Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 16, 2011 to May 17, 2011
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (134.10 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male 800 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Tim Pare
St. Maximilian Kolbe - Aurora
2:12.70
2:13.45
10
Josh Bell
St. Maximilian Kolbe - Aurora
2:16.69
2:16.82
8
Brendan ` Reesor
Bill Crothers - Unionville
2:18.00
2:17.57
6
Kyle Nice
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
2:17.84
5
Jack Gordon
Emily Carr Secondary School
NT
2:18.12
4
Vince Auciello
St. Jean De Brebuef - Vaughan
2:15.00
2:18.24
3
Eric Soares
St. Jean De Brebuef - Vaughan
2:13.00
2:18.45
2
Matt Melo
Keswick - Keswick
NT
2:19.37
1
Luke Griese
Huron Heights - Newmarket
2:25.12
2:22.98
Justin Oliver
Aurora - Aurora
2:25.00
2:23.76
Zachary White
Langstaff - Richmond Hill
NT
2:25.16
Peter Freiwah
Cardinal Carter - Aurora
2:35.00
2:26.33
Douglas Huang
St. Robert - Thornhill
NT
2:26.97
Eric Ulgiati
Sacred Heart - Newmarket
2:40.00
2:27.02
Lean Fiedeldey
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
2:28.45
Hayatula Nawab
Emily Carr Secondary School
NT
2:28.69
Connor Palin
Sacred Heart - Newmarket
2:38.00
2:30.99
Keith Greenside
Newmarket - Newmarket
NT
2:32.73
Chris Poleto
Cardinal Carter - Aurora
2:34.51
2:33.25
Daniel Tenney
Unionville - Markham
2:35.70
2:33.57
Tiger Zhou
Markville - Markham
NT
2:34.21
Muhammad U Manzoor
Middlefield - Markham
2:48.00
2:35.69
Eric Delaney
St. Augustine - Markham
2:37.13
2:35.87
Matthew Welsman
Sacred Heart - Newmarket
2:35.00
2:35.96
Joshua Lam Tim Woo
ESC Renaissance - Aurora
NT
2:36.78
Noah Kibur
Vaughan - Thornhill
NT
2:37.30
Adrian Tarnachowicz
Emily Carr Secondary School
NT
2:40.18
Andrew Hechanova
Brother Andre - Markham
NT
2:40.70
Min-Kuk Pak
Emily Carr Secondary School
NT
2:44.45
James Zhou
Brother Andre - Markham
NT
2:47.30
Tony Ren
Bayview Secondary School
NT
DNS
Shayan Assaie
Thornlea - Thornhill
2:26.36
DNS
Eric Choi
Thornhill S.S Tigers
NT
DNS
Connor Guilherme
Bill Crothers - Unionville
2:18.00
DNS
Mike Jiao
Bayview Secondary School
NT
DNS
Connor Scholl
Sacred Heart - Newmarket
2:40.00
DNS
Andrew Nobert
Sacred Heart - Newmarket
2:40.00
DNS
Garrett Boyd
Sacred Heart - Newmarket
2:25.00
DNS
Johnny Mastromarco
Bill Crothers - Unionville
2:15.00
DNS
Chris Zhang
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
DNS
Alexander Wong
Brother Andre - Markham
NT
DNS
Ting Gan
Markville - Markham
NT
DNS
c
Last updated Tue, 17 May 2011 18:09:01
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en