Meet Info
ROPSSAA Track & Field
May 24, 2018 to May 25, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Jazmine Oliver
St. Edmund Campion
12.50
12.69
Kyra Chang-Lewis
Cawthra Park - Mississauga
11.91
12.82
Elizabeth Martin
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.41
12.83
Angelisa Wallace
Rick Hansen - Mississauga
12.49
12.85
Monaye Mitchell
St. Roch - Brampton
12.56
12.86
Nnenna Ibe
Cardinal Ambrozic - Brampton
12.76
12.99
Elyse Armstrong
Brampton Centennial - Brampton
13.49
13.09
Mya Hastings
St. Edmund Campion
12.80
13.18
Maureen Gaka
Stephen Lewis - Mississauga
13.41
13.56
Giselle Hinds
St. Joseph - Mississauga
13.00
13.93
Monique Davidson
David Suzuki SS - Brampton
12.52
13.10
Samantha Melbourne
David Suzuki SS - Brampton
12.90
13.40
Cassidy Dass
Rick Hansen - Mississauga
13.05
13.48
Jaeda Brefo
North Park - Brampton
13.06
13.68
Jade Brown
St. Roch - Brampton
13.00
13.76
Monique Monroe
Mentor College - Mississauga
13.28
13.82
Isabella Salfarlie
Brampton Centennial - Brampton
13.36
13.86
Onome Oyiborohoro
St. Roch - Brampton
13.70
13.91
Destiny Harper
Ascension of Our Lord-Miss
13.47
14.00
Jenna DeFacendis
St. Francis Xavier-Mississauga
13.21
14.07
Saraphtha Sasikumar
Notre Dame - Brampton
13.50
14.07
Jessica Coutinho
St. Marcellinus - Mississauga
14.00
14.12
Abigail Joseph
Fletcher's Meadow - Brampton
13.40
14.21
Amira Crandon
Central Peel - Brampton
13.60
14.54
Lychelle May
Fletcher's Meadow - Brampton
13.50
14.57
Trichelle Wright
St. Marguerite d'Youville-Bram
13.50
14.70
Alexandra Kwapien
Our Lady of Mount Carmel-Missi
13.39
14.86
Brenna Giordano
Holy Name of Mary College Scho
13.50
15.16
Britney Hawker
St. Marcellinus - Mississauga
12.80
DNS
Korina Black
Philip Pocock - Mississauga
12.58
DNS
Aneesa Buchanan
St. Roch - Brampton
13.09
DNS
Shyanne Burrowes
Our Lady of Mount Carmel-Missi
13.20
DNS
Beyonce Robinson
St. Marguerite d'Youville-Bram
13.01
DNS
Mary Adewa
St. Marguerite d'Youville-Bram
13.50
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Elizabeth Martin
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.83
12.43
Angelisa Wallace
Rick Hansen - Mississauga
12.85
12.64
Jazmine Oliver
St. Edmund Campion
12.69
12.70
Kyra Chang-Lewis
Cawthra Park - Mississauga
12.82
12.71
Monaye Mitchell
St. Roch - Brampton
12.86
12.76
Nnenna Ibe
Cardinal Ambrozic - Brampton
12.99
12.82
Elyse Armstrong
Brampton Centennial - Brampton
13.09
13.06
Mya Hastings
St. Edmund Campion
13.18
13.20
Monique Davidson
David Suzuki SS - Brampton
13.10
13.24
Cassidy Dass
Rick Hansen - Mississauga
13.48
13.42
Samantha Melbourne
David Suzuki SS - Brampton
13.40
13.44
Maureen Gaka
Stephen Lewis - Mississauga
13.56
13.49
Monique Monroe
Mentor College - Mississauga
13.82
13.75
Jaeda Brefo
North Park - Brampton
13.68
13.85
Giselle Hinds
St. Joseph - Mississauga
13.93
13.91
Jade Brown
St. Roch - Brampton
13.76
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Elizabeth Martin
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.43
12.16
10
Nnenna Ibe
Cardinal Ambrozic - Brampton
12.82
12.30
8
Kyra Chang-Lewis
Cawthra Park - Mississauga
12.71
12.35
6
Angelisa Wallace
Rick Hansen - Mississauga
12.64
12.38
5
Jazmine Oliver
St. Edmund Campion
12.70
12.55
4
Monaye Mitchell
St. Roch - Brampton
12.76
12.61
3
Elyse Armstrong
Brampton Centennial - Brampton
13.06
12.82
2
Mya Hastings
St. Edmund Campion
13.20
13.22
1
c
Last updated Thu, 28 Jun 2018 12:58:02
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en