Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 16, 2019 to May 17, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 400 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Maurice Graenert
St. Maximilian Kolbe - Aurora
54.00
52.21
10
Ryan Xu
Markville Secondary School
53.00
53.04
8
Ethan Appadurai
Unionville - Markham
52.00
53.22
6
Ben Sitarenios
Bill Crothers SS - Unionville
NT
53.68
5
Darryl Hawthorne
St. Maximilian Kolbe - Aurora
54.62
53.86
4
Myles McPherson
St. Brother Andr� CHS
NT
54.26
3
Ethan Ortiz
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
54.79
2
Nicholas Asanondonrian
St. Maximilian Kolbe - Aurora
58.77
55.40
1
Zachary Gingras
Bill Crothers SS - Unionville
NT
55.86
Luke Ruberto
Sir William Mulock - Newmarket
NT
57.41
Saranjan Neelananthasivam
Markham - Markham
57.00
57.98
Aryan Shirazi
Sir William Mulock - Newmarket
NT
58.00
Navin Garg
Markville Secondary School
NT
58.62
Bennett Lai
Markham - Markham
NT
58.95
Cameron Schultz
St.Theresa of Lisieux
NT
59.48
Judiyah Johnson
Bayview - Richmond Hill
NT
59.52
Anton Thompson
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
59.81
Alexader Falkenhagen
Bill Crothers SS - Unionville
NT
59.87
Brendan Law
Bur Oak S.S.
60.54
60.04
Douglas Fong
Unionville - Markham
NT
60.73
Nicholas Pasquini
St. Elizabeth - Thornhill
NT
60.76
Jordan Yacoub
Newmarket - Newmarket
NT
1:01.22
David Chen
Langstaff - Richmond Hill
NT
1:01.75
Nicholas Kleine
St.Theresa of Lisieux
NT
1:02.33
Michael Lai
Bur Oak S.S.
NT
1:02.75
Dimtrios Deris
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
1:05.57
Bobby Bigglestone
Keswick - Keswick
NT
1:05.99
Kelvin Lieu
Woodbridge College Wyverns
1:01.83
1:07.28
Victor Radu-Din
ESC Renaissance
NT
1:07.36
William Wright
St. Robert CHS
NT
1:07.36
Saieesan Manohar
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
1:13.67
c
Last updated Sat, 18 May 2019 20:28:49
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en