Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 19, 2022 to May 20, 2022
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Novice Male 800 Metre Run
Records
YRAA
1:59.30
May 21, 2009
Eamonn Kichuk
BCSS - Unionvill
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Tsz Chun (Thomas) Tse
St. Robert - Thornhill
NT
2:12.92
10
Drone Bassan
Bill Crothers SS - Unionville
2:25.00
2:14.22
8
Michael Liu
Bill Crothers SS - Unionville
2:19.15
2:16.74
6
Jaxon Bridge
Huron Heights - Newmarket
NT
2:20.66
5
Ryan Psihalos
Our Lady Queen of the World-RH
NT
2:22.30
4
Noah Marshall
Huron Heights - Newmarket
NT
2:22.77
3
Christian Anderson
Bill Crothers SS - Unionville
NT
2:22.91
2
Jordan Boateng
Bill Crothers SS - Unionville
2:32.00
2:23.35
1
Ethan Lau
Markville Secondary School
NT
2:27.18
Leo Salva
Markham - Markham
NT
2:27.96
Jethro Greeber
Aurora High School
NT
2:28.43
Caeln Martinez
King City Secondary School
NT
2:29.16
Griffen Lindquist
Markham - Markham
NT
2:30.36
Matthew Yu
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
2:31.03
Jack Lai
St. Augustine - Markham
NT
2:31.94
Pang Spencer
Aurora High School
NT
2:32.74
JoQuinn Maristanes
Bill Crothers SS - Unionville
NT
2:33.20
Michael Carnie
Brother Andre - Markham
NT
2:33.30
Matthew Petersen
Bill Hogarth - Markham
NT
2:35.02
Gianluca Di Vito
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
2:48.85
2:35.68
Andrew Bougai
Stephen Lewis - Vaughan
NT
2:36.10
Anthony Calabria
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
2:45.46
2:36.84
Jathushan Jayaranjan
Woodbridge College- Woodbridge
NT
2:36.85
Tobias Bramer
Markham - Markham
NT
2:37.90
Niko Bungay
Hodan Nalayeh - Thornhill
3:00.00
2:38.11
Steven Kim
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
2:38.39
Lemba Naorem
Middlefield - Markham
NT
2:38.44
Ian Leung
St. Augustine - Markham
NT
2:38.65
Joseph Achong
Markville Secondary School
NT
2:38.80
Nathan Tom
Stouffville - Stouffville
NT
2:38.86
Maazin Umar
Woodbridge College- Woodbridge
NT
2:40.32
Justin Cao
Middlefield - Markham
NT
2:40.44
Daniel Zhao
Markville Secondary School
NT
2:40.75
Rohan Swamynathan
Bill Crothers SS - Unionville
NT
2:40.97
Daniel Shears
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
2:41.15
Artiom Kirov
Dr. John Denison - Newmarket
NT
2:43.98
Nathaniel Balkaran
Bill Hogarth - Markham
NT
2:45.08
Ryan Wang
St. Robert - Thornhill
NT
2:46.69
Cohen Paquette
Tommy Douglas - Vaughan
NT
2:46.98
Joshua Shuman
Milliken Mills - Markham
NT
2:50.79
Aadam Lakhani
Stephen Lewis - Vaughan
NT
2:52.88
Dwayne Anyog
Woodbridge College- Woodbridge
NT
2:57.50
Kevin Shen
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
2:58.85
Theodore Chiu
Innova Academy - Newmarket
NT
2:58.91
Daniel Solesa
Tommy Douglas - Vaughan
NT
3:00.39
Luca Ruffolo
Tommy Douglas - Vaughan
NT
3:00.91
Hayden Brandemark
Stouffville - Stouffville
NT
3:01.49
Matthew Mukherjee
Markham - Markham
NT
3:14.27
Brandon Jez
Markville Secondary School
NT
3:14.42
Atreyu Nicolas
ESC Renaissance - Aurora
NT
DNS
Ben Tsivian
Stephen Lewis - Vaughan
NT
DNS
Abissaan Siritharan
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
DNS
Ethan Walters
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Gurkaran Deol
Maple - Maple
NT
DNS
Yadushaan Dilshan
Maple - Maple
NT
DNS
Wajahat Chaudhary
Maple - Maple
NT
DNS
c
Last updated Sat, 21 May 2022 8:38:18
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en