Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 23, 2023 to May 24, 2023
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 100 Metre Dash
Records
YRAA
11.80
May 17, 2012
Shaina Harrison
Kolbe - Aurora
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Jaeden Garraway
Bill Crothers SS - Unionville
12.54
12.68
-0.3
Mikayla Cranney
Aurora High School
12.60
12.96
-3.0
Leahkai Kinghorn
Bill Crothers SS - Unionville
NT
13.13
-1.0
Chibundu Oliogu
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
13.17
-0.5
Dani Allen
Bill Crothers SS - Unionville
12.97
13.19
-1.9
Sophia Liovas
Richmond Green - Richmond Hill
12.80
13.27
-0.4
Sapphire Flach
Sir William Mulock - Newmarket
NT
13.32
-1.0
Gia Daniels
St. Augustine - Markham
NT
13.73
-0.3
Tara McCabe
Sacred Heart - Newmarket
14.17
13.96
-1.8
Mia Riolino
St. Robert - Thornhill
14.08
13.98
-2.5
Nekayla Steer
Bill Crothers SS - Unionville
NT
14.24
-1.5
Olivia Amoako
St. Robert - Thornhill
14.11
14.25
-1.7
Portia Dryden
Thornlea - Thornhill
14.19
14.29
-3.5
Avigail Savage
Hodan Nalayeh - Thornhill
14.00
14.31
-1.5
Maya Robillard
ESC Renaissance - Aurora
NT
14.36
-0.8
Angelina Karkoutlian
Hodan Nalayeh - Thornhill
14.30
14.43
-1.0
Sophia Travolo
St. Elizabeth - Thornhill
14.24
14.45
-1.0
Amiya Clarke
Hodan Nalayeh - Thornhill
14.42
14.49
-3.5
Milena M Leo
Cardinal Carter - Aurora
NT
14.51
-0.8
Krystal Adarkwa-Adjei
Tommy Douglas - Woodbridge
00.14
14.60
-0.8
Mychaelynn Tran
Emily Carr Secondary School
NT
14.66
-3.5
Nikki Nayak
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
14.75
-2.5
Zion Park
St. Robert - Thornhill
NT
14.76
-1.5
Kianna Ferron
St. Robert - Thornhill
NT
14.98
-3.5
Tobi Lee
Bur Oak S.S.
NT
15.02
-1.8
Sophia Panteva
Hodan Nalayeh - Thornhill
15.37
15.12
-0.4
Nayema Salmon
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
15.18
-3.0
Sandra Nnaji
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
NT
15.22
-0.4
Serena Payne
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
15.23
-3.0
Amy Pletsas
King City Secondary School
NT
15.30
-1.7
Sasha Bilous
Hodan Nalayeh - Thornhill
14.89
15.31
-1.7
Lisa Zheng
St. Augustine - Markham
NT
15.31
-1.8
Moya Whittick
Sacred Heart - Newmarket
15.45
15.33
-0.5
Jaxton Majekodunmi
Huron Heights - Newmarket
NT
15.41
-1.0
Skyler VanRoestel
St. Maximilian Kolbe - Aurora
15.99
15.43
-0.5
Gabby Harris
Woodbridge College- Woodbridge
NT
15.45
-1.5
Zoe Khaeva
Richmond Green - Richmond Hill
14.90
15.46
-2.5
Maryam Afrasiabi
Langstaff - Richmond Hill
15.75
15.47
-0.8
Alexandra Bicic
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
NT
15.48
-1.9
Elora Aube
ESC Renaissance - Aurora
NT
15.48
-1.5
Emma Masangcay
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
15.52
-1.7
Laura Kindiak
St. Brother Andre - Markham
NT
15.55
-1.5
Illyaana Mackinnon
Dr. John Denison - Newmarket
15.24
15.61
-1.9
Cassandra Totsis
St. Maximilian Kolbe - Aurora
15.66
15.62
-0.3
Nicole Zhang
Unionville - Markham
NT
15.62
-1.7
Nevaeh James
Holy Cross - Woodbridge
12.71
15.71
-0.5
Chloe Houvardas
Emily Carr Secondary School
NT
15.71
-0.8
Jilianna Papiest
Our Lady Queen of the World-RH
NT
15.80
-1.5
Isabelle Laverick
Markham - Markham
NT
15.83
-0.8
Pauline Vu
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
NT
15.85
-0.4
Kaylnn Joseph
St. Brother Andre - Markham
NT
15.88
-0.3
Claudia Tavares
Westmount - Thornhill
16.60
15.96
-0.4
Iyi Adeniyi
Pierre E. Trudeau - Markham
NT
15.96
-0.3
Emily Hemmerechts
St. Joan of Arc - Maple
NT
16.01
-2.5
Christina Savaglio
St. Brother Andre - Markham
NT
16.07
-0.4
Marie Scrozzo
Woodbridge College- Woodbridge
NT
16.11
-0.5
Katie Hung
Bur Oak S.S.
15.98
16.14
-3.0
Imani Nicol
St. Elizabeth - Thornhill
NT
16.16
-1.8
Malaya Canchela
Woodbridge College- Woodbridge
NT
16.16
-3.0
Mireille Belo
St. Maximilian Kolbe - Aurora
15.79
16.20
-0.3
Imani Jones
St. Joan of Arc - Maple
NT
16.27
-1.8
Gloria Ciorescu
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
16.30
-3.5
Emma Wang
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
16.38
-2.5
Elena Ding
Unionville - Markham
NT
16.45
-1.0
Elaine Lin
Pierre E. Trudeau - Markham
NT
16.49
-1.9
Heaveny Zhang
Unionville - Markham
NT
16.58
-1.7
Jessica Cervo
Emily Carr Secondary School
NT
16.60
-3.5
Kayla Lee
St. Augustine - Markham
16.98
16.67
-1.9
Emma Wong Youn Chong
ESC Renaissance - Aurora
NT
16.68
-1.8
Audrey Tao
St. Augustine - Markham
NT
16.84
-2.5
Keshvi Solanki
Bill Hogarth - Markham
NT
17.22
-1.9
Kayte Lavoie
ESC Renaissance - Aurora
NT
17.46
-0.3
Michelle Yao
Unionville - Markham
NT
17.60
-1.9
Jessica Kong
Pierre E. Trudeau - Markham
NT
17.62
-1.8
Sabrina Kouglas
Our Lady Queen of the World-RH
NT
17.77
-2.5
Samantha McLean
Woodbridge College- Woodbridge
NT
DNS
-3.0
Maria Neganov
Westmount - Thornhill
NT
DNS
-3.5
Kristine Jung
Thornhill - Thornhill
NT
DNS
-0.4
Michelle Baranova
Stephen Lewis Secondary School
NT
DNS
-3.5
Harmony Mark
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
-1.0
Sophia Wang
Pierre E. Trudeau - Markham
NT
DNS
-0.5
Zoe Laditi
Woodbridge College- Woodbridge
NT
DNS
-0.5
Anya Jade Johnson
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
-0.4
Maggie Chung
Bill Hogarth - Markham
14.64
DNS
-1.8
Saania Anwar
Unionville - Markham
NT
DNS
-1.9
Emma Lee
St. Maximilian Kolbe - Aurora
15.09
DNS
-1.5
Emma Dachs
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
-1.0
Paola Danta
Langstaff - Richmond Hill
17.89
DNS
-1.7
Jamela Carolino
St. Maximilian Kolbe - Aurora
17.40
DNS
-2.5
Angelica Mei
Sacred Heart - Newmarket
15.46
DNS
-3.0
Melissa Bianchi
St. Maximilian Kolbe - Aurora
15.75
DNS
-0.8
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Mikayla Cranney
Aurora High School
12.96
12.70
-1.3
10
Leahkai Kinghorn
Bill Crothers SS - Unionville
13.13
13.12
-1.3
8
Sophia Liovas
Richmond Green - Richmond Hill
13.27
13.21
-1.3
6
Jaeden Garraway
Bill Crothers SS - Unionville
12.68
13.26
-1.3
5
Sapphire Flach
Sir William Mulock - Newmarket
13.32
13.28
-1.3
4
Dani Allen
Bill Crothers SS - Unionville
13.19
13.28
-1.3
3
Chibundu Oliogu
Fr. Michael McGivney - Markham
13.17
13.31
-1.3
2
Gia Daniels
St. Augustine - Markham
13.73
13.74
-1.3
1
c
Last updated Mon, 04 Sep 2023 21:05:34
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en