Meet Info
TDSSAA North and East Track and Field Championships
May 11, 2023 to May 12, 2023
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 200 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Wind
Points
Xavier Samuel-Murillo
York Mills - North York
23.00
23.04
10
Malachi Dublin-Williams
Agincourt - Agincourt
NT
23.26
8
Arwin Mathivathanan
Agincourt - Agincourt
NT
23.28
6
Josiah Lewis
Northview Heights - North York
23.30
23.33
5
Emmanuel Onapajo
Northview Heights - North York
22.50
23.47
4
Tyler Mann
Birchmount Park - Scarborough
23.50
23.48
3
Kwabena McRae
C. W. Jefferys - North York
NT
23.55
2
Quinn Miller-Pera
Birchmount Park - Scarborough
25.00
23.78
1
Josiah J Bantin
Cedarbrae - Scarborough
22.32
23.79
Yahshua Y Lunau
Cedarbrae - Scarborough
24.34
24.06
Isaiah I Paul-Brown
Winston Churchill- Scarborough
NT
24.08
Juan Marro-Sanchez
W.L. MacKenzie - North York
24.05
24.17
Jovan Nairne
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
24.19
Alexander Leslie
Agincourt - Agincourt
NT
24.30
Kai Luong
Birchmount Park - Scarborough
24.80
24.40
Tyrell Charles-Lewis
John Polanyi CI-North York
NT
24.58
Rex-Emmanuel Cobbina
York Mills - North York
26.00
24.63
Jamar Brown
David & Mary Thompson-Scarboro
24.78
24.70
Shakur Layne
C. W. Jefferys - North York
NT
24.70
Payton Vanstone-Wilson
Birchmount Park - Scarborough
24.00
24.75
Evan Bai
Newtonbrook - North York
25.11
24.82
Cory Douglas
David & Mary Thompson-Scarboro
24.91
24.85
Kamron Minoo
W.L. MacKenzie - North York
22.04
24.96
Makhai Campbell Cole
C. W. Jefferys - North York
NT
24.99
Malachi Boateng
Downsview - North York
NT
25.01
Surafiel Goitom
Birchmount Park - Scarborough
25.50
25.15
Damion D Morgan
Winston Churchill- Scarborough
NT
25.19
Caleb Thompson
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
25.24
Shae Robinson
Birchmount Park - Scarborough
24.50
25.26
Joshua Cooper-John
Emery - North York
23.21
25.28
Nathaniel Linton
C. W. Jefferys - North York
NT
25.34
Andre Tracey
Downsview - North York
NT
25.48
Collin Clarke
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
25.60
Daland Laurent
W. A. Porter - Scarborough
24.89
25.65
Philip Chen
W.L. MacKenzie - North York
NT
25.75
Kenton Ryan
Don Mills - North York
26.50
25.80
Jian Da Ros
Birchmount Park - Scarborough
26.90
25.83
Fawaz Ishola
Northview Heights - North York
25.60
25.85
Odayle Hamilton
George S. Henry
25.88
25.91
Mikail Fisher-Charles
West Hill CI - West Hill
NT
25.92
Gaebron Collis
C. W. Jefferys - North York
NT
25.97
Milad Kowsar
York Mills - North York
26.00
25.98
Tevon Anglin
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
26.00
Reubin Jessemy
W.L. MacKenzie - North York
24.28
26.01
Ibrahim Habeeb
Sir Oliver Mowat - Scarborough
25.50
26.08
John Michael Almogela
Emery - North York
25.00
26.10
Bhagath Pradeep
Birchmount Park - Scarborough
26.40
26.15
Greg Schmidt
A. Y. Jackson - North York
26.78
26.20
Akinlabi Olowe
Downsview - North York
NT
26.24
Marcus M Frey
Cedarbrae - Scarborough
NT
26.40
Tshane Headly
Emery - North York
24.21
26.44
Aryan Khan
W. A. Porter - Scarborough
26.80
26.56
Mohamed Abdou
Earl Haig - North York
NT
26.66
Daniel D Burnett
Cedarbrae - Scarborough
NT
27.04
Habinan Suseendran
Birchmount Park - Scarborough
27.70
27.25
Arman Chowdhury
W. A. Porter - Scarborough
26.95
27.29
Isaac Lanre-Ojo
C. W. Jefferys - North York
NT
27.31
Layemo Abdul
C. W. Jefferys - North York
NT
27.39
Ethan Andrew
W.L. MacKenzie - North York
27.06
27.39
Aayan Siddiqui
A. Y. Jackson - North York
29.08
27.49
Adrianie Sonson
C. W. Jefferys - North York
NT
27.54
Simon Akhter
W. A. Porter - Scarborough
26.30
27.56
Kaiya Horsford
York Mills - North York
25.00
27.82
Dev Rathod
A. Y. Jackson - North York
NT
28.10
Daryl Hickling
Downsview - North York
NT
28.18
Aiden Suh
Don Mills - North York
NT
28.38
Akash Phartiyal
Agincourt - Agincourt
NT
28.40
Terrel Mitchell
West Hill CI - West Hill
NT
29.16
Emmanuel Ragira
C. W. Jefferys - North York
NT
29.16
Nathan Chan
Earl Haig - North York
NT
29.28
Danny Johnson
Woburn - Scarborough
NT
29.58
Bhavatharshan B Jeyakumar
Cedarbrae - Scarborough
NT
30.49
Yonathan Kassa
West Hill CI - West Hill
NT
31.42
Justin Cardona
Downsview - North York
NT
31.60
Denney Francis
Newtonbrook - North York
25.50
DQ
Jason Akler
Birchmount Park - Scarborough
26.00
DNS
Aadheesh Nandan
Sir John MacDonald - Agincourt
NT
DNS
Rayvon Evans-Fortune
Emery - North York
24.21
DNS
Zion Cadogen-Watson
Northview Heights - North York
NT
DNS
Romeo Labine
George S. Henry
NT
DNS
Nathan Huang
Birchmount Park - Scarborough
26.40
DNS
Sidney Store
Sir Oliver Mowat - Scarborough
NT
DNS
Mihailo Ratkov
Northview Heights - North York
25.80
DNS
Michael Park
Earl Haig - North York
NT
DNS
Rahiem R McKenzie-Cox
Winston Churchill- Scarborough
NT
DNS
Sep Samareh-Golestani
A. Y. Jackson - North York
23.69
DNS
Oshane Valentine
Downsview - North York
NT
DNS
Jalec Edwards
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
DNS
Zachariah Eweka
A. Y. Jackson - North York
NT
DNS
Farhan Hossain
W. A. Porter - Scarborough
28.01
DNS
Prince Cornwall
West Hill CI - West Hill
NT
DNS
Welid Shak
W. A. Porter - Scarborough
26.00
DNS
Nathaniel Dixon
L'Amoreaux C.I.
28.09
DNS
Austin Maxwell-Rodney
West Hill CI - West Hill
NT
DNS
Sabishan Karunaharan
West Hill CI - West Hill
NT
DNS
Franklin Zhou
Dr.Norman Bethune-Scarborough
NT
DNS
c
Last updated Fri, 12 May 2023 17:43:43
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en