Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 16, 2019 to May 17, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male 800 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Blake Kennedy
Newmarket - Newmarket
NT
2:11.20
10
Lukas Nacevski
Bill Crothers SS - Unionville
2:07.00
2:15.53
8
Cheuk-Lun Cheung
Bill Crothers SS - Unionville
2:07.00
2:15.60
6
Sahil Sharma
Maple - Maple
NT
2:15.80
5
Jeanue Chung
Richmond Green - Richmond Hill
2:23.82
2:15.86
4
Sina Ayerman
Richmond Green - Richmond Hill
2:23.01
2:20.85
3
yulai (Jude) Duan
St. Robert CHS
NT
2:22.10
2
David Durbano
St. Maximilian Kolbe - Aurora
2:23.38
2:24.10
1
Santhosh Rajmohan
Dr. G. W. Williams - Aurora
2:30.87
2:25.47
Alex Balaci
Maple - Maple
NT
2:25.54
Apinash Sivaganesan
Bill Hogarth Secondary School
NT
2:26.98
Desheng Chen
Dr. G. W. Williams - Aurora
2:32.37
2:27.54
Arik Dhaliwal
Villanova College
2:50.45
2:28.78
Tristan Choi
Stephen Lewis - Vaughan
NT
2:29.36
Nima Kho'daii
St. Maximilian Kolbe - Aurora
2:24.06
2:29.49
Eric Castro
Villanova College
NT
2:30.28
Aryan Sood
St. Robert CHS
NT
2:31.49
Curtis Choy
Markham - Markham
2:42.00
2:32.02
David Xu
Milliken Mills - Markham
2:31.82
2:32.77
Arash Fotoohizadeh
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
2:33.64
Rameil Adam
Emily Carr Secondary School
NT
2:33.92
Mike Katsnelson
Stephen Lewis - Vaughan
NT
2:34.28
Dawson Ye
St. Robert CHS
NT
2:34.85
Alex Souphanthong
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
2:37.35
Serge Ekzhanov
Langstaff - Richmond Hill
NT
2:38.06
Ryan Elliott
Bur Oak S.S.
2:41.59
2:39.11
Ruder Manhas
Middlefield - Markham
NT
2:39.14
Luca Flaim
Vaughan - Thornhill
NT
2:39.56
Joshua Wong
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
2:39.85
Aanushan Elangoban
Bill Hogarth Secondary School
NT
2:40.65
Ivan Chou
St. Robert CHS
NT
2:41.76
Kyle Liao
Middlefield - Markham
NT
2:41.91
Derek Yu
St.Theresa of Lisieux
NT
2:42.01
Andrew Urbani
Emily Carr Secondary School
NT
2:42.58
Adrian Muresan
Cardinal Carter - Aurora
NT
2:42.83
Benjamin Midanik
Woodbridge College Wyverns
NT
2:43.07
Ali Maghbooli
Langstaff - Richmond Hill
NT
2:45.72
Vincent Scarano
Villanova College
2:53.45
2:47.07
Anson Ng
St. Robert CHS
NT
2:53.09
Bradley Oh
Stephen Lewis - Vaughan
NT
2:54.52
Liu Chris
Stephen Lewis - Vaughan
NT
2:54.89
Bernie Wang
Markville Secondary School
NT
2:59.13
Matthew Brusco
Emily Carr Secondary School
NT
2:59.16
Jaskaran Sani
Markham - Markham
3:10.20
3:00.97
Martin Munoz
St. Robert CHS
NT
3:01.10
Justin Yu
St. Robert CHS
NT
3:01.32
Thomas Osso
Dr. G. W. Williams - Aurora
3:05.91
3:04.29
Bryant Zheng
Markville Secondary School
NT
DNS
Matteo Impastato
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Jason Su
Unionville - Markham
NT
DNS
Ryan Colley
Markville Secondary School
NT
DNS
Rohan Singh
Richmond Green - Richmond Hill
2:50.01
DNS
Sebastian Naccarato
Maple - Maple
NT
DNS
James Cairns
Bill Hogarth Secondary School
NT
DNS
Abbiraam Nandakumar
Middlefield - Markham
NT
DNS
Abbiraam Nandakumar
Middlefield - Markham
NT
DNS
Valentin Petrov
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Nathan Probert
Markham - Markham
NT
DNS
Daniel Luchian
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
DNS
Arshia Sharifi
St. Robert CHS
NT
DNS
Beckett Longmuir
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Richard Zhang
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Alex Rogers
Aurora High School
NT
DNS
Arian Taghaddosi
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
DNS
Roy Yao
Dr. G. W. Williams - Aurora
2:59.87
DNS
David Zu
Dr. G. W. Williams - Aurora
2:35.72
DNS
c
Last updated Sat, 18 May 2019 20:28:49
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en