Meet Info
19th Annual Nike / Adam's Invitational
Hosted By - Neil McNeil
Feb 22, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Female 60 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Jahnyl Donaldson-Howden
Birchmount Park - Scarborough
08.70
08.08
-0.0
Trinity Esprit
Mary Ward - Scarborough
NT
08.14
-0.0
Aneesa Buchanan
St. Roch - Brampton
08.24
08.17
-0.0
Jazmine Oliver
St. Edmund Campion
07.95
08.19
-0.0
Kaysen Drummond
St. Roch - Brampton
09.06
08.21
-0.0
Monaye Mitchell
St. Roch - Brampton
08.21
08.27
-0.0
Abigail Marfo
Madonna - Downsview
09.00
08.37
-0.0
Tihana Williams
Albert Campbell - Agincourt
08.30
08.39
-0.0
Dominique Mitchell-Douglas
Father Henry Carr - Rexdale
08.42
08.49
-0.0
Gilliann Bucknor
Mother Teresa - Scarborough
08.17
08.53
-0.0
DeLove Henry
Father Henry Carr - Rexdale
08.64
08.56
-0.0
Jade Oliver
St. Edmund Campion
08.35
08.60
-0.0
Angelica Herrera
Mary Ward - Scarborough
NT
08.65
-0.0
Danielle Corbin
St. Edmund Campion
08.60
08.66
-0.0
Lisa Iyamu
Father Henry Carr - Rexdale
08.38
08.67
-0.0
Madeleine Zanin
Loretto Abbey - Toronto
NT
08.67
-0.0
Janelle Ellis
St. Edmund Campion
08.80
08.71
-0.0
Mya Hastings
St. Edmund Campion
08.60
08.71
-0.0
Nicole Bassaragh
Mother Teresa - Scarborough
08.90
08.74
-0.0
Jaida Hector
St. Edmund Campion
08.50
08.75
-0.0
Teshi Bollo-Kamara
St. Edmund Campion
08.80
08.76
-0.0
Fayola Harman
St. Roch - Brampton
08.78
08.84
-0.0
Claire Zanin
Loretto Abbey - Toronto
NT
08.87
-0.0
Georgia Kofigah
Sacred Heart - Newmarket
NT
08.92
-0.0
Elicia Hughes-Hart
Birchmount Park - Scarborough
08.80
08.93
-0.0
Rowanna Christie
Father Henry Carr - Rexdale
09.08
08.94
-0.0
Adebisi King
St. Edmund Campion
08.80
08.95
-0.0
Sabrina Valeri
Loretto Abbey - Toronto
NT
08.96
-0.0
Nala Chambers-Alexander
Father Henry Carr - Rexdale
08.48
09.00
-0.0
Hayley Murray
Loretto Abbey - Toronto
NT
09.00
-0.0
Aliz Pazok
Marshall McLuhan - Toronto
09.05
09.01
-0.0
Nadia Najarali
Loretto Abbey - Toronto
NT
09.01
-0.0
Maddy Warner
Birchmount Park - Scarborough
09.30
09.03
-0.0
Brenna Giordano
Holy Name of Mary College Scho
08.90
09.30
-0.0
Alexia Petinarelis
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
09.31
-0.0
Kira Checkley
Marshall McLuhan - Toronto
08.89
09.32
-0.0
Jala Fraser
St. Edmund Campion
08.55
09.35
-0.0
Shunryu Dampilag
Father Henry Carr - Rexdale
09.22
09.36
-0.0
Kiana Cooke
Birchmount Park - Scarborough
09.50
09.42
-0.0
Stephanie Ojelabi
Father Henry Carr - Rexdale
09.22
09.44
-0.0
Faith DiLeonardi
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
09.49
-0.0
Dina Ishodaii
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
09.53
-0.0
Joelle Asare
Father Henry Carr - Rexdale
09.33
09.60
-0.0
Quirrah Abbott-Hill-Smith
St. Roch - Brampton
08.67
09.62
-0.0
Mariamna Arbid
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
09.77
-0.0
Simonne Rauch
Holy Name of Mary College Scho
NT
09.93
-0.0
Michelle Hoang
Father Henry Carr - Rexdale
09.94
10.13
-0.0
Ella Verhoeven
Loretto Abbey - Toronto
NT
10.27
-0.0
Kayla Bennett
St. Roch - Brampton
09.00
10.61
-0.0
Tiffany Abapo
Loretto Abbey - Toronto
NT
DNS
-0.0
Kaja-Lee Jones
Birchmount Park - Scarborough
09.00
DNS
-0.0
Amanda Rosati
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
DNS
-0.0
Sivakarthika Somaskandamoorthy
Wexford CSA- Scarborough
09.20
DNS
-0.0
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Jahnyl Donaldson-Howden
Birchmount Park - Scarborough
08.08
07.98
-0.0
10
Aneesa Buchanan
St. Roch - Brampton
08.17
08.06
-0.0
8
Trinity Esprit
Mary Ward - Scarborough
08.14
08.21
-0.0
6
Monaye Mitchell
St. Roch - Brampton
08.27
08.22
-0.0
5
Kaysen Drummond
St. Roch - Brampton
08.21
08.23
-0.0
4
Jazmine Oliver
St. Edmund Campion
08.19
08.25
-0.0
3
Tihana Williams
Albert Campbell - Agincourt
08.39
08.36
-0.0
2
Abigail Marfo
Madonna - Downsview
08.37
08.39
-0.0
1
c
Last updated Wed, 22 Feb 2017 20:29:59
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en