Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 10, 2018 to May 17, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 100 Metre Dash (May 10)
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Nnenna Ibe
Cardinal Ambrozic - Brampton
12.00
12.76
Alanah Broomfield
Mgr- de- Charbonnel - Willowda
12.55
12.77
Janelle Clarke
Brampton Centennial - Brampton
13.50
12.95
Savannah Edwards
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.99
Rachel Brown
Francis Libermann- Scarborough
12.90
13.09
Alekah Seivwright
Markville Secondary School
NT
13.14
Elyse Armstrong
Brampton Centennial - Brampton
13.50
13.22
Shyanne Mitchelle
Jean Vanier - Scarborough
NT
13.24
Tomi Odeleye
St. Elizabeth - Thornhill
NT
13.40
Isabella Salfarlie
Brampton Centennial - Brampton
14.50
13.47
Kaitlynn Martins
Unionville - Markham
NT
13.63
Alyssa Amazan
St. Elizabeth - Thornhill
NT
13.69
Kirsten Yip
Pickering College
NT
13.70
Raven Laidford
Francis Libermann- Scarborough
NT
13.70
Kyanna James
Newmarket - Newmarket
NT
13.87
Maria Lima
Cardinal Carter - Aurora
NT
13.87
Jane Stanton
Country Day School - King City
NT
13.92
Teneille Higgins-Reid
Vaughan - Thornhill
NT
13.94
Kaitlyn Zaraska
Leaside - Toronto
13.80
13.99
Tionne Clarke
Brampton Centennial - Brampton
14.02
14.00
Vicky Huang
Markville Secondary School
NT
14.02
Teagan Grant
Country Day School - King City
NT
14.03
Victoria Hardy
Newmarket - Newmarket
NT
14.09
Lexi Giorgi
Pickering College
NT
14.14
Georgia Papathanasakis
Leaside - Toronto
NT
14.29
Esther Layne
Vaughan - Thornhill
NT
14.31
Elizabeth Campisi
Villanova College
NT
14.31
Dasha Sokolova
Villanova College
NT
14.35
Eunice Pang
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
14.37
Lexie Coakley
Brampton Centennial - Brampton
14.50
14.38
Safah Ramsie
Cardinal Carter - Aurora
NT
14.38
Iris Yeh
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
14.41
Florence Awde
Huron Heights - Newmarket
NT
14.64
Emily Clarke
Cardinal Carter - Aurora
NT
14.72
Jennifer Huang
Dr.Norman Bethune - Agincourt
NT
14.76
Mariah Brown
Markville Secondary School
NT
14.78
Audrey Li
Markville Secondary School
NT
14.81
Oviya Sritharan
Unionville - Markham
NT
15.06
Destiny Simmonds
Central Technical - Toronto
NT
15.06
Allyson Appleton
Cardinal Carter - Aurora
NT
15.07
Sophie LeBlanc
Villanova College
NT
15.08
Shari Jules
Tommy Douglas Secondary School
NT
15.12
Ava Iannou
Aurora High School
NT
15.15
Yona Griffith-Savory
Maple - Maple
NT
15.25
Rachel Chu
Dr.Norman Bethune - Agincourt
NT
15.25
Shivanthi Kandappa
Newmarket - Newmarket
NT
15.31
Janalyn Bishop
St. Joan of Arc - Maple
NT
15.33
Stephania Sanita
St. Elizabeth - Thornhill
NT
15.34
Olivia Charles
Newmarket - Newmarket
NT
15.44
Selma Osmancausevic
Vaughan - Thornhill
NT
15.56
Jesse Becker
Villanova College
NT
15.62
Alexys Esposito
St. Elizabeth - Thornhill
NT
15.81
Shamim Samadi
Markville Secondary School
NT
16.05
Mary Angela Abate
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
16.05
Marianna Sukhu
Vaughan - Thornhill
NT
16.06
Kimia Mir-shokraei
Univ of Toronto Schools - Toro
NT
16.15
Talia Kendal
Vaughan - Thornhill
NT
16.16
Shaunice Brooks
Tommy Douglas Secondary School
NT
16.18
Feyi Ogunsanya
Newmarket - Newmarket
NT
16.41
Amanda Tse
Markville Secondary School
NT
16.41
Inthuja Suthananthan
Markham - Markham
NT
17.39
Jenny Chen
Villanova College
NT
17.79
Michelle Fung
Bur Oak S.S.
NT
DNS
Madeline Conte
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Tramy Nguyen
Tommy Douglas Secondary School
NT
DNS
Rebekah Feld
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Eliane Kayi
De La Salle College - Toronto
NT
DNS
Kayzia Mckie
Vaughan - Thornhill
NT
DNS
Alice Fours
Westmount - Thornhill
NT
DNS
Weajue Mombo
Leaside - Toronto
13.00
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Alanah Broomfield
Mgr- de- Charbonnel - Willowda
12.77
12.58
10
Savannah Edwards
Bill Crothers SS - Unionville
12.99
12.94
8
Nnenna Ibe
Cardinal Ambrozic - Brampton
12.76
12.95
6
Janelle Clarke
Brampton Centennial - Brampton
12.95
13.01
5
Alekah Seivwright
Markville Secondary School
13.14
13.23
4
Elyse Armstrong
Brampton Centennial - Brampton
13.22
13.34
3
Rachel Brown
Francis Libermann- Scarborough
13.09
13.41
2
Tomi Odeleye
St. Elizabeth - Thornhill
13.40
13.45
1
Kirsten Yip
Pickering College
13.70
13.70
Alyssa Amazan
St. Elizabeth - Thornhill
13.69
13.74
Kaitlynn Martins
Unionville - Markham
13.63
13.80
Shyanne Mitchelle
Jean Vanier - Scarborough
13.24
13.84
Kyanna James
Newmarket - Newmarket
13.87
13.90
Raven Laidford
Francis Libermann- Scarborough
13.70
14.28
Isabella Salfarlie
Brampton Centennial - Brampton
13.47
SCR
Maria Lima
Cardinal Carter - Aurora
13.87
SCR
c
Last updated Mon, 21 May 2018 20:06:56
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en