Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 23, 2023 to May 24, 2023
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male Javelin Throw
Records
YRAA
48.41m
May 20, 2008
Brendan Beatty
Carter
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
ZiYu Z Shi
Cardinal Carter - Aurora
ND
40.35
10
Kristoff Pommells
Dr. John Denison - Newmarket
ND
35.09
8
Michael Liang
St. Augustine - Markham
ND
34.15
6
Johnson Su
Middlefield C.I.
ND
33.61
5
Daniel Lewis
Toronto District Christian
ND
32.13
4
Amir Pinkas
Westmount - Thornhill
29.34
31.86
3
Simpson Lingaling
Our Lady Queen of the World-RH
ND
31.76
2
Matto Buldum
St.Theresa of Lisieux-Richmond
ND
29.72
1
Kairav Kishore
Woodbridge College- Woodbridge
ND
29.72
Cuyler Brisland
Bill Hogarth - Markham
ND
29.32
Matthew Watson
St. Maximilian Kolbe - Aurora
ND
28.50
Shane Tsai
St.Theresa of Lisieux-Richmond
ND
28.00
Arian Montasseri
Our Lady Queen of the World-RH
ND
27.96
Tiago Pereira
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
ND
26.89
Noah N Wetzel
Cardinal Carter - Aurora
ND
26.81
Demetrios Margou
Bill Crothers SS - Unionville
ND
26.01
Peter P Lee
Cardinal Carter - Aurora
ND
25.24
Malachi Wee
Bill Hogarth - Markham
ND
24.67
Willem Semenuk
Bill Hogarth - Markham
ND
24.52
Kaelan Passafiume
Stouffville - Stouffville
ND
24.27
Jeyram Arudchelvan
Bur Oak S.S.
ND
23.66
Adrian Garcia
Stouffville - Stouffville
ND
23.07
Joseph Kohgadai
Maple - Maple
ND
22.85
Kemper Viera
Our Lady Queen of the World-RH
ND
22.35
Matthew M Kim
Cardinal Carter - Aurora
ND
21.92
Zachary Glynn
Dr. John Denison - Newmarket
ND
20.95
Luke Cybulski
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
ND
20.63
Olusola O Sowole
Cardinal Carter - Aurora
ND
20.28
Stepan S Malov
Cardinal Carter - Aurora
ND
19.45
Ryan Tran
Maple - Maple
ND
19.05
Shiyan Sivakumar
Bur Oak S.S.
ND
17.67
Luke Sinisalo
Bill Hogarth - Markham
ND
16.45
Daniel Ngo
Maple - Maple
18.03
15.79
Oliver Graves
St. Maximilian Kolbe - Aurora
15.00
13.45
Mateo Parejo
Woodbridge College- Woodbridge
ND
12.75
Simon Filatov
Westmount - Thornhill
ND
DNS
Matthew M Lianos
Cardinal Carter - Aurora
ND
DNS
Bobby Nagra
Woodbridge College- Woodbridge
ND
DNS
Eric Liu
Woodbridge College- Woodbridge
ND
DNS
Gurshant Dhami
Woodbridge College- Woodbridge
ND
DNS
Nicohlas Partridge
Woodbridge College- Woodbridge
ND
DNS
Londie Beason
Maple - Maple
ND
DNS
Dong Jin
St. Augustine - Markham
ND
DNS
Aiden Brooks
Bill Crothers SS - Unionville
ND
DNS
c
Last updated Mon, 04 Sep 2023 21:05:34
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en