Meet Info
2009 York Region
May 21, 2009 to May 22, 2009
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (321.35 kB)
Media Full Results (122.84 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male Triple Jump
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Matt Hinchley
Keswick - Keswick
ND
12.26
10
Harris Chan
St. Robert - Thornhill
ND
12.13
8
David Tran
Newmarket - Newmarket
ND
11.89
6
Nick Pipitone
Dr. John Denison - Newmarket
ND
11.75
5
Kazim Mirhadi
Emily Carr Secondary School
ND
11.47
4
Chris Cheung
Pierre E. Trudeau - Markham
ND
11.43
3
Chris Abdul-Samad
Woodbridge College- Woodbridge
ND
11.35
2
Grant Cheng
Markham - Markham
12.42
11.16
1
Evan Gayle
Keswick - Keswick
ND
11.07
Kogul Krishnamoorthy
Bur Oak S.S.
ND
10.98
Nathan Ingam
Keswick - Keswick
ND
10.94
Jeffery Li
Bayview - Richmond Hill
ND
10.94
Jason Kim
Alexander MacKenzie- Richmond
ND
10.64
Richard Chang
Bayview - Richmond Hill
ND
10.51
Talon Stevens
Bayview - Richmond Hill
ND
10.45
Harry Kang
Unionville - Markham
ND
10.41
Daniel Stevenson
Alexander MacKenzie- Richmond
ND
10.28
Edmund Leung
Bayview - Richmond Hill
ND
10.26
Adrian So
Bayview - Richmond Hill
ND
10.24
Warren Ngo
Bur Oak S.S.
10.03
10.16
Desmond Chan
Markham - Markham
ND
10.16
Cameron Genge
Sutton - Sutton West
ND
10.14
Stanley S Tse
Markville - Markham
ND
9.88
Kevin Li
Unionville - Markham
9.54
9.69
Brandon Budhram
Bayview - Richmond Hill
ND
9.66
Hinny Lam
St. Robert - Thornhill
ND
9.66
Aaron Robinovits
Bayview - Richmond Hill
ND
8.87
Jack Qi
Dr. John Denison - Newmarket
ND
8.46
Thanujaan Thavaseelan
Bur Oak S.S.
10.01
FOUL
Andy Boodhoo
Middlefield - Markham
ND
DNS
Kevin Hung
Pierre E. Trudeau - Markham
ND
DNS
Terrence Wong
Unionville - Markham
ND
DNS
Scott Batori
Langstaff - Richmond Hill
ND
DNS
Brian Tsang
Bur Oak S.S.
10.42
DNS
c
Last updated Fri, 29 May 2009 18:04:24
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en