Meet Info
Sacred Heart Track Classic
May 6, 2011 to May 7, 2011
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (318.27 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Terrence Constantine
Emery - North York
NT
11.28
Bolade Ajomale
Alexander MacKenzie H S
12.06
11.52
Bobby Bryce
Sacred Heart - Newmarket
NT
11.61
Marcel Beaudoin
Eastview - Barrie
11.70
11.62
Joshua Cunningham
Brother Andre - Markham
NT
11.66
Lenox Adirinkah
St. Michael's College- Toronto
11.80
11.75
Justice Kordich
Eastview - Barrie
11.80
11.75
Jared Brown
Eastview - Barrie
11.75
11.84
Jullian Giovannone
Villanova College
12.31
11.90
Amara Ehirim
Bill Crother - Unionville
11.80
11.91
Blake Mariette
St. Maximilian Kolbe - Aurora
11.00
11.98
Richard Walters
Unionville - Markham
NT
12.01
O'Neil Spence
Downsview - North York
NT
12.05
Anthony Volpe
Brother Andre - Markham
NT
12.14
Josh Fletcher
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
12.15
Alex Prokopchuk
Michael Power/St.Joseph-Etobic
13.32
12.15
Noah Wright
Eastview - Barrie
12.00
12.16
Mark Moton
St. Joan of Arc - Maple
NT
12.16
Rayshane Case
St. Michael's College- Toronto
12.50
12.17
Matt McFarlane
Eastview - Barrie
13.00
12.18
Joshua Cumberbatch
Brebeuf
NT
12.20
Jamar Sarsingh
Emery - North York
NT
12.22
Akeil Archer
West Hill - West Hill
NT
12.22
Cosimo Morin
De La Salle College - Toronto
NT
12.34
David Wu
Unionville - Markham
NT
12.38
Alex Robinson
Eastview - Barrie
12.50
12.39
Alex Montini
Villanova College
NT
12.40
Leon Ellis
Eastview - Barrie
11.90
12.40
Scott Bonney
Eastview - Barrie
12.00
12.42
Shomari Murdock-Reid
West Hill - West Hill
11:50.00
12.42
Ibrahim Moustafa
St. Andrew's College - Aurora
NT
12.51
Calvin Wong
Unionville - Markham
NT
12.55
Erich Reine
Thornhill S.S Tigers
NT
12.58
Giancarlo Giannace
Villanova College
NT
12.60
Julian Sconza
De La Salle College - Toronto
NT
12.62
Andrew Tebbi
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
12.65
Andrew Laruffa
Brebeuf
NT
12.70
Nejmi Fahmi
West Hill - West Hill
NT
12.73
Brad Aitchison
Timiskaming - New Liskeard
NT
12.83
Morgan Dewar
Timiskaming - New Liskeard
NT
12.85
Bradley Thompson
Maple - Maple
NT
12.85
Ernesto Ramos
St. Michael's College- Toronto
NT
12.85
Parker Lees
De La Salle College - Toronto
NT
12.86
Adrian Caldarola
Brother Andre - Markham
NT
12.88
Jude Thusiar
St. Michael's College- Toronto
NT
12.89
Diego Aguirre
St. Joan of Arc - Maple
NT
12.90
Michael Hale
De La Salle College - Toronto
NT
12.97
Amar Harper
Stouffville - Stouffville
12.70
13.06
Brian Ching
Unionville - Markham
NT
13.09
Bryan Chamale
Bishop Allen Academy-Etobicoke
14.00
13.13
Ramesh Ramharry
Emery - North York
NT
13.25
Devante Smith
Stouffville - Stouffville
13.14
13.36
Austin Wu
Unionville - Markham
NT
13.51
Brett Tomlinson
St. Andrew's College - Aurora
NT
13.57
Jason Kwan
St. Maximilian Kolbe - Aurora
12.70
13.69
Tony Vong
Milliken Mills H.S.
NT
13.88
Brian Ho
Earl Haig SS
NT
14.27
Sean LeBreaux
Eastview - Barrie
12.10
14.30
Pedram Ghafoori
Earl Haig SS
NT
14.33
Samuel Atmadja
Earl Haig SS
NT
14.49
David Ekere
Maple - Maple
NT
17.65
Ryan Lee
Unionville - Markham
NT
DNS
John Luik
St. Michael's College- Toronto
NT
DNS
Rory Greening
St. Michael's College- Toronto
13.50
DNS
Shawn Gordon
Brother Andre - Markham
NT
DNS
Brent Petroff
Crescent School - Willowdale
NT
DNS
Dimitri Aspinall
Downsview - North York
NT
DNS
Christopher Henriques
De La Salle College - Toronto
NT
DNS
Alex Fotinos
De La Salle College - Toronto
NT
DNS
Siddart Frederick
St. Michael's College- Toronto
13.50
DNS
Jordon Dixon-Keating
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Daniel Lo
Unionville - Markham
NT
DNS
Eric Forgione
St. Michael's College- Toronto
12.50
DNS
Ibrahim Moustafa
St. Andrew's College - Aurora
NT
DNS
Andrian James
St. Michael's College- Toronto
13.50
DNS
Jason Yeung
Unionville - Markham
NT
DNS
Vince Auciello
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
DNS
Andrew Barnes
St. Michael's College- Toronto
13.50
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Terrence Constantine
Emery - North York
11.28
11.33
10
Joshua Cunningham
Brother Andre - Markham
11.66
11.73
8
Bobby Bryce
Sacred Heart - Newmarket
11.61
11.85
6
Lenox Adirinkah
St. Michael's College- Toronto
11.75
11.90
5
Jared Brown
Eastview - Barrie
11.84
12.00
4
Marcel Beaudoin
Eastview - Barrie
11.62
12.05
3
Justice Kordich
Eastview - Barrie
11.75
12.14
2
Bolade Ajomale
Alexander MacKenzie H S
11.52
DQ
c
Last updated Sat, 07 May 2011 21:34:07
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en