Meet Info
RDS Invitational
May 5, 2015
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Under 12 Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Nathaniel Lewis
Tall Pines School
NT
14.93
Daniel Goel
Blaisdale
NT
15.86
Evan Clatney
Humberside Montessori School
NT
16.08
Marcus Reid
Tall Pines School
NT
16.33
Lucas Livingston
The Rosedale Day School
NT
17.06
Eric Rivera
Humberside Montessori School
NT
17.13
Matthew Weiss
The Rosedale Day School
NT
17.14
Adrian Grocott
Humberside Montessori School
NT
17.30
Arik Dhaliwal
Tall Pines School
NT
17.35
Luka Ban
Lynn-Rose Heights Knights
NT
17.50
Alex Yang
Somerset Academy
NT
17.87
Ewan Bishop
The Rosedale Day School
NT
17.90
Dougie Buitendag
The Rosedale Day School
NT
17.97
Kabir Chahal
Tall Pines School
NT
17.97
Daniel Mikoluk
Blaisdale
NT
18.05
Lucas Diab
Lynn-Rose Heights Knights
NT
18.09
Matthew Early
Somerset Academy
NT
18.11
Alex La
Lynn-Rose Heights Knights
NT
18.18
Jesse Berney
Somerset Academy
NT
18.35
Nigel Wright
Humberside Montessori School
NT
18.40
Johaan Khan
Lynn-Rose Heights Knights
NT
18.42
John Akbari
The Rosedale Day School
NT
18.46
Christopher Paraskevopoulos
Blaisdale
NT
18.46
Brandon Coutinho
Blaisdale
NT
18.47
Toby Bower
The Rosedale Day School
NT
18.51
Rohan Duhr
Lynn-Rose Heights Knights
NT
18.62
Karl Nguyen
Lynn-Rose Heights Knights
NT
18.63
Shan Mapp
Lynn-Rose Heights Knights
NT
18.70
Pero Ban
Lynn-Rose Heights Knights
NT
18.73
Jeremy Hall
Blaisdale
NT
18.86
Austin Lovering
The Rosedale Day School
NT
18.87
Kyle Szymczak
Lynn-Rose Heights Knights
NT
18.90
Brett Cole
Lynn-Rose Heights Knights
NT
18.97
Xander Chin
Humberside Montessori School
NT
00.90
Paras Virk
Tall Pines School
NT
19.07
Matthew Kvrgic
Blaisdale
NT
19.17
Mekhael Thaha
Blaisdale
NT
19.22
Rahman Merchant
Lynn-Rose Heights Knights
NT
19.67
Danya Leemhuis
The Rosedale Day School
NT
20.08
Vineet Sharma
Somerset Academy
NT
20.13
Ben Smith
Humberside Montessori School
NT
20.31
Ansh Tripathi
Lynn-Rose Heights Knights
NT
20.35
William Hua
Lynn-Rose Heights Knights
NT
20.73
Matthew Balter
The Rosedale Day School
NT
20.81
Mitch Simpson
The Rosedale Day School
NT
21.18
Jacob Yau
Somerset Academy
NT
21.22
Drew Tsiptsis
Humberside Montessori School
NT
22.05
Safwan Al Kudmani
The Rosedale Day School
NT
22.25
Micheal Fung
Somerset Academy
NT
22.52
Geroge Vajay Cserhati Morel
The Rosedale Day School
NT
22.68
Rahul Singh
Somerset Academy
NT
37.84
Mayar Abdulhussein
Lynn-Rose Heights Knights
NT
DNS
Sava Glavan
Humberside Montessori School
NT
DNS
Jude Chinyeluba
King Heights Academy
NT
DNS
Kahleel Hall
King Heights Academy
NT
DNS
Tom O'Hara
The Rosedale Day School
NT
DNS
Sinchan Bhatt
Somerset Academy
NT
DNS
Eshan Patel
Somerset Academy
NT
DNS
Jordan Battaglia
Tall Pines School
NT
DNS
Clinton Luk
Somerset Academy
NT
DNS
Sinchan Bhatt
Somerset Academy
NT
DNS
Final
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Nathaniel Lewis
Tall Pines School
14.93
15.20
Daniel Goel
Blaisdale
15.86
15.80
Marcus Reid
Tall Pines School
16.33
16.65
Evan Clatney
Humberside Montessori School
16.08
16.92
Matthew Weiss
The Rosedale Day School
17.14
17.27
Arik Dhaliwal
Tall Pines School
17.35
17.44
Adrian Grocott
Humberside Montessori School
17.30
17.55
Lucas Livingston
The Rosedale Day School
17.06
17.65
c
Last updated Mon, 11 May 2015 10:05:15
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en