Meet Info
ROPSSAA Track & Field 2008
May 6, 2008 to May 7, 2008
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Phillip Hayle
St Edmund Campion Secondary S
21.90
22.38
Pavel Petrov
Philip Pocock S S
23.55
23.19
Kyle Attard
Our Lady of Mount Carmel
NT
23.76
Louis Mensah
Ascension of Our Lord S S
23.66
23.98
Dontae Richards-Kwok
The Woodlands S S
23:02.00
22.77
Daniel Goddard
Gordon Graydon Mem. S S
24.20
23.26
Joseph Triumbari
St. Marguerite d'Youville
23.38
23.76
Matt Alexandropoulos
Mayfield S S
23.50
24.08
Aaron Johnson
St. Augustine S S
23.70
24.00
Duwayne Letts
St. Marguerite d'Youville
24.59
24.01
Akeem Aman
Brampton Centennial S S
24.00
24.32
Andrew Sengbusch
Fr. Michael Goetz
24.01
25.35
Malcolm Gordon
Chinguacousy S S
23.95
24.07
Daniel Sourtzis
St Marcellinus Secondary Schoo
24.27
24.57
Jonathon Buckley
Our Lady of Mount Carmel
NT
24.69
Sherze Lewis
St. Augustine S S
24.80
24.74
Kojo Hayward
St Edmund Campion Secondary S
24.50
24.91
Patrick Hamilton
St. Francis Xavier S S
24.63
25.27
Jesse Waslowski
The Humberview S
25.00
25.77
Shawn Grey-Rock
Iona C S S
25.00
25.88
Ervins A Akrong
John Cabot C S S
25.00
26.92
Tolu Akinwumi
Notre Dame H S
25.00
DNS
Junior Ellis
St. Joan of Arc CHS
23.90
DNS
Keenan Dumoy
St. Joseph S S
23.90
DNS
Joell Turner
Ascension of Our Lord S S
23.60
DNS
Patrick Oatway
Robert F. Hall C S S
25.00
DNS
Kedeem Smith
Sandalwood Heights SS
25.37
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Phillip Hayle
St Edmund Campion Secondary S
22.38
22.26
Kyle Attard
Our Lady of Mount Carmel
23.76
23.04
Dontae Richards-Kwok
The Woodlands S S
22.77
22.81
Daniel Goddard
Gordon Graydon Mem. S S
23.26
23.14
Joseph Triumbari
St. Marguerite d'Youville
23.76
23.16
Matt Alexandropoulos
Mayfield S S
24.08
23.32
Aaron Johnson
St. Augustine S S
24.00
23.39
Pavel Petrov
Philip Pocock S S
23.19
23.42
Louis Mensah
Ascension of Our Lord S S
23.98
23.77
Duwayne Letts
St. Marguerite d'Youville
24.01
23.93
Jonathon Buckley
Our Lady of Mount Carmel
24.69
24.14
Akeem Aman
Brampton Centennial S S
24.32
24.18
Daniel Sourtzis
St Marcellinus Secondary Schoo
24.57
24.28
Andrew Sengbusch
Fr. Michael Goetz
25.35
26.87
Malcolm Gordon
Chinguacousy S S
24.07
DQ
Sherze Lewis
St. Augustine S S
24.74
SCR
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Phillip Hayle
St Edmund Campion Secondary S
22.26
21.94
10
Dontae Richards-Kwok
The Woodlands S S
22.81
22.50
8
Kyle Attard
Our Lady of Mount Carmel
23.04
22.99
6
Joseph Triumbari
St. Marguerite d'Youville
23.16
23.04
5
Daniel Goddard
Gordon Graydon Mem. S S
23.14
23.15
4
Matt Alexandropoulos
Mayfield S S
23.32
23.37
3
Pavel Petrov
Philip Pocock S S
23.42
23.79
2
Aaron Johnson
St. Augustine S S
23.39
23.82
1
c
Last updated Fri, 09 May 2008 16:35:51
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en