Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 12, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Trejuan Fearon
Father Henry Carr - Rexdale
21.99
22.47
Shawn Gilmour
Markham - Markham
NT
22.64
Julian Antonini
St. Maximilian Kolbe - Aurora
24.42
22.69
Jeante Jones
Francis Libermann- Scarborough
23.00
22.81
Majeed Zabsonre
St. Brother Andre
NT
22.83
Jordan Taylor
Bill Crothers SS - Unionville
NT
23.00
Vishon Husbands
Father Henry Carr - Rexdale
22.75
23.02
Tyrese Smith
St. Brother Andre
NT
23.04
Jessie Ofin
Father Henry Carr - Rexdale
22.79
23.11
Aaron Hector
Father Henry Carr - Rexdale
21.60
23.15
Joel Lawrence
Bayview - Richmond Hill
NT
23.23
Cameron Searles
Bill Crothers SS - Unionville
NT
23.62
Jemal Whittle
Maple - Maple
NT
23.62
Edimar Pascua
Stouffville - Stouffville
NT
23.86
Arnold Cuevas
Francis Libermann- Scarborough
24.67
23.94
Chris Mitchell
Bill Crothers SS - Unionville
NT
24.01
Nicholas Brooks
Tommy Douglas Secondary School
NT
24.03
Henry Van Herk
Leaside - Toronto
25.00
24.04
Frederic Dimalanta
Francis Libermann- Scarborough
25.00
24.10
Miracle Duru
Father Henry Carr - Rexdale
22.75
24.12
Amaree Rumble
Maple - Maple
NT
24.13
Nicolas Morales
St. Elizabeth - Thornhill
NT
24.15
Armando Macias
Aurora High School
NT
24.29
Michael Lorenti
Maple - Maple
NT
24.37
Anthony Sutton
Leaside - Toronto
24.00
24.40
Jacob Wieler
Sacred Heart - Newmarket
NT
24.61
Brett Kawaguchi
Leaside - Toronto
25.00
24.62
Kyle Dungey
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
24.62
Owen Bourrie
St. Maximilian Kolbe - Aurora
26.00
24.76
Angus Einarson
Loyola CSS - Mississauga
NT
24.78
Nicholas Hamill
St. Joan of Arc - Maple
NT
24.78
Eric Chen
Markville - Markham
NT
24.82
Michael Deluca
Bill Crothers SS - Unionville
NT
24.84
Waleed Irfan
Tommy Douglas Secondary School
NT
24.84
Greg Thung
Loyola CSS - Mississauga
25.00
24.87
Daniil Oliynyk
St. Joan of Arc - Maple
NT
25.05
Andrew Brown
Bill Crothers SS - Unionville
NT
25.07
Jefferson Jose
St. Elizabeth - Thornhill
NT
25.08
Martin Shiu
Unionville - Markham
NT
25.09
Muhammad Faizan
Maple - Maple
NT
25.10
Owen Schouten
Sacred Heart - Newmarket
NT
25.15
Austin Daya
Bill Crothers SS - Unionville
NT
25.23
Nathan Henry
Thornlea - Thornhill
NT
25.33
Daniel Morris
St. Brother Andre
NT
25.35
Patrick Du
Markville - Markham
NT
25.38
Wariss Akorede
Langstaff - Richmond Hill
NT
25.46
Dylan Horenfeldt
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
25.50
Paco Dai
Milliken Mills - Markham
NT
25.56
Jun Sun
Bur Oak S.S.
NT
25.63
Ryan Cortez
St. Elizabeth - Thornhill
NT
25.71
Jhade Bernardo
St. Elizabeth - Thornhill
NT
25.84
Nicholas Perez
St. Elizabeth - Thornhill
NT
26.02
Andrew Herold
Thornlea - Thornhill
NT
26.05
Tyler Lue
St. Elizabeth - Thornhill
NT
26.05
Jacob Green
Leaside - Toronto
NT
26.13
Benjamin Hantsis
Westmount - Thornhill
NT
26.17
Jacob Huang
Bur Oak S.S.
NT
26.27
Miken Bhavsar
Maple - Maple
NT
26.39
Aaron Amadson
St. Brother Andre
NT
26.54
Andy Liu
Markville - Markham
NT
26.62
Jordan Thompson
Father Henry Carr - Rexdale
24.99
26.72
Jose Power
Loyola CSS - Mississauga
NT
27.06
Ethan Parker
Dr. John Denison - Newmarket
NT
27.13
Jahmal Brown
St. Brother Andre
NT
27.30
Jad Zeiton
Maple - Maple
NT
27.45
Isa Muhammad
Markville - Markham
NT
27.46
Jon Luu
Markville - Markham
NT
27.98
Jeffrey De Leon
Father Bressani - Woodbridge
NT
28.40
Ricky Tong
Unionville - Markham
NT
28.52
Costa Wang
Unionville - Markham
NT
28.82
Alborz Moghimi
Westmount - Thornhill
NT
28.86
Sam Taghizadeh Nouei
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
29.24
Alex Tong
Unionville - Markham
NT
31.11
Jake Bryantsmith
Huron Heights - Newmarket
NT
DNS
James Elmhirst
Dr. John Denison - Newmarket
NT
DNS
Conor Thibeault
Marshall McLuhan - Toronto
NT
DNS
Nathan Chu
Markville - Markham
NT
DNS
Khamal Stewart-Baynes
Father Henry Carr - Rexdale
21.88
DNS
Ryan Lau
Markham - Markham
NT
DNS
Alan Wrya
Markham - Markham
NT
DNS
Daniel Guevara-Mann
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Osten Conville
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Romar Thompson
Loyola CSS - Mississauga
NT
DNS
Jeremiah Tomate
Francis Libermann- Scarborough
NT
DNS
Howard Cao
Milliken Mills - Markham
NT
DNS
Ryan Israel
Westmount - Thornhill
NT
DNS
Spencer Schultz
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Matthew Leclair
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Danny Jiang
Thornhill Tigers
NT
DNS
Joel Cabral
Marshall McLuhan - Toronto
24.73
DNS
Luc Gammage
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Lheonell Guesse
Francis Libermann- Scarborough
25.50
DNS
Rajan Uppal
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Elad Breitner
Thornhill Tigers
NT
DNS
Tommy Liu
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Champion Downs
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Trejuan Fearon
Father Henry Carr - Rexdale
22.47
22.06
10
Jordan Taylor
Bill Crothers SS - Unionville
23.00
22.50
8
Vishon Husbands
Father Henry Carr - Rexdale
23.02
22.60
6
Jeante Jones
Francis Libermann- Scarborough
22.81
23.00
5
Aaron Hector
Father Henry Carr - Rexdale
23.15
23.40
4
Julian Antonini
St. Maximilian Kolbe - Aurora
22.69
23.50
3
Jemal Whittle
Maple - Maple
23.62
23.80
2
Chris Mitchell
Bill Crothers SS - Unionville
24.01
23.90
1
Joel Lawrence
Bayview - Richmond Hill
23.23
24.00
Tyrese Smith
St. Brother Andre
23.04
24.05
Arnold Cuevas
Francis Libermann- Scarborough
23.94
24.25
Edimar Pascua
Stouffville - Stouffville
23.86
24.37
Shawn Gilmour
Markham - Markham
22.64
DNS
Cameron Searles
Bill Crothers SS - Unionville
23.62
DNS
Jessie Ofin
Father Henry Carr - Rexdale
23.11
DNS
Majeed Zabsonre
St. Brother Andre
22.83
DNS
c
Last updated Fri, 13 May 2016 12:04:32
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en