Meet Info
44th Nike / John Rowland Memorial Games
Host by Neil McNeil High School
Apr 22, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Bishop Allen Academy-Etobicoke
Ath # Name
Entries
F
Pl
Pts
109
Emma Burnham
48.
Midget Female Long Jump
20.
Midget Female 100 Metre Dash
3.87
15.01
6
54
3
122
Ella Melchior
48.
Midget Female Long Jump
60.
Midget Female Discus Throw
38.
Midget Female 400 Metre Run
66.
Midget Female Javelin Throw
26.
Midget Female 1500 Metre Run
3.26
15.55
1:20.02
DNS
5:47.30
21
12
33
11
152
Matthew Gierlach
79.
Intellectually Imp. Male 100 Metre Dash
12.81
1
9
126
Lauren Pacitti
70.
Senior Female Javelin Throw
19.76
9
139
Sarah Witte
26.
Midget Female 1500 Metre Run
5:43.34
9
149
Oscar Dennis
23.
Midget Male 100 Metre Dash
39.
Midget Male 400 Metre Run
12.66
58.33
29
9
141
Solomon Arase
23.
Midget Male 100 Metre Dash
43.
Midget Male High Jump
49.
Midget Male Long Jump
12.46
DNS
DNS
18
151
Thomas Feness
23.
Midget Male 100 Metre Dash
39.
Midget Male 400 Metre Run
14.76
1:11.23
96
58
119
Luiza Lena
1.
Midget Female 80 Metre Hurdles
13.18
1
10
143
Ethan Avalos
23.
Midget Male 100 Metre Dash
12.50
20
157
Noah Mariano
23.
Midget Male 100 Metre Dash
132
Victoria Reszczynski
26.
Midget Female 1500 Metre Run
124
Thea Nguyen
48.
Midget Female Long Jump
1.
Midget Female 80 Metre Hurdles
3.39
18.93
17
22
121
Mackenzie Mann
26.
Midget Female 1500 Metre Run
129
Zoe Prizzon
1.
Midget Female 80 Metre Hurdles
17.21
15
115
Aleksa Groenin'twould
54.
Midget Female Shot Put
60.
Midget Female Discus Throw
7.81
16.34
6
10
3
114
Vanessa Erhirhie
26.
Midget Female 1500 Metre Run
6:03.24
14
111
Stephanie Chen
20.
Midget Female 100 Metre Dash
16.64
88
140
Anne Xu
20.
Midget Female 100 Metre Dash
16.29
84
107
Antonia Bonaldi
20.
Midget Female 100 Metre Dash
14.04
15
108
Rachel Borg
56.
Junior Female Shot Put
68.
Junior Female Javelin Throw
DNS
DNS
153
Cameron Hamidi
30.
Junior Male 1500 Metre Run
5:12.02
23
118
Josephine Kirk
36.
Junior Female 400 Metre Run
62.
Junior Female Discus Throw
50.
Junior Female Long Jump
1:29.42
ND
3.69
15
9
160
Adrian Munoz-Doldan
24.
Junior Male 100 Metre Dash
63.
Junior Male Discus Throw
13.30
14.03
80
18
159
Brian Moore
5.
Junior Male 100 Metre Hurdles
24.
Junior Male 100 Metre Dash
51.
Junior Male Long Jump
21.08
13.21
3.92
21
73
31
125
Favour O'paulie
21.
Junior Female 100 Metre Dash
36.
Junior Female 400 Metre Run
136
Katrina Sinilaite
36.
Junior Female 400 Metre Run
1:10.45
3
6
120
Amy Luburic
56.
Junior Female Shot Put
62.
Junior Female Discus Throw
68.
Junior Female Javelin Throw
DNS
DNS
DNS
133
Amanda Rosati
21.
Junior Female 100 Metre Dash
13.87
21
130
Patricia Rasowski
27.
Junior Female 1500 Metre Run
5:12.38
3
6
145
Paolo Caballero
63.
Junior Male Discus Throw
35.95
6
3
134
Amanda Sadikaj
62.
Junior Female Discus Throw
68.
Junior Female Javelin Throw
22.
Senior Female 100 Metre Dash
22.84
26.61
4
1
5
10
156
Adam Mandarano
69.
Junior Male Javelin Throw
30.12
6
3
155
David Luburic
59.
Senior Male Shot Put
65.
Senior Male Discus Throw
71.
Senior Male Javelin Throw
DNS
DNS
DNS
110
Alana Campos
64.
Senior Female Discus Throw
58.
Senior Female Shot Put
15.00
7.06
15
9
163
Jack Perry
25.
Senior Male 100 Metre Dash
12.27
48
146
Carl Caliva
71.
Senior Male Javelin Throw
24.
Junior Male 100 Metre Dash
ND
135
Samantha Sagreda
28.
Senior Female 1500 Metre Run
5:57.14
11
123
Madison Melo
46.
Senior Female High Jump
52.
Senior Female Long Jump
1.40
4.68
4
3
5
6
112
Paloma Demonte
34.
Senior Female 400 Metre Run
28.
Senior Female 1500 Metre Run
1:02.02
5
4
169
Jesse Zesseu
65.
Senior Male Discus Throw
71.
Senior Male Javelin Throw
32.94
ND
8
1
168
Joshua Spalla
35.
Senior Male 400 Metre Run
162
Aaron Paynter
25.
Senior Male 100 Metre Dash
53.
Senior Male Long Jump
10.89
6.52
3
1
6
10
117
Amanda Kadima
70.
Senior Female Javelin Throw
16.49
14
148
Philip Costa
25.
Senior Male 100 Metre Dash
35.
Senior Male 400 Metre Run
158
Matthew Martin
65.
Senior Male Discus Throw
71.
Senior Male Javelin Throw
38.64
27.09
2
20
8
164
Thomas Perry
31.
Senior Male 1500 Metre Run
147
Michael Celejewski
31.
Senior Male 1500 Metre Run
4:45.11
25
113
Tessa DiPierdomenico
34.
Senior Female 400 Metre Run
1:01.97
4
5
142
Alex Aurica
59.
Senior Male Shot Put
65.
Senior Male Discus Throw
DNS
14.57
26
166
Alan Ramos
23.
Midget Male 100 Metre Dash
39.
Midget Male 400 Metre Run
49.
Midget Male Long Jump
DNS
127
Alexandra Phelps
26.
Midget Female 1500 Metre Run
167
Thomas Skulj
53.
Senior Male Long Jump
71.
Senior Male Javelin Throw
5.31
24.13
19
27
137
Sophie Sun
38.
Midget Female 400 Metre Run
1:03.32
1
10
138
Kimberly Tam
26.
Midget Female 1500 Metre Run
6:34.31
23
165
Conor Plunkett
65.
Senior Male Discus Throw
71.
Senior Male Javelin Throw
17.70
15.82
24
36
131
Jasper Rayes
38.
Midget Female 400 Metre Run
1:19.31
28
150
Jack Emo
29.
Midget Male 1500 Metre Run
4:57.64
20
144
Carmelo Beltran
25.
Senior Male 100 Metre Dash
53.
Senior Male Long Jump
DNS
116
Grace Johnston
60.
Midget Female Discus Throw
54.
Midget Female Shot Put
DNS
5.84
12
161
Nicholas Neto
23.
Midget Male 100 Metre Dash
13.52
67
154
Lukas Janek
24.
Junior Male 100 Metre Dash
12.99
68
128
Agniya Pobereshnikova
64.
Senior Female Discus Throw
22.04
6
3
Event
Relay Name
F
Pl
Pts
Midget Male 4x100 Metre Relay
"A"
DNS
Midget Female 4x100 Metre Relay
"A"
57.09
5
4
Junior Female 4x100 Metre Relay
"A"
57.26
6
3
Senior Female 4x100 Metre Relay
"A"
52.71
3
6
Open Female 4x400 Metre Relay
"A"
4:10.66
1
10
Total Points:
139
Last updated Mon, 24 Apr 2017 10:44:36
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en