Meet Info
ROPSSAA Track & Field
May 14, 2010 to May 21, 2010
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (326.86 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Alistair Moona
Erindale - Mississauga
20.79
21.94
Ike Omoruna
St. Augustine - Brampton
22.93
22.67
Jordan Gayle
St. Edmund Campion
22.90
22.90
Kyle Bennett
St. Augustine - Brampton
22.84
22.91
Brendon Rodney
St. Augustine - Brampton
22.17
22.95
Joseph Triumbari
St. Marguerite d'Youville-Bram
22.15
23.05
Domenic Greco
St. Edmund Campion
23.00
23.06
Nicholas Chiarot
Notre Dame - Brampton
23.25
23.06
Tyler Hayle
St. Edmund Campion
23.20
22.94
Jameel Brown
Fletcher's Meadow - Brampton
23.80
23.13
Christian Fearon
Brampton Christian - Caledon
24.37
23.25
Akheem Isaac
Notre Dame - Brampton
24.50
23.62
Sean Grey-Rock
Iona Catholic - Mississauga
25.00
23.69
Chadwin Allotey
Brampton Centennial - Brampton
23.50
23.70
Randy Owusu
Bramalea - Brampton
24.00
23.70
Lesean Ebanks
Heart Lake - Brampton
22.90
23.81
Davian Wright
Meadowvale - Mississauga
25.17
23.91
Yassin Al-Izzi
Port Credit - Mississauga
24.20
23.96
Sheldon S Allen
Ascension of Our Lord-Miss
24.80
24.10
Riley Robinson
Cawthra Park - Mississauga
23.69
24.19
Ronit Banda
St. Marcellinus - Mississauga
25.54
24.19
Collin McFarlane
Port Credit - Mississauga
24.00
24.26
Kevin Adanty
St. Joan of Arc - Mississauga
25.20
24.27
James Chewka
Clarkson - Mississauga
24.81
24.28
Michael Sutton
Robert F. Hall - Caledon East
26:34.00
24.34
David Rudder
Lincoln Alexander- Mississauga
23.60
24.41
Jonathan Clarke
St. Marcellinus - Mississauga
23.80
24.42
Tevin Anderson
Clarkson - Mississauga
25.07
24.47
Damian Armstrong
St. Thomas Aquinas - Brampton
25.00
24.56
Joel Leon
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
24.90
24.87
Richard Noel
The Woodlands - Mississauga
25.00
24.90
Lomar Thomas
Brampton Christian - Caledon
27.14
24.99
Steven Henry
St. Thomas Aquinas - Brampton
24.00
25.00
Brendan Stevens
St. Marcellinus - Mississauga
23.80
25.08
Marcus Muchura
Gordon Graydon - Mississauga
25.67
25.09
Raymond Fernandes
St. Francis Xavier-Mississauga
26.17
25.09
Rhondell Marshall
Sandalwood Heights - Brampton
NT
25.13
Dayo Omiyale
Notre Dame - Brampton
25.32
25.17
Bernard Joesph
Cardinal Leger - Brampton
28.00
25.19
Tomas Telehanic
St. Francis Xavier-Mississauga
25.31
25.31
Rushane Reid
Cardinal Leger - Brampton
27.00
25.35
Hamza Farooq
Philip Pocock - Mississauga
24.45
25.48
Paul Salami
Brampton Centennial - Brampton
25.02
25.74
Michael Nosella
Cawthra Park - Mississauga
26.37
26.14
Asim Raoof
Stephen Lewis - Mississauga
26.03
26.23
Jullian Spencer
Rick Hansen - Mississauga
28.80
26.45
Colin Malcolm
Lincoln Alexander- Mississauga
27.10
26.46
Andre Brown-Kerr
Notre Dame - Brampton
26.93
26.56
Alan Tedjo
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
26.00
26.73
Alex Pedersen
Erindale - Mississauga
27.48
27.11
Vincent Szeto
Cawthra Park - Mississauga
27.39
28.03
Mussab L Zulfigar
Mississauga Secondary School
27:21.00
28.80
Andrew Paolo
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
26.00
DNS
Shiquan Lowe
Sandalwood Heights - Brampton
24.98
DNS
Aruran Jeyakumar
Sandalwood Heights - Brampton
24.52
DNS
Kwaku Okyere
St. Thomas Aquinas - Brampton
24.00
DNS
Kwaku Afrane
Sandalwood Heights - Brampton
25.66
DNS
Devon Brown
North Park - Brampton
25.18
DNS
Michael Alcon
Our Lady of Mount Carmel-Missi
25.00
DNS
Rakeem R Brown
Ascension of Our Lord-Miss
26.31
DNS
Camale C Brown
Ascension of Our Lord-Miss
26.03
DNS
Mario Paiero
Philip Pocock - Mississauga
23.44
DNS
Matthew Stewart
Bramalea - Brampton
25.19
DNS
Ray Cadeau
Our Lady of Mount Carmel-Missi
23.00
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Alistair Moona
Erindale - Mississauga
21.94
21.92
Ike Omoruna
St. Augustine - Brampton
22.67
22.16
Joseph Triumbari
St. Marguerite d'Youville-Bram
23.05
22.43
Brendon Rodney
St. Augustine - Brampton
22.95
22.46
Nicholas Chiarot
Notre Dame - Brampton
23.06
22.66
Jordan Gayle
St. Edmund Campion
22.90
22.93
Kyle Bennett
St. Augustine - Brampton
22.91
22.79
Tyler Hayle
St. Edmund Campion
22.94
22.82
Domenic Greco
St. Edmund Campion
23.06
23.17
Jameel Brown
Fletcher's Meadow - Brampton
23.13
23.37
Sean Grey-Rock
Iona Catholic - Mississauga
23.69
23.71
Christian Fearon
Brampton Christian - Caledon
23.25
23.73
Akheem Isaac
Notre Dame - Brampton
23.62
23.90
Randy Owusu
Bramalea - Brampton
23.70
23.93
Lesean Ebanks
Heart Lake - Brampton
23.81
24.24
Chadwin Allotey
Brampton Centennial - Brampton
23.70
24.30
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Alistair Moona
Erindale - Mississauga
21.92
21.90
10
Ike Omoruna
St. Augustine - Brampton
22.16
22.19
8
Brendon Rodney
St. Augustine - Brampton
22.46
22.30
6
Joseph Triumbari
St. Marguerite d'Youville-Bram
22.43
22.34
5
Nicholas Chiarot
Notre Dame - Brampton
22.66
22.47
4
Kyle Bennett
St. Augustine - Brampton
22.79
22.48
3
Jordan Gayle
St. Edmund Campion
22.93
23.06
2
Tyler Hayle
St. Edmund Campion
22.82
23.71
1
c
Last updated Tue, 29 Jun 2010 12:23:30
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en