Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 4, 2017 to May 11, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 100 Metre Dash (May 4)
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Cassandra Garcia
Francis Libermann- Scarborough
NT
12.91
Jazmyn Lewis
Stephen Lewis - Vaughan
12.55
13.20
Ola Animashaun
Aurora High School
NT
13.44
Stella Dada
Francis Libermann- Scarborough
NT
13.64
Melissa Chong
St. Elizabeth - Thornhill
NT
13.77
Rebekah Feld
Bill Crothers SS - Unionville
NT
13.77
Amanda Spence
St. Brother Andre
NT
13.91
Mikayla Hazelton
Sir William Mulock - Newmarket
NT
13.96
Marissa Papaconstantinou
Bill Crothers SS - Unionville
NT
13.99
Yasmeen Saboorizadeh
Aurora High School
NT
14.17
Katie Locke
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
14.32
Alyssa Amazan
St. Elizabeth - Thornhill
NT
14.50
Victoria Khounborinh
Sir William Mulock - Newmarket
NT
14.52
Brianne Luke
Unionville - Markham
NT
14.54
Shuwayne Brown
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
14.58
Florence Awde
Huron Heights - Newmarket
15.00
14.60
Kristen Miura
Unionville - Markham
NT
14.66
Elizabeth Campisi
Villanova College
NT
14.74
Lauren Shaw
Cardinal Carter CHS
NT
14.87
Stephania Sanita
St. Elizabeth - Thornhill
NT
14.91
Dasha Sokolova
Villanova College
NT
14.97
Winnie Wu
Unionville - Markham
NT
14.99
Anesa Scott-Sabatin
Francis Libermann- Scarborough
NT
15.04
Nyika Campbell
Francis Libermann- Scarborough
NT
15.09
Olivia Lau
Unionville - Markham
NT
15.12
Brittney Hamilton
Unionville - Markham
NT
15.17
Vanessa DiGiacinto
Cardinal Carter CHS
NT
15.18
Soophie LeBlanc
Villanova College
NT
15.21
Kianna Johnson
Francis Libermann- Scarborough
NT
15.28
Alyssa Reaume
Aurora High School
NT
15.39
Alyssa Griffith-Savory
Maple - Maple
NT
15.41
Brenna Tingle
St. Elizabeth - Thornhill
NT
15.48
Jesse Becker
Villanova College
NT
15.71
Bridget Shepherd
St. Brother Andre
NT
15.76
Shaunte Andrews
Markville - Markham
NT
15.85
Valeriya Tolstineva
Langstaff - Richmond Hill
NT
16.21
Briana Schultz
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
16.22
Michaela Torchia
Holy Cross - Woodbridge
NT
16.39
Keiley Fineberg
Aurora High School
NT
16.69
Annissa Sargeant
St. Joan of Arc - Maple
NT
16.91
Sarah Herlick
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
17.04
Daniela Bonanni
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
17.19
Dorothy Perelman
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
17.75
Patricia Ebora
St. Joan of Arc - Maple
NT
18.83
Sarah Pucciarelli
Sir William Mulock - Newmarket
NT
22.45
Jordan Tidd
Thornhill - Thornhill
NT
DNS
Mitra Shekari
Thornhill - Thornhill
15.26
DNS
Camilla Su
Unionville - Markham
NT
DNS
Dianne Tanasuca
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNS
Qui-ana Spence
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Ana Rodrigues
St. Brother Andre
NT
DNS
Eve Curtis
St. Brother Andre
NT
DNS
Cailey Fehily
Keswick - Keswick
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Cassandra Garcia
Francis Libermann- Scarborough
12.91
12.60
10
Stella Dada
Francis Libermann- Scarborough
13.64
13.33
8
Ola Animashaun
Aurora High School
13.44
13.35
6
Mikayla Hazelton
Sir William Mulock - Newmarket
13.96
13.77
5
Rebekah Feld
Bill Crothers SS - Unionville
13.77
13.82
4
Amanda Spence
St. Brother Andre
13.91
13.82
3
Melissa Chong
St. Elizabeth - Thornhill
13.77
13.97
2
Jazmyn Lewis
Stephen Lewis - Vaughan
13.20
SCR
c
Last updated Fri, 05 May 2017 18:58:56
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en