Meet Info
ROPSSAA Track & Field 2014
May 22, 2014 to May 23, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Leya Buchanan
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.90
11.40
Chyna Watson-Reid
St. Edmund Campion
12.20
11.68
Sade McCreath
St. Edmund Campion
12.30
11.69
Maya Stephens
St. Roch - Brampton
12.60
11.90
Antoinette Sebastien
David Suzuki SS - Brampton
12.53
12.25
Mariam Ajiroba
St. Augustine - Brampton
12.70
11.89
Shanelle Hunnighan
David Suzuki SS - Brampton
12.37
12.33
Faith Brown
St. Edmund Campion
12.70
12.35
Sabrina Canini
Humberview - Bolton
13.03
12.65
Laura Kirk
Meadowvale - Mississauga
12.69
12.70
Danika Young
Bramalea - Brampton
12.60
12.60
Jasmine Sykes
St. Marcellinus - Mississauga
13.64
12.66
LeShe Wedderburn
St. Edmund Campion
12.60
12.70
Alexis Blair-Hamilton
St. Roch - Brampton
13.44
12.71
Aniesha Francis
Fletcher's Meadow - Brampton
13.10
13.37
Oneisha Donaldson
Notre Dame - Brampton
13.50
13.43
Shanel S Bailey
Clarkson - Mississauga
12.63
13.47
Daniela Afranie
St. Marguerite d'Youville-Bram
13.50
13.50
Savannah Stephen
Holy Name of Mary College Scho
13.50
13.66
Mary Douglas
Ascension of Our Lord-Miss
13.42
13.69
Nicole Morgan
St. Marcellinus - Mississauga
13.40
13.90
Emilee Petrie
Humberview - Bolton
13.50
13.95
Heather Ferguson
Lorne Park - Mississauga
14.50
14.14
Brittney Purai
Holy Name of Mary College Scho
00.40
14.58
Melissa Martins
Philip Pocock - Mississauga
13.48
14.62
Alyssia Messier
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
13.50
15.09
Caitlin Kettunen
Clarkson - Mississauga
14.93
DNS
Kamilat Williams
St. Marguerite d'Youville-Bram
13.50
DNS
Kaijah Harris
Cardinal Leger - Brampton
00.80
DNS
Savannah Culbertson
Meadowvale - Mississauga
13.07
DNS
Megan Walker
John Cabot - Mississauga
13.50
DNS
Jayvonlae Hooper
Cardinal Leger - Brampton
00.30
DNS
Jadyn Chevannes-Skeen
St. Roch - Brampton
12.57
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Leya Buchanan
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.40
11.32
Sade McCreath
St. Edmund Campion
11.69
11.67
Maya Stephens
St. Roch - Brampton
11.90
11.88
Chyna Watson-Reid
St. Edmund Campion
11.68
12.04
Mariam Ajiroba
St. Augustine - Brampton
11.89
12.23
Faith Brown
St. Edmund Campion
12.35
12.33
Antoinette Sebastien
David Suzuki SS - Brampton
12.25
12.50
LeShe Wedderburn
St. Edmund Campion
12.70
12.54
Shanelle Hunnighan
David Suzuki SS - Brampton
12.33
12.56
Sabrina Canini
Humberview - Bolton
12.65
12.69
Jasmine Sykes
St. Marcellinus - Mississauga
12.66
12.75
Laura Kirk
Meadowvale - Mississauga
12.70
12.81
Alexis Blair-Hamilton
St. Roch - Brampton
12.71
13.07
Danika Young
Bramalea - Brampton
12.60
13.13
Oneisha Donaldson
Notre Dame - Brampton
13.43
13.74
Aniesha Francis
Fletcher's Meadow - Brampton
13.37
13.96
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Leya Buchanan
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.32
11.59
10
Sade McCreath
St. Edmund Campion
11.67
11.62
8
Chyna Watson-Reid
St. Edmund Campion
12.04
12.07
6
Mariam Ajiroba
St. Augustine - Brampton
12.23
12.08
5
Faith Brown
St. Edmund Campion
12.33
12.58
4
Antoinette Sebastien
David Suzuki SS - Brampton
12.50
12.66
3
LeShe Wedderburn
St. Edmund Campion
12.54
12.69
2
Maya Stephens
St. Roch - Brampton
11.88
17.16
1
c
Last updated Sun, 25 May 2014 14:10:49
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en