Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 16, 2011 to May 17, 2011
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (134.10 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 1500 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Rob Denault
Aurora - Aurora
3:50.00
4:09.85
10
Marco Papania
Richmond Green - Richmond Hill
4:15.00
4:10.14
8
Kyle Penney
Sacred Heart - Newmarket
4:16.16
4:10.64
6
Eric MacPherson
Aurora - Aurora
4:17.00
4:11.85
5
Andrew McColl
Markham - Markham
4:20.00
4:13.67
4
Kevin Tree
Dr. G. W. Williams - Aurora
4:20.00
4:17.09
3
Tyler White
Aurora - Aurora
NT
4:24.28
2
Michael Styba
Bill Crothers - Unionville
4:25.00
4:29.43
1
Kyle Stolys
Bill Crothers - Unionville
4:30.00
4:33.58
Spencer Wyatt
Thornhill S.S Tigers
4:35.00
4:52.19
Alex Yu
Unionville - Markham
NT
4:52.81
Michael Williamson
Markham - Markham
4:55.00
4:55.17
Justin Khan
Bill Crothers - Unionville
NT
4:56.01
Sean Smith
Thornhill S.S Tigers
NT
4:56.17
Ian Ip
Dr. G. W. Williams - Aurora
7:00.00
4:56.80
Cody Fair
Stouffville - Stouffville
5:16.27
4:59.77
Milad Gulam
J.M. Denison Secondary School
5:21.00
5:00.98
Matthew Bernardinis
Thornhill S.S Tigers
NT
5:02.04
Vivekan Jeyagaran
Bur Oak S.S.
NT
5:02.07
Marcel Bourgoin
ESC Renaissance - Aurora
NT
5:04.41
Christopher Chiu
Milliken Mills H.S.
5:07.42
5:07.54
Yosuf Kaliwal
Middlefield - Markham
6:10.00
5:10.23
Hank Lee
Thornhill S.S Tigers
NT
5:12.75
Bill Sutton
Stouffville - Stouffville
5:19.11
5:13.17
Mac Wright
Newmarket - Newmarket
NT
5:15.87
Mitchell Ortofsky
Vaughan - Thornhill
NT
5:20.32
Drew Allen
Sacred Heart - Newmarket
5:00.00
5:20.35
Lucas Poleto
Cardinal Carter - Aurora
5:20.00
5:22.20
Natanal Simchovich
Westmount - Thornhill
NT
5:22.88
Michael Chimenti
St. Jean De Brebuef - Vaughan
5:05.00
5:23.71
Armin Sharifi
Bayview SS
NT
5:24.22
Daniel Wright
Thornhill S.S Tigers
NT
5:24.62
Scott Gambler
Markham - Markham
5:20.00
5:31.04
Ryan Scarr
St.Theresa of Lisieux-Richmond
5:39.00
5:32.33
Julian Digiovanni
St. Elizabeth - Thornhill
5:32.36
5:34.77
Chun Cheung Yeun
Bayview SS
NT
5:34.79
Hashim Mihri
Bur Oak S.S.
NT
5:39.79
Michael Venditti
Emily Carr Secondary School
6:00.00
5:40.17
Brandon Gaffoor
Markville - Markham
NT
5:41.88
Jesse Samra
Maple - Maple
6:12.41
5:45.84
Clement Fung
Thornhill S.S Tigers
NT
5:46.80
Kyle Vannarath
Stephen Lewis - Vaughan
NT
5:50.19
Chris Thompson
St. Jean De Brebuef - Vaughan
5:00.00
5:57.25
Vithoosan Kaneshalingham
Bayview SS
NT
5:58.59
Rhys Foy
Thornlea - Thornhill
6:00.28
6:02.03
Paul Luciani
St. Elizabeth - Thornhill
6:14.10
6:05.32
Sebastien Kerby
ESC Renaissance - Aurora
NT
6:08.08
Denver Riddell
Sutton DHS
NT
6:13.17
Peter Lim
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Jeff Leuschner
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
D J Bott
Langstaff - Richmond Hill
4:30.00
DNS
Dubi Derin
Thornhill S.S Tigers
NT
DNS
Daniel Li
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
DNS
Nicholas Smith
Dr. G. W. Williams - Aurora
4:13.00
DNS
Romeo J-P Violante
Brother Andre - Markham
NT
DNS
Waqar Ahmed
Maple - Maple
5:25.39
DNS
Taishon Sutherland
Maple - Maple
NT
DNS
Brandon Ber
Westmount - Thornhill
NT
DNS
Anthony Vandikas
Unionville - Markham
NT
DNS
Matthew teBogt
Sacred Heart - Newmarket
4:25.00
DNS
Jordan Freedman
Thornhill S.S Tigers
NT
DNS
Joe Anderson
Sutton DHS
NT
DNS
William Xiao
Bayview SS
NT
DNS
Ashel Fernando
Stephen Lewis - Vaughan
NT
DNS
Michael Bourgeois
Stouffville - Stouffville
4:17.18
DNS
Abdullah Farooqui
Middlefield - Markham
NT
DNS
Alexander Faria
St. Elizabeth - Thornhill
5:30.00
DNS
c
Last updated Tue, 17 May 2011 18:09:01
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en