Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 24, 2018 to May 25, 2028
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male 800 Metre Run
Records
YRAA
1:59.50
May 21, 2009
Eamonn Kichuk
BCSS - Unionvill
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Tommy Vasilos
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
2:48.19
Brandon Tieu
Maple - Maple
NT
3:17.92
Cameron Moir
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
2:10.88
10
Jaden Bennett
St. Joan of Arc - Maple
NT
2:15.86
8
Kevin Zhang
Bill Crothers SS - Unionville
NT
2:16.29
6
David Nebitko
Newmarket - Newmarket
NT
2:17.03
5
Eric Tang
St. Elizabeth - Thornhill
2:18.30
2:18.37
4
Zack Schieran
Alexander Mackenzie
NT
2:18.93
3
Zachary Meleca-Mazzuchin
Emily Carr Secondary School
NT
2:20.70
2
Kevin Chen
Markham - Markham
NT
2:21.90
1
Kirill Belomitcev
Sacred Heart - Newmarket
2:18.00
2:23.93
Josh Jones
Aurora High School
NT
2:24.74
Omarion Barrett-Ferguson
Woodbridge College Wyverns
NT
2:25.40
Louie Zhao
Milliken Mills - Markham
2:35.29
2:26.33
Diego Rodriguez
St. Elizabeth - Thornhill
2:26.64
2:26.39
Devi Lewin
Bill Hogarth S.S.
NT
2:27.21
Daniel Pang
Sacred Heart - Newmarket
2:20.00
2:28.49
Alexander Fabian
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
2:30.78
Bhavya Shah
Maple - Maple
NT
2:31.55
Adam Buttivant
St. Joan of Arc - Maple
NT
2:32.44
Jabari Lira Leon
Aurora High School
NT
2:32.52
Jorge Dantin
St. Jean De Brebuef - Vaughan
2:37.06
2:32.55
Caelan Foye
St. Robert - Thornhill
NT
2:33.06
Matthew Akins
Tommy Douglas Secondary School
NT
2:33.46
Antony Soliman
St. Augustine - Markham
NT
2:34.44
Jonathan Kan
Markville Secondary School
NT
2:35.18
Andrew McGarrity
ESC Renaissance
2:24.30
2:37.16
Edward Qiao
Bayview - Richmond Hill
NT
2:37.76
Cairo Cristante
Tommy Douglas Secondary School
NT
2:38.75
Timothy Balles
Vaughan - Thornhill
2:28.16
2:39.77
Timothy Vo
Middlefield - Markham
NT
2:40.04
Shane Shamku
Jean Vanier CHS - Richmond Hil
NT
2:41.21
Giancarlo Bernardo
Woodbridge College Wyverns
NT
2:41.88
Nicholas Mascioni
St. Jean De Brebuef - Vaughan
2:43.75
2:42.23
David Li
Middlefield - Markham
NT
2:46.30
Tseng Neil
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
2:46.33
Cameron Teixeira
Thornlea - Thornhill
NT
2:46.44
Angel Vargas
Emily Carr Secondary School
NT
2:49.20
Parth Bhatt
Tommy Douglas Secondary School
NT
2:51.06
Vlad Vascu
Alexander Mackenzie
NT
2:51.39
Maxime Couture
ESC Renaissance
2:40.68
2:51.51
Jonathan Danh
Woodbridge College Wyverns
NT
2:56.02
Timothy Yeung
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
2:56.69
Alton Yap
Woodbridge College Wyverns
NT
2:57.16
Jaden Said
Sir William Mulock - Newmarket
NT
2:57.85
Dominic Muthukumaraswamy
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Zuhair Khan
Middlefield - Markham
NT
DNS
Nikita Belomitcev
Sacred Heart - Newmarket
2:18.00
DNS
Jimmy Li
Bill Hogarth S.S.
NT
DNS
Owen Friesen
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Richard So
Milliken Mills - Markham
NT
DNS
Harrish Ravindran
Woodbridge College Wyverns
NT
DNS
Joshua Pereira
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Liam Ruttan
Woodbridge College Wyverns
NT
DNS
Kyle Macri
Tommy Douglas Secondary School
NT
DNS
Jacob Crowe
St. Augustine - Markham
NT
DNS
Brian Cook
Aurora High School
NT
DNS
Christian Fava
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
DNS
c
Last updated Sun, 27 May 2018 22:44:50
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en