Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 17, 2010 to May 18, 2010
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Full Results PDF (331.38 kB)
Media Full Results (64.32 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 1500 Metre Run
Records
YRAA
4:01.20
May 18, 2006
Stefan Ristic
Mulock
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Rob Denault
Aurora - Aurora
4:03.00
4:04.25
10
Michael Tucker
Bur Oak S.S.
NT
4:19.34
8
Eric MacPherson
Aurora - Aurora
4:15.00
4:19.38
6
Nick Smith
Dr. G. W. Williams - Aurora
4:15.00
4:20.21
5
Michael Bourgeois
Stouffville - Stouffville
4:20.19
4:22.72
4
AJ dePaulsen
Sacred Heart - Newmarket
NT
4:30.71
3
John-Paul Violante
Brother Andre - Markham
NT
4:30.95
2
Kevin Tree
Dr. G. W. Williams - Aurora
4:30.00
4:39.32
1
Matt teBogt
Sacred Heart - Newmarket
4:36.00
4:43.77
Matt Li
Markville - Markham
NT
4:46.25
Mohamed Railey
Richmond Green - Richmond Hill
4:57.00
4:47.14
Jonathan Alderton-Suckling
Bill Crother - Unionville
4:51.51
4:47.92
Nathan Goldstein
Thornhill - Thornhill
4:50.11
4:51.17
Luis Castillo
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
4:51.53
Mark Biner
Westmount - Thornhill
4:49.24
4:51.59
Alex Yu
Unionville - Markham
4:53.40
4:52.58
Kashif Khan
Maple - Maple
5:27.12
4:57.48
Cody Fair
Stouffville - Stouffville
5:17.50
4:57.88
Brandon Wagg
Stouffville - Stouffville
5:16.60
4:58.95
Brian Chan
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
5:00.26
Jordan Monaco
Emily Carr Secondary School
NT
5:02.80
Vincent Ng
Unionville - Markham
NT
5:07.32
Nathan Gold
Westmount - Thornhill
NT
5:09.79
Alistair Murray
Markham - Markham
5:00.00
5:10.45
Jeff Leuschner
Stouffville - Stouffville
5:26.25
5:10.49
Raymond Delbarrio
ESC Renaissance - Aurora
5:10.78
5:11.45
Ian Ip
Dr. G. W. Williams - Aurora
5:10.00
5:12.06
Michael Vitelli
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
5:13.38
Bill Sutton
Stouffville - Stouffville
5:14.06
5:16.25
Mahad Abdi Abdullahi
Stephen Lewis - Vaughan
NT
5:16.45
Francis Sorbara
St. Elizabeth - Thornhill
5:16.11
5:20.62
David Kornhauser
Community Hebrew Academy-R.H.
5:20.03
5:21.51
Kush Patel
Bur Oak S.S.
5:24.40
5:21.57
Kyle Sharpe
Stouffville - Stouffville
5:27.81
5:29.73
Neil Khatri
Maple - Maple
NT
5:29.90
Ryan Barker
Markville - Markham
NT
5:29.93
Daniel Lebitania
St. Robert - Thornhill
NT
5:31.00
Jong Woo Kim
Markville - Markham
NT
5:33.42
Zach Lopez
Markville - Markham
NT
5:34.40
Nick Kozak-Holland
Stouffville - Stouffville
6:00.40
5:37.67
Paul Luciani
St. Elizabeth - Thornhill
5:40.35
5:39.46
Jagbir Dosarijh
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
5:43.21
Vinochan Paramanantham
Maple - Maple
5:35.31
5:57.70
Al-Hamza Abdullah
Richmond Hill - Richmond Hill
4:50.00
6:20.08
Wilfred Chan
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Wesley Seminara
Dr. G. W. Williams - Aurora
5:10.00
DNS
Brandon Damiano
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
DNS
Blaine Stentiford
Newmarket - Newmarket
NT
DNS
Salvatore Liguori
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Clement Fung
Thornhill - Thornhill
5:38.00
DNS
Sube Muneeswarathasan
Brother Andre - Markham
NT
DNS
c
Last updated Mon, 24 May 2010 7:59:53
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en