Meet Info
TDSSAA East Region
May 8, 2013 to May 9, 2013
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Joshua Pellew
Sir Oliver Mowat - Scarborough
11.20
11.59
-0.0
David Christie
Birchmount Park - Scarborough
11.40
11.73
-0.0
Tommy Peter
West Hill - West Hill
11.34
11.86
-0.0
Shavar Hutchinson
Wilfrid Laurier- Scarborough
10.95
11.93
-0.0
Elijah McLarty
West Hill - West Hill
11.21
11.94
-0.0
Shomali Murdock-Reid
Stephen Leacock - Agincourt
11.50
11.95
-0.0
Jhovan McPherson
West Hill - West Hill
11.49
12.02
-0.0
Will Guevara
Birchmount Park - Scarborough
12.20
12.00
-0.0
Shane Thomas
David & Mary Thompson-Scarboro
NT
12.01
-0.0
Azeez Baruwa
Wilfrid Laurier- Scarborough
11.80
12.14
-0.0
Frederick McPherson-Robinson
West Hill - West Hill
NT
12.23
-0.0
Isaiah Mckend
Wilfrid Laurier- Scarborough
12.40
12.27
-0.0
Billy Fang
Sir John A. Macdonald - Aginco
11.80
12.33
-0.0
Tutu Asamoa
Wilfrid Laurier- Scarborough
11.80
12.34
-0.0
Jackie Liang
Sir John A. Macdonald - Aginco
NT
12.40
-0.0
Damiane Hall
Stephen Leacock - Agincourt
NT
12.43
-0.0
Gregory Carrington
West Hill - West Hill
11.78
12.53
-0.0
Uwes Pathan
Lester B. Pearson- Scarborough
NT
12.56
-0.0
Simon Leung
Wexford - Scarborough
13:24.00
12.64
-0.0
Lincoln Whittaker
Sir Oliver Mowat - Scarborough
12.84
12.65
-0.0
Andre Miller
Sir John A. Macdonald - Aginco
NT
12.65
-0.0
Jonathon Lam
L'Amoreaux - Agincourt
NT
12.67
-0.0
Saad Younas
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
12.80
-0.0
Jimmy Yu
Dr.Norman Bethune - Agincourt
NT
12.86
-0.0
Matthew Chan
Dr.Norman Bethune - Agincourt
12.20
12.99
-0.0
Chris Wong
Woburn - Scarborough
NT
13.01
-0.0
Kamal Noble
Albert Campbell - Agincourt
NT
13.13
-0.0
Moobin Amir
Wilfrid Laurier- Scarborough
12.50
13.26
-0.0
Jawaski Nickens
David & Mary Thompson-Scarboro
NT
13.32
-0.0
Oliver Wilmot
Agincourt - Agincourt
13.02
13.33
-0.0
Sean Bennet
Lester B. Pearson- Scarborough
NT
13.40
-0.0
Ronny Basupang
Wexford - Scarborough
14:20.00
13.43
-0.0
Raza Rehman
Lester B. Pearson- Scarborough
NT
13.44
-0.0
Tim Ho
Agincourt - Agincourt
NT
13.59
-0.0
Jacky Chew
Albert Campbell - Agincourt
13.00
13.64
-0.0
Farhan Patel
Lester B. Pearson- Scarborough
NT
13.78
-0.0
Meshac Moke
L'Amoreaux - Agincourt
NT
13.90
-0.0
Nelson Tang
Dr.Norman Bethune - Agincourt
NT
14.16
-0.0
Samuel Ackie
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
14.19
-0.0
Keefe Lau
Agincourt - Agincourt
NT
14.89
-0.0
Kemar Burrell
West Hill - West Hill
12.00
18.39
-0.0
Francis Vidal
Wexford - Scarborough
NT
NT
-0.0
Jamol Wint
Sir Oliver Mowat - Scarborough
12.66
DNS
-0.0
Andrew Gragasin
Sir John A. Macdonald - Aginco
NT
DNS
-0.0
Anthony Creary
Sir John A. Macdonald - Aginco
NT
DNS
-0.0
Coi Lemard
Sir John A. Macdonald - Aginco
11.90
DNS
-0.0
Taden Petropoulos
Wexford - Scarborough
13:14.00
DNS
-0.0
Denzel Griffith
Wexford - Scarborough
13:00.00
DNS
-0.0
Kendrick Martinez
Wexford - Scarborough
NT
DNS
-0.0
Tirane Beckford
Wilfrid Laurier- Scarborough
11.80
DNS
-0.0
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Shavar Hutchinson
Wilfrid Laurier- Scarborough
11.93
11.30
Shomali Murdock-Reid
Stephen Leacock - Agincourt
11.95
12.02
Joshua Pellew
Sir Oliver Mowat - Scarborough
11.59
11.46
David Christie
Birchmount Park - Scarborough
11.73
12.24
Elijah McLarty
West Hill - West Hill
11.94
11.80
Jhovan McPherson
West Hill - West Hill
12.02
12.56
Will Guevara
Birchmount Park - Scarborough
12.00
12.05
Shane Thomas
David & Mary Thompson-Scarboro
12.01
12.14
Damiane Hall
Stephen Leacock - Agincourt
12.43
12.42
Isaiah Mckend
Wilfrid Laurier- Scarborough
12.27
12.48
Tommy Peter
West Hill - West Hill
11.86
12.58
Billy Fang
Sir John A. Macdonald - Aginco
12.33
12.66
Azeez Baruwa
Wilfrid Laurier- Scarborough
12.14
12.70
Tutu Asamoa
Wilfrid Laurier- Scarborough
12.34
12.83
Jackie Liang
Sir John A. Macdonald - Aginco
12.40
13.14
Frederick McPherson-Robinson
West Hill - West Hill
12.23
13.16
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Shavar Hutchinson
Wilfrid Laurier- Scarborough
11.30
11.16
10
Joshua Pellew
Sir Oliver Mowat - Scarborough
11.46
11.22
8
David Christie
Birchmount Park - Scarborough
12.24
11.36
6
Elijah McLarty
West Hill - West Hill
11.80
11.49
5
Shomali Murdock-Reid
Stephen Leacock - Agincourt
12.02
11.71
4
Jhovan McPherson
West Hill - West Hill
12.56
11.82
3
Will Guevara
Birchmount Park - Scarborough
12.05
11.94
2
Shane Thomas
David & Mary Thompson-Scarboro
12.14
13.68
1
c
Last updated Fri, 10 May 2013 0:24:52
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en