Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 16, 2011 to May 17, 2011
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (134.10 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Bur Oak S.S.
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
208
Shemar Hines
24.
Midget Male Triple Jump
14.
Midget Male 100 Metre Hurdles
22.
Midget Male Long Jump
ND
NT
ND
12.49
16.43
5.74
1
3
1
10
6
10
191
Shia Montas
61.
Junior Female Javelin Throw
59.
Junior Female Discus Throw
57.
Junior Female Shot Put
ND
ND
ND
22.65
DNS
6.48
6
10
3
213
Rodney Lo
54.
Junior Male Long Jump
56.
Junior Male Triple Jump
ND
ND
5.22
FOUL
14
199
Kathryn Tengler
61.
Junior Female Javelin Throw
59.
Junior Female Discus Throw
57.
Junior Female Shot Put
ND
ND
ND
21.75
DNS
8.43
7
3
2
6
196
Kelsey Russel
3.
Midget Female 200 Metre Dash
1.
Midget Female 100 Metre Dash
NT
14.68
30.10
NT
7
10
2
201
Kaja Williams
87.
Senior Female Triple Jump
67.
Senior Female 200 Metre Dash
85.
Senior Female Long Jump
ND
NT
ND
9.11
29.70
3.76
7
14
22
2
187
Malaika Hamadi
27.
Midget Female Discus Throw
25.
Midget Female Shot Put
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
DNS
5.58
14.26
17
9
185
Phoebe Chung
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
3.
Midget Female 200 Metre Dash
NT
17.74
NT
DNS
NT
31.48
19
15
209
Bassel Hussein
6.
Midget Male 400 Metre Dash
26.
Midget Male Shot Put
4.
Midget Male 200 Metre Dash
NT
ND
NT
1:02.40
7.96
26.74
21
21
18
216
Jon Park
86.
Senior Male Long Jump
82.
Senior Male High Jump
ND
NH
DNS
1.55
11
211
Preston Lam
88.
Senior Male Triple Jump
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
78.
Senior Male 110 Metre Hurdles
ND
NT
11.44
1:05.61
20.13
4
4
8
5
5
1
202
Dania Zargarian
87.
Senior Female Triple Jump
85.
Senior Female Long Jump
ND
ND
8.30
DNS
11
218
Chris Wong
38.
Junior Male 400 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
NT
NT
1:02.92
27.64
24
30
204
Auns Chaudry
30.
Midget Male Javelin Throw
26.
Midget Male Shot Put
28.
Midget Male Discus Throw
ND
ND
ND
DNS
11.77
26.57
5
7
4
2
186
Iesha Copeland
7.
Midget Female 800 Metre Run
NT
2:33.35
4
5
207
Qudamah Hamadi
90.
Senior Male Shot Put
ND
12.67
1
10
188
Sumayya Hassen
61.
Junior Female Javelin Throw
59.
Junior Female Discus Throw
57.
Junior Female Shot Put
ND
ND
ND
26.08
DNS
7.75
2
4
8
5
205
Stefan Clarke
66.
Senior Male 100 Metre Dash
82.
Senior Male High Jump
86.
Senior Male Long Jump
DNS
NH
ND
NT
DNS
DNS
219
Andrew Yan
88.
Senior Male Triple Jump
78.
Senior Male 110 Metre Hurdles
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
ND
NT
11.16
20.01
1:08.64
7
7
6
2
2
3
203
Mathew Chan
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
44.
Junior Male 3000 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
DNS
DNS
206
Christian Envidia
54.
Junior Male Long Jump
56.
Junior Male Triple Jump
ND
ND
5.64
11.72
6
6
3
3
195
Angel Phanthanourak
85.
Senior Female Long Jump
87.
Senior Female Triple Jump
ND
ND
4.27
9.48
9
6
3
192
Leslie Ngo
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
ND
ND
3.65
7.95
16
16
197
Feaven Sahlle
87.
Senior Female Triple Jump
85.
Senior Female Long Jump
ND
ND
10.10
4.24
5
10
4
193
Brianna Nicholson
41.
Junior Female 1500 Metre Run
39.
Junior Female 800 Metre Run
NT
NT
6:26.77
3:01.26
15
12
190
Jasmine Leung
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
NT
55.35
15.74
2
4
8
5
198
Jessica Shum
89.
Senior Female Shot Put
93.
Senior Female Javelin Throw
ND
ND
DNS
DNS
184
Leticia Chau
23.
Midget Female Triple Jump
3.
Midget Female 200 Metre Dash
1.
Midget Female 100 Metre Dash
ND
NT
DNS
DNS
31.98
NT
17
181
Aida Abdalla
29.
Midget Female Javelin Throw
25.
Midget Female Shot Put
ND
ND
12.52
6.35
10
11
194
Amreen Noor
1.
Midget Female 100 Metre Dash
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
3.
Midget Female 200 Metre Dash
15.48
18.31
NT
NT
NT
DNS
25
23
200
Sara Turner
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
67.
Senior Female 200 Metre Dash
NT
NT
DNS
30.24
17
183
Kimberly Charbonneau
73.
Senior Female 1500 Metre Run
71.
Senior Female 800 Metre Run
NT
NT
6:30.75
2:56.02
19
13
215
Josiah O'Boyle
12.
Midget Male 3000 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
217
Samir Waber
42.
Junior Male 1500 Metre Run
40.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
5:18.62
2:30.32
18
14
182
Hayat Abdurahman
29.
Midget Female Javelin Throw
25.
Midget Female Shot Put
ND
ND
12.36
6.30
12
13
212
Pai Liu
4.
Midget Male 200 Metre Dash
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
14.
Midget Male 100 Metre Hurdles
NT
NT
NT
DNS
DNS
19.87
12
189
Joyce Kwong
23.
Midget Female Triple Jump
21.
Midget Female Long Jump
ND
ND
9.80
3.72
2
16
8
210
Vivekan Jeyagaran
74.
Senior Male 1500 Metre Run
72.
Senior Male 800 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
5:02.07
DNS
DNS
19
214
Hashim Mihri
74.
Senior Male 1500 Metre Run
72.
Senior Male 800 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
5:39.79
DNS
DNS
37
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Senior Female 4x100 Metre Relay
Bur Oak "A"
NT
57.76
10
Junior Male 4x100 Metre Relay
Bur Oak "A"
NT
50.25
9
Midget Male 4x100 Metre Relay
Bur Oak "A"
NT
DNS
Midget Female 4x100 Metre Relay
Bur Oak "A"
NT
57.73
8
1
Total Points:
128
Last updated Tue, 17 May 2011 18:09:01
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en