Meet Info
TDSSAA South and West Track and Field Championships
May 21, 2019 to May 22, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Isabella Goudros
Leaside - Toronto
12.08
12.30
Weajue Mombo
Leaside - Toronto
12.80
12.68
Hayley Manners
Richview - Islington
12.74
12.76
Kiki Hammill
Etobicoke Arts - Toronto
NT
13.09
Ebonique Lemonius
George Harvey - Toronto
NT
13.10
Olayinka Odedoyin
Richview - Islington
13.30
13.10
Aoibheann Birch
Leaside - Toronto
13.90
13.38
Mallory Metcalfe
Silverthorn - Etobicoke
NT
13.40
Georgia Papathanasakis
Leaside - Toronto
14.00
13.47
Avion Hay
Western Technical Commercial S
14.22
13.81
Rachel Esabunor
Central Technical - Toronto
NT
13.82
Sofia Ischiriopoulos
East York - Toronto
NT
13.88
Emma Stevenson
Malvern - Toronto
NT
14.36
Oyinebi Ekiyor
East York - Toronto
NT
14.41
Samira Henry
West Humber - Rexdale
14.87
14.50
Vida Mesa
Harbord - Toronto
NT
14.75
Bella Attree
Malvern - Toronto
15.29
14.81
Gwyneth Bolter
North Toronto - Toronto
NT
14.86
Michaela Tsvetkova
Harbord - Toronto
NT
15.42
Victoria Adarkwa
Harbord - Toronto
NT
15.44
Jessica Spence
Rosedale Heights School of the
NT
15.45
Katrin Kazimirov
North Toronto - Toronto
NT
15.75
Elisha Nunes
East York - Toronto
NT
15.97
Rhea Xinxo
Forest Hill - Toronto
NT
16.29
Sarah Dickson
North Toronto - Toronto
NT
16.83
Binti Qasim
George Harvey - Toronto
NT
17.87
Felicia Gray
Richview - Islington
14.00
DNS
Rachael Meilikhan
Richview - Islington
13.30
DNS
Kay-Anna Eunick
Runnymede - Toronto
NT
DNS
Jennifer Li
North Toronto - Toronto
NT
DNS
Charlotte Platnar
Richview - Islington
14.20
DNS
Emma Aucoin
Humberside - Toronto
NT
DNS
Alexandra Armas
Humberside - Toronto
NT
DNS
Madison Nadurata
Etobicoke Arts - Toronto
NT
DNS
Elyse Myskohlid
Etobicoke Arts - Toronto
NT
DNS
Mattie Hayes
Malvern - Toronto
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Isabella Goudros
Leaside - Toronto
12.30
12.17
10
Hayley Manners
Richview - Islington
12.76
12.52
8
Weajue Mombo
Leaside - Toronto
12.68
12.59
6
Ebonique Lemonius
George Harvey - Toronto
13.10
12.98
4
Kiki Hammill
Etobicoke Arts - Toronto
13.09
13.09
2
Olayinka Odedoyin
Richview - Islington
13.10
13.10
1
Mallory Metcalfe
Silverthorn - Etobicoke
13.40
13.29
Aoibheann Birch
Leaside - Toronto
13.38
13.40
Georgia Papathanasakis
Leaside - Toronto
13.47
13.41
Avion Hay
Western Technical Commercial S
13.81
13.63
Rachel Esabunor
Central Technical - Toronto
13.82
13.72
Sofia Ischiriopoulos
East York - Toronto
13.88
13.75
Emma Stevenson
Malvern - Toronto
14.36
14.02
Samira Henry
West Humber - Rexdale
14.50
14.20
Oyinebi Ekiyor
East York - Toronto
14.41
14.33
Vida Mesa
Harbord - Toronto
14.75
14.35
c
Last updated Thu, 23 May 2019 1:46:58
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en