Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 18, 2016 to May 19, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (341.12 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Maya Reynolds
Bill Crothers SS - Unionville
12.38
12.38
Jazmyn Lewis
Stephen Lewis - Vaughan
12.59
12.55
Tatiyana Laylor
Maple - Maple
13.24
12.74
Monique Simon-Tucker
St. Elizabeth - Thornhill
NT
12.83
Chesney McNeely
Newmarket - Newmarket
NT
12.92
Melissa Chong
St. Elizabeth - Thornhill
NT
12.93
Alice Mustapha
Maple - Maple
NT
13.11
Stephanie Rosenbaum
Alexander MacKenzie H S
13.13
13.27
Mikayla Hazelton
Sir William Mulock - Newmarket
NT
13.35
Danielle Ford
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
13.45
Becky Liang
Bur Oak S.S.
13.65
13.48
Melissa Nicoletti
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
13.65
Kenyatta Turner
Maple - Maple
14.49
13.90
Hannah (Akugbe) Osagie
St. Elizabeth - Thornhill
14.15
13.93
Ashley Mc Lean
St. Elizabeth - Thornhill
14.38
13.99
Michela Roman
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
14.09
Yasmeen Saboorizdeh
Aurora High School
14.27
14.13
Elaine Cao
Milliken Mills - Markham
NT
14.15
Carina Masci
St. Elizabeth - Thornhill
14.19
14.23
Victoria Khounbourinh
Sir William Mulock - Newmarket
NT
14.23
Hilary Fung
St. Augustine - Markham
12.00
14.32
Alexia Butler
Maple - Maple
NT
14.43
Abigail Bata
Cardinal Carter - Aurora
NT
14.43
Liz Cianni
Cardinal Carter - Aurora
14.23
14.47
Tyffany Ambrose
Vaughan - Thornhill
15.25
14.51
Chantal St. Laurent
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
14.52
Claire Penstone
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
14.54
Danielle Gray
Bur Oak S.S.
14.85
14.56
Elicia Colin
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
14.59
Michelle Quarcoopome
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
14.64
Jen Scott
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
14.70
Joey Hiscox
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
14.90
Baylea Mclean
Vaughan - Thornhill
15.16
14.91
Amanda de Vries
Stouffville - Stouffville
NT
14.94
Julia Sposato
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
15.02
Stefani Arcadi
Father Bressani - Woodbridge
NT
15.05
Mitra Shekari
Thornhill Tigers
NT
15.26
Zoey Kareckas
Vaughan - Thornhill
16.22
15.45
Adele Wolske
Sir William Mulock - Newmarket
NT
15.60
Zoe Papakonstantino
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
15.61
Victoria Theodore
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
16.71
Deborah Pekar
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
17.17
Go Vicki
Dr. John Denison - Newmarket
NT
17.34
Valeriya Lahatskaya
Vaughan - Thornhill
NT
17.79
Fiona Mucko
Vaughan - Thornhill
NT
19.85
Sharon Rajadurai
Cardinal Carter - Aurora
13.00
DNS
Ebhani Blackwood
Bill Crothers SS - Unionville
12.53
DNS
Valerie Radyuk
Bill Crothers SS - Unionville
15.43
DNS
Vanessa Chung
Bill Crothers SS - Unionville
14.35
DNS
Naomi Lau
Bill Crothers SS - Unionville
13.60
DNS
Alysha D'Souza
Bill Crothers SS - Unionville
14.90
DNS
Claire Girard
Sacred Heart - Newmarket
14.86
DNS
Kiki Spence
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Chelsea Ramsay
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Nikol Kamenetsky
Thornhill Tigers
NT
DNS
Cassandra Tremblay
Cardinal Carter - Aurora
14.50
DNS
Nadia Santoriello
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Indigo Quayson
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
DNS
Nathaly Garcia
St. Brother Andre
NT
DNS
Emma Mccamus
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Marissa Papaconstantinou
Bill Crothers SS - Unionville
13.83
DNS
Breanna Bulgin
Bill Crothers SS - Unionville
14.10
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Maya Reynolds
Bill Crothers SS - Unionville
12.38
12.39
10
Tatiyana Laylor
Maple - Maple
12.74
12.59
8
Jazmyn Lewis
Stephen Lewis - Vaughan
12.55
12.59
6
Chesney McNeely
Newmarket - Newmarket
12.92
12.72
5
Monique Simon-Tucker
St. Elizabeth - Thornhill
12.83
12.81
4
Melissa Chong
St. Elizabeth - Thornhill
12.93
12.98
3
Stephanie Rosenbaum
Alexander MacKenzie H S
13.27
13.31
2
Alice Mustapha
Maple - Maple
13.11
SCR
c
Last updated Thu, 19 May 2016 20:19:20
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en