Meet Info
46th Nike / John Rowland Memorial Games
Host by Neil McNeil High School
Apr 27, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 100 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Wind
Points
Jazmine Oliver
St. Edmund Campion
12.50
12.45
10
Mya Hastings
St. Edmund Campion
12.90
12.87
8
Patricia Ochere
Notre Dame - Toronto
13.00
12.89
6
Ivana Atem
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.91
5
Favour Okpali
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
13.00
4
Beatrix Maddocks
Loretto Abbey - Toronto
13.00
13.05
3
Danielle Wahrhaftig
Bill Crothers SS - Unionville
NT
13.11
2
Busola Akinduro
North Albion - Rexdale
NT
13.40
1
Megan Ronalds
Father John Redmond - Toronto
NT
13.43
Megan Torrance
Birchmount Park - Scarborough
NT
13.47
Rhianna London-Barrett
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
13.48
Chiara Price
Toronto French School- Toronto
NT
13.49
Madeline Ferrara
Loretto Abbey - Toronto
14.00
13.50
Amanda Rosati
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
13.59
Natalie Carinci
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
13.59
Madeleine Zanin
Loretto Abbey - Toronto
14.00
13.62
Sophia Jones
Father John Redmond - Toronto
NT
13.72
Claire Zanin
Loretto Abbey - Toronto
14.00
13.80
Milena Ljubicic
Birchmount Park - Scarborough
NT
13.80
Nicole Patacsil
Notre Dame - Toronto
14.40
13.87
Sophie Walker
Christ the King Jaguars - Geor
NT
13.90
Reilly Hunter
Birchmount Park - Scarborough
NT
13.99
Angelica Herrera
Mary Ward - Scarborough
NT
14.02
Kate Sinclair
Notre Dame - Toronto
14.50
14.08
Kianna Cooke
Birchmount Park - Scarborough
NT
14.13
Analise Connor
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
14.14
R.J. St. Martin-Osborne
Francis Libermann- Scarborough
NT
14.20
Angel Edosa
Madonna - Downsview
NT
14.20
Janelle Ellis
St. Edmund Campion
13.20
14.21
Natasha Macahilig
Mary Ward - Scarborough
NT
14.26
Antonia Bonaldi
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
14.31
Ewura Ekua Sackey
St. Edmund Campion
12.60
14.32
Siena Ling
De La Salle College - Toronto
NT
14.41
Kim Vu
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
14.44
Tricia Lote
Notre Dame - Toronto
14.63
14.48
Alyssa Wing
De La Salle College - Toronto
NT
14.48
Emma Schwartz
Birchmount Park - Scarborough
NT
14.57
Giselle Tilos
Notre Dame - Toronto
14.58
14.64
Abi Braybrook
Birchmount Park - Scarborough
NT
14.69
Jessica Bell
Elmvale - Elmvale
NT
14.77
Lyndberly Amat
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
14.88
Frannie Favot
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
14.98
Mahnoor Rashid
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
15.05
Kate Wolanski
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
15.13
Chase Hodgson
Eastview - Barrie
NT
15.15
Nicole Murphy
Notre Dame - Toronto
15.28
15.49
Kate Perkins
Eastview - Barrie
NT
15.53
Paige Kamstra
Eastview - Barrie
NT
16.12
Stephanie Pilla
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
16.13
Alishbah Aslam
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
16.31
Noura Al-azzawi
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
17.11
Carolina Mongio Alcali
Eastview - Barrie
NT
17.84
c
Last updated Sun, 28 Apr 2019 15:39:28
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en