Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 16, 2019 to May 17, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male Javelin Throw
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Liam Sutton
Bill Hogarth Secondary School
ND
42.57
10
Tyrone Cunningham
St. Brother Andr� CHS
ND
38.18
8
Ryan Cariou
Aurora High School
ND
36.50
6
Jackson Gosselin
Aurora High School
ND
35.92
5
Kurtis Gipp
Aurora High School
ND
34.27
4
David Bialy
Emily Carr Secondary School
ND
31.86
3
Noah Campbell
Bill Hogarth Secondary School
ND
30.94
2
Jack Bell-neiman
Bill Hogarth Secondary School
ND
30.45
1
Rishit Mehley
Cardinal Carter - Aurora
ND
29.19
Daniel Chen
Dr. G. W. Williams - Aurora
ND
28.67
Dhruv Sharma
Unionville - Markham
ND
28.56
Zander Liapis
Sutton - Sutton West
ND
28.22
Abimbola Yusuf
Cardinal Carter - Aurora
ND
27.84
Sabeeh Mobashar
Maple - Maple
ND
27.18
Andrew Shin
St.Theresa of Lisieux
ND
26.04
Vladislav Aleinikov
St.Theresa of Lisieux
ND
25.73
Evan Fraccaro
Sacred Heart - Newmarket
ND
25.66
Scott Logush
Villanova College
ND
22.22
Abishake Sivakumar
Markville Secondary School
ND
21.81
Jackson Maloney
Thornlea - Thornhill
ND
19.84
Owen Callaghan
Sacred Heart - Newmarket
ND
19.73
Numair Jaan
Middlefield - Markham
ND
13.71
Kevin Tran
Tommy Douglas Secondary School
ND
FOUL
Ethan Morelli
St.Theresa of Lisieux
ND
FOUL
Dylan Ramkissoon
St.Theresa of Lisieux
ND
FOUL
Johncarlo D'Alessandro
St.Theresa of Lisieux
ND
FOUL
Abhishek Srikaran
Middlefield - Markham
ND
FOUL
Tyler Tan
Middlefield - Markham
ND
FOUL
Daniel Bouchan
Tommy Douglas Secondary School
ND
DNS
Noah Ruscica
Aurora High School
ND
DNS
Liam Rocheleau
Stouffville - Stouffville
ND
DNS
Stephen Laditi
Maple - Maple
ND
DNS
Darian Fazelyar
Woodbridge College Wyverns
ND
DNS
c
Last updated Sat, 18 May 2019 20:28:49
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en