Meet Info
TDSSAA South and West Track and Field Championships
May 21, 2019 to May 22, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Daniel Burke
Central Technical - Toronto
NT
10.79
Aaron Collins
Central Technical - Toronto
NT
11.21
Jalin J Buchanan
Lakeshore - Toronto
11.56
11.42
Jonah Lee
Riverdale - Toronto
11.80
11.43
Deshawn Walters
North Albion - Rexdale
NT
11.46
Keanu Brown
Richview - Islington
12.00
11.48
Will Vuong
Etobicoke Arts - Toronto
NT
11.67
Imoh I Obot
Kipling - Etobicoke
NT
11.71
Jason J Bowens
Thistletown - Rexdale
NT
11.74
Devynn Cromwell
Northern - Toronto
11.20
11.76
Shaphan Harvey
West Humber - Rexdale
12.10
11.79
Christopher Owen
West Humber - Rexdale
12.15
11.80
Ben Baker
Central Technical - Toronto
NT
11.84
Harman Sandhu
West Humber - Rexdale
12.55
11.85
Shafee Rashidi
Danforth - Toronto
NT
11.85
Jevar Blackwood
Oakwood - Toronto
NT
11.90
Lamar Campbell
Western Technical Commercial S
12.20
11.92
Jason Briones
Silverthorn - Etobicoke
NT
11.94
TeShawn McDowall
Monarch Park - Toronto
12.10
11.95
Bryson Brown
Silverthorn - Etobicoke
NT
12.01
Khezhari Stevens
Western Technical Commercial S
11.91
12.06
Malcolm Langford
Western Technical Commercial S
12.25
12.08
Daravonne Souphommanychanh
Northern - Toronto
NT
12.08
Jayden Jack
Oakwood - Toronto
NT
12.08
Trust Esabunor
Central Technical - Toronto
NT
12.09
Richardo Chisholm
Northern - Toronto
11.50
12.09
Aldwin Higgins
Central Technical - Toronto
NT
12.14
Brenden Hutchinson
Harbord - Toronto
NT
12.14
Sesu Maxwell-Atungo
Parkdale - Toronto
NT
12.14
Thomas Roy
Central Technical - Toronto
NT
12.24
Travis Bennett
Runnymede - Toronto
12.20
12.26
Dwayne Bowerbank
Silverthorn - Etobicoke
NT
12.28
Anjay Adams
Richview - Islington
12.64
12.36
Kyle Minthorn
Riverdale - Toronto
NT
12.43
John Thompson
Northern - Toronto
NT
12.48
Kyjhan Taffe
North Albion - Rexdale
NT
12.50
Shae-Neil Donaldson
Western Technical Commercial S
12.69
12.59
Ryan Hughes
Monarch Park - Toronto
13.00
12.68
Eliot Preston-Krebs
Riverdale - Toronto
NT
12.73
Benjamin Lazarus
Forest Hill - Toronto
NT
12.76
Fareed Mohammed
Oakwood - Toronto
11.80
12.76
Jonas Ilagan
Richview - Islington
13.00
12.87
Quevawne Gordon
George Harvey - Toronto
NT
13.14
Johnny Tronciu
Monarch Park - Toronto
14.80
13.17
Oweme Adeyemi
Monarch Park - Toronto
12.10
13.20
Kevin Chau
Western Technical Commercial S
13.56
13.24
Marco Makholi
Lakeshore - Toronto
NT
13.29
Georgeson Costa
East York - Toronto
NT
13.53
Ilsung Lee
East York - Toronto
NT
13.55
Oajeeh Gani
Western Technical Commercial S
13.72
13.60
Arif Khan
Western Technical Commercial S
13.59
13.63
Amir Torkan
Central Toronto Academy - Toro
NT
13.76
Andrew Liu
Monarch Park - Toronto
15.20
13.81
Zafir Zaman
Marc Garneau - Toronto
NT
14.68
Alex Huynh
Western Technical Commercial S
13.99
15.39
Colin Maclachlan
Northern - Toronto
11.80
DNS
Devin Parker
Malvern - Toronto
13.33
DNS
Ryan Stansfield
Malvern - Toronto
NT
DNS
Ryan Wilson
Malvern - Toronto
NT
DNS
Rashane Powell
Weston - Weston
NT
DNS
Akib Ahmed
Parkdale - Toronto
NT
DNS
Samet Sag
East York - Toronto
NT
DNS
Daniel Garcia
Silverthorn - Etobicoke
NT
DNS
Thabang Swadi
North Albion - Rexdale
NT
DNS
Roshane Mitchell
North Albion - Rexdale
NT
DNS
Akhil Dupal
York Memorial - Toronto
NT
DNS
Kenniel Stern
York Memorial - Toronto
NT
DNS
Oneil J Buckley
Lakeshore - Toronto
NT
DNS
Shemar S Boswell
Thistletown - Rexdale
NT
DNS
Blake Ball
Riverdale - Toronto
12.00
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Daniel Burke
Central Technical - Toronto
10.79
10.70
10
Jalin J Buchanan
Lakeshore - Toronto
11.42
11.14
8
Aaron Collins
Central Technical - Toronto
11.21
11.18
6
Will Vuong
Etobicoke Arts - Toronto
11.67
11.30
4
Deshawn Walters
North Albion - Rexdale
11.46
11.33
2
Jonah Lee
Riverdale - Toronto
11.43
11.48
1
Devynn Cromwell
Northern - Toronto
11.76
11.50
Shafee Rashidi
Danforth - Toronto
11.85
11.58
Imoh I Obot
Kipling - Etobicoke
11.71
11.66
Ben Baker
Central Technical - Toronto
11.84
11.66
Christopher Owen
West Humber - Rexdale
11.80
11.68
Jason J Bowens
Thistletown - Rexdale
11.74
11.71
Harman Sandhu
West Humber - Rexdale
11.85
11.73
Shaphan Harvey
West Humber - Rexdale
11.79
11.77
Jevar Blackwood
Oakwood - Toronto
11.90
11.90
Keanu Brown
Richview - Islington
11.48
DNS
c
Last updated Thu, 23 May 2019 1:46:58
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en