - Rexdale
NT
12.75
Brian Francis
R.H. King Academy
NT
12.78
Andrew Cooper
Brampton Centennial - Brampton
13.00
12.79
Jarred Cardenas
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
12.79
Aiden Haigh
Northern - Toronto
NT
12.93
Kevin Nguyen
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
12.95
Chris Borovilos
York Mills - North York
NT
12.95
Kayrus Sam
Central Technical - Toronto
NT
12.99
Matthew Ferreira
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
12.99
Taeshan Ramgeet
Cedarbrae - Scarborough
NT
13.10
Mikolaj Antezak
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
13.15
Matthew Boakye-yiadon
Cedarbrae - Scarborough
NT
13.22
Callum Kaharabata
John Polanyi CI-North York
NT
13.26
Amiel Thompson
St. John Paul II CSS - Scarbor
NT
13.27
Dave Jethro Adriano
Senator O'Connor - Toronto
NT
13.27
Orco Parvez
Bloor - Toronto
12.40
13.29
Shane Gonzales
St. Joan of Arc - Mississauga
NT
13.30
Szymon Chlopowiec
Father John Redmond - Toronto
NT
13.30
Ryder Wang
York Mills - North York
NT
13.32
Stephan Williams
Cedarbrae - Scarborough
NT
13.35
Zechariah Dejere
C. W. Jefferys - North York
NT
13.39
Josh Ramlagan
Monarch Park - Toronto
12.80
13.42
Presley Anuke
Central Technical - Toronto
NT
13.45
Hunter Huchenski
Monarch Park - Toronto
12.80
13.49
Joel Boadi-Boteng
C. W. Jefferys - North York
NT
13.51
Nicholas Ticzon
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
13.55
Shant Deukmedjian
Senator O'Connor - Toronto
NT
13.55
Matthew Al Hadad
Msr de Charbonnel - Willowdale
NT
13.59
Ali Ersoy
York Mills - North York
NT
13.62
Evan Wong
York Mills - North York
NT
13.68
Shalin Ratti
York Mills - North York
NT
13.72
Nathaniel Marshall
Holy Cross - Woodbridge
NT
13.73
David Meza
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
13.73
Simon Ramirez
Holy Cross - Woodbridge
NT
13.74
Donovan Blythe
Cedarbrae - Scarborough
NT
13.75
Joshua Oh
Earl Haig - North York
NT
13.76
Kryzst Real
C. W. Jefferys - North York
NT
13.81
David Gibbs
C. W. Jefferys - North York
NT
13.81
Joaquin Escolano
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
13.83
William Wen
York Mills - North York
NT
13.92
Aquil Sharwani
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
14.02
Owen Burns-Craze
Monarch Park - Toronto
13.10
14.63
Lyle Salazar
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
14.81
Hao Han Lu
Earl Haig - North York
NT
15.08
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Jones AuDuke
Don Mills - North York
11.63
11.63
10
Nagy Hanna
Earl Haig - North York
12.20
11.64
8
Luke Durette
Father John Redmond - Toronto
11.91
11.82
6
Omar Omar-agha
Northview Heights - North York
12.48
12.01
5
Bhuvan Ramaswamy
Brampton Centennial - Brampton
12.17
12.08
4
Caleb Joseph
W. A. Porter - Scarborough
12.15
12.08
3
Ben Fudge
Father John Redmond - Toronto
12.19
12.16
2
Stephon Liburd
Cedarbrae - Scarborough
12.17
12.19
1
Payton Henry
Weston - Weston
12.09
12.25
Piers Cassidy
Royal St. George's College
12.39
12.29
Tawayne Beckford
North Albion - Rexdale
12.52
12.39
Dashaun Reddick
C. W. Jefferys - North York
12.65
12.51
Liam Dravid
R.H. King Academy
12.56
12.61
Hayder Hasan
Don Mills - North York
12.70
12.74
Nigel Vickery
Leaside - Toronto
12.69
12.82
Adam Mohy
Don Mills - North York
12.56
DNS
c
Last updated Fri, 10 May 2019 17:22:53
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en