Meet Info
OFSAA Track & Field Championship - Belleville
Results - www.windsortiming.com
Jun 1, 2017 to Jun 3, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 800 Metre Run
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Ruach Padhal
John Paul II - London
1:51.67
1:53.34q
William McBride
W. F. Herman - Windsor
1:52.31
1:53.78q
John Fish
Sir John A Macdonald SS
1:52.60
1:55.74q
Alanzo Ryan
Dunbarton - Pickering
1:52.77
1:54.13q
Ezana Wossen
Marshall McLuhan - Toronto
1:58.88
1:54.51q
Cameron Hoggarth
Goderich - Goderich
1:52.61
1:56.20q
Sam Cumming
Eastview SS - Barrie
1:54.81
1:54.71q
Justin Graenert
St Maximilian Kolbe CHS Aurora
1:54.55
1:54.74q
Alec Purnell
Dundas Valley
1:56.18
1:54.84
Liam Pedersen
La Salle SS - Kingston
1:55.86
1:55.12
Marcel Aubry
Toronto Ouest
2:03.67
1:56.24
Andrew Brown
East Northumberland SS
1:56.41
1:56.86
Matthew Hebert
Arnprior DHS - Arnprior
1:56.14
1:57.28
Brock Deba
E. L. Crossley CSS - Fonthill
1:55.66
1:57.31
Mitchell Leliever
St Marcellinus SS -Mississauga
1:56.67
1:58.13
Cade Kochals
Northern - Toronto
1:59.67
1:58.52
Alex Broekhuyse
St Thomas More CSS - Hamilton
1:55.25
1:58.93
Vincent Gauthier
ESC Theriault - Timmins
2:01.58
1:59.32
Nathan McDowell
Eastview SS - Barrie
1:56.20
1:59.35
Colin Warwick
Sir W Churchill CVI - Thun Bay
2:01.97
1:59.91
James Scott
Manitoulin SS - M'Chigeeng
2:02.72
2:00.07
Nick Bauernschmitt
Valour - Petawawa
1:54.47
2:01.27
Anthony Sutton
Leaside - Toronto
2:03.29
2:02.54
Will McDonough
Hammarskjold HS - Thunder Bay
1:58.55
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Points
Ruach Padhal
John Paul II - London
1:53.34
1:51.79
10
Ezana Wossen
Marshall McLuhan - Toronto
1:54.51
1:54.17
8
Alanzo Ryan
Dunbarton - Pickering
1:54.13
1:54.87
6
William McBride
W. F. Herman - Windsor
1:53.78
1:54.91
5
John Fish
Sir John A Macdonald SS
1:55.74
1:57.53
4
Sam Cumming
Eastview SS - Barrie
1:54.71
1:58.24
3
Justin Graenert
St Maximilian Kolbe CHS Aurora
1:54.74
2:02.84
2
Cameron Hoggarth
Goderich - Goderich
1:56.20
DNF
c
Last updated Thu, 08 Jun 2017 21:28:58
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en