Meet Info
TDSSAA South and West Track and Field Championships
May 15, 2023 to May 16, 2023
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male Long Jump
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Daiquan Monteith
West Humber - Rexdale
ND
6.31
10
Liam Lemay
Riverdale - Toronto
ND
6.15
8
Seaton Drew
Harbord - Toronto
ND
6.14
6
Logan O'Flynn
Riverdale - Toronto
ND
6.06
4
Shaphir Harvey
North Albion - Rexdale
ND
5.89
2
Alexander Bannister
Western Technical Commercial S
ND
5.74
1
Macario Remise
Danforth - Toronto
ND
5.71
Rushane Tucker
Martingrove - Islington
ND
5.69
Khii Neblett
Martingrove - Islington
ND
5.33
James Schutte
Martingrove - Islington
ND
5.33
Armaan Pisani
Leaside - Toronto
ND
5.31
Pearce Taffe-Blanford
East York CI- Toronto
ND
5.30
Darren Lowe-Gaillard
Silverthorn - Etobicoke
ND
5.27
Makhai Alexander
Northern - Toronto
ND
5.05
Ethan McKibbon
Western Technical Commercial S
ND
5.05
Oshane Tucker
Martingrove - Islington
ND
5.02
Jason Downer
Northern - Toronto
ND
5.02
Andre Kim
Etobicoke Arts - Toronto
ND
4.95
Zakiul Islam
Danforth - Toronto
ND
4.93
Dominic Jackson
West Humber - Rexdale
ND
4.92
Aki Zagar
East York CI- Toronto
ND
4.84
Tristan Barker
Danforth - Toronto
ND
4.82
Martin Acheampong
Martingrove - Islington
ND
4.76
Francisco Flores
Martingrove - Islington
ND
4.72
Tristan Thomas
Weston - Weston
ND
4.70
T.J. McCalla
West Humber - Rexdale
ND
4.70
Israel Ramos
Harbord - Toronto
ND
4.65
Luke Taylor
North Toronto - Toronto
ND
4.49
Nathaniel Witter
Martingrove - Islington
ND
4.49
Joel Twum
West Humber - Rexdale
ND
4.47
Eddy Loboa
Silverthorn - Etobicoke
ND
4.42
George Johnson
Richview - Islington
ND
4.34
Ryan Wong
North Toronto - Toronto
ND
4.33
Oviyan Gautam
Martingrove - Islington
ND
4.13
Oscar Trowbridge
Ursula Franklin Acad - Toronto
ND
4.07
Madeline Long
Northern - Toronto
ND
4.07
Joel Davis
Weston - Weston
ND
3.81
Jashawn Miller
Weston - Weston
ND
3.78
Abdullah Al-Jabji
Parkdale - Toronto
ND
3.25
Deangelo Maylor-Brown
Westview Centennial-North York
ND
3.14
Azizullah Mohammadi
North Albion - Rexdale
ND
3.08
Elijah Jegede
Westview Centennial-North York
ND
2.56
Joel Whitebridge
Silverthorn - Etobicoke
ND
FOUL
Rinchen Kalsang
Richview - Islington
ND
FOUL
Medet Kazbek
North Toronto - Toronto
ND
DNS
Abraham Ajetunmobi
Westview Centennial-North York
ND
DNS
Adam Whytock
Ursula Franklin Acad - Toronto
ND
DNS
Preston Hung-lashley
Etobicoke Arts - Toronto
ND
DNS
Sahal Ahmed
North Albion - Rexdale
ND
DNS
David Walters
North Albion - Rexdale
ND
DNS
Isaiah Clarke
East York CI- Toronto
ND
DNS
Eyoal Mengistu
Lakeshore - Toronto
ND
DNS
Raheem Douglas
York Memorial - Toronto
ND
DNS
Keegan Attfield
Silverthorn - Etobicoke
ND
DNS
Abdul Ayeni
Martingrove - Islington
ND
DNS
Stephon Ming
Etobicoke CI
ND
DNS
Dainagon D Miller
Central Technical School
ND
DNS
Ceejay Gibbs
North Albion - Rexdale
ND
DNS
Moussa Omar
Jarvis Collegiate - Toronto
ND
DNS
Thuva Srikanthan
York Memorial - Toronto
ND
DNS
Simon Bradley
Central Toronto Academy - Toro
ND
DNS
Vikesh Mehta
Central Toronto Academy - Toro
ND
DNS
Sean-Jay Campbell
York Memorial - Toronto
ND
DNS
c
Last updated Tue, 16 May 2023 18:09:36
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en