Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 22, 2013 to May 23, 2013
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (128.95 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 1500 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Ben Richardson
Bill Crothers - Unionville
NT
4:18.00
10
Alex Freemantle
Sacred Heart - Newmarket
4:04.00
4:18.30
8
Sebastian Blair
Newmarket - Newmarket
4:10.00
4:19.30
6
Matthew Wieser
Brother Andre - Markham
NT
4:19.31
5
Joey Stel
Aurora High School
4:10.00
4:19.80
4
Colin Kilner
Langstaff - Richmond Hill
4:29.00
4:25.00
3
Eric Ulgiati
Sacred Heart - Newmarket
4:21.00
4:25.10
2
Matthew Roach
Dr. G. W. Williams - Aurora
4:15.00
4:27.10
1
Rob Elmhirst
Huron Heights - Newmarket
4:30.00
4:27.40
Andrew Nobert
Sacred Heart - Newmarket
4:31.25
4:27.80
Matthew Dicks
St. Maximilian Kolbe - Aurora
4:35.45
4:30.80
Ciaran Callaghan
Sacred Heart - Newmarket
4:15.00
4:33.60
Jacob Pearo
Alexander MacKenzie H S
4:52.00
4:42.60
Aaron McQuaid
St. Elizabeth - Thornhill
4:40.00
4:44.10
Matthew Rieck
St. Augustine - Markham
NT
4:49.20
Mohammad Alam
Newmarket - Newmarket
NT
4:50.30
Benji Fages
Community Hebrew Academy-R.H.
4:51.40
4:53.40
Trevor Stephens
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
4:54.10
Joseph Lundy
Langstaff - Richmond Hill
NT
4:56.70
Cameron Nowikow
Stouffville - Stouffville
4:59.91
4:58.70
Jalen Patrick
Emily Carr Secondary School
NT
5:03.00
Brandon Busato
Bur Oak S.S.
NT
5:03.90
Muhammad Manzoor
Middlefield - Markham
5:09.00
5:10.70
Aravinth Selvakumar
Middlefield - Markham
5:11.00
5:13.90
Min Pak
Emily Carr Secondary School
NT
5:16.00
David Sullivan
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
5:16.20
Aarij Irfan
Middlefield - Markham
5:28.00
5:18.10
Mitch Bowmile
Thornlea - Thornhill
NT
5:22.30
Noah Liberman
Thornlea - Thornhill
5:21.70
5:25.70
Ellison Gomez
Middlefield - Markham
5:19.00
5:27.20
Jesse MacDonald
Our Lady of the Lake - Keswick
NT
5:28.30
Mitchell Arnold
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
5:42.10
Kenny Lam
Milliken Mills - Markham
NT
DNS
Sergio Mijango
St. Jean de Brebeuf
NT
DNS
Karim Khodeir
Milliken Mills - Markham
5:23.10
DNS
Randy Rajkumar
Middlefield - Markham
6:28.00
DNS
Senna Ferguson
Sir William Mulock - Newmarket
NT
DNS
Jordan Matthews
Newmarket - Newmarket
4:26.00
DNS
Stefan Regier
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Alex Lam
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
DNS
Andrew Choi
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Tim Pare
St. Maximilian Kolbe - Aurora
4:16.00
DNS
Josh Bell
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
DNS
Siddharth Shah
Vaughan - Thornhill
NT
DNS
Sean McKay
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Hunter King
Alexander MacKenzie H S
NT
DNS
Tommy Kwan
St. Augustine - Markham
NT
DNS
c
Last updated Sun, 26 May 2013 0:06:42
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en