Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 22, 2014 to May 23, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Female 400 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Jazmyn Lewis
Stephen Lewis - Vaughan
1:02.07
1:02.54
10
Jessica Looije
St. Maximilian Kolbe - Aurora
00.50
1:04.20
8
Sojung Kim
Bill Crothers - Unionville
00.20
1:04.85
6
Emily Kocjancic
Jean Vanier - Richmond Hill
00.30
1:06.22
5
Megan Lim
Bill Crothers - Unionville
00.50
1:06.79
4
Stephanie Rosenbaum
Alexander MacKenzie H S
1:07.01
1:09.46
3
Julianna Scott
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
1:09.50
2
Maria-laura Loughran
Sir William Mulock - Newmarket
NT
1:09.98
1
Olivia Orsini
Cardinal Carter - Aurora
NT
1:10.11
Carina Masci
St. Elizabeth - Thornhill
NT
1:10.66
Emma Matthias
Aurora High School
1:13.40
1:11.06
Ashwiiny Arulharan
Markville - Markham
NT
1:12.11
Elizabeth Fiksler
Westmount - Thornhill
1:12.78
1:12.46
Katelyn Highfield
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
1:13.03
Emily Poon
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
1:13.91
Patricia Figueroa
Stephen Lewis - Vaughan
1:14.02
1:14.29
Madison Santos
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
1:14.73
Rebecca Shemesh
Community Hebrew Academy-R.H.
1:14.88
1:14.94
Alexis Halushak
ESC Renaissance - Aurora
1:20.60
1:16.08
Melissa Yuan
Bayview - Richmond Hill
NT
1:16.22
Samantha Pavlik
Dr. G. W. Williams - Aurora
00.50
1:17.53
Shellie Isnar
Westmount - Thornhill
NT
1:18.03
Amy Dinh
Markville - Markham
NT
1:18.21
Theresa Scott
Sacred Heart - Newmarket
NT
1:18.49
Alexandra Di Stefano
St.Theresa of Lisieux-Richmond
1:17.70
1:19.64
Mary Anne Schoenhardt
King City - King City
NT
1:20.75
Julia Sposato
St.Theresa of Lisieux-Richmond
1:21.11
1:20.98
Denise Febbo
Emily Carr Secondary School
1:28.65
1:21.21
Eliora SyWee
St. Robert - Thornhill
NT
1:21.30
Jessica Conforti
Emily Carr Secondary School
1:40.17
1:22.25
Charlotte Burbidge
Emily Carr Secondary School
NT
1:22.87
Safiyyah Memon
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
1:23.35
Amarjot Kang
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
1:24.72
Daisy Ramiraz
Bill Crothers - Unionville
NT
1:27.99
Melissa Nicoletti
St. Maximilian Kolbe - Aurora
00.50
DNS
Alexandra Stone
Thornhill - Thornhill
NT
DNS
Stephanie Tibando
St. Brother Andre
NT
DNS
Danielle Gray
Bur Oak S.S.
NT
DNS
Safiya Hurst
St. Augustine - Markham
NT
DNS
Makenzie Moonilal
Bur Oak S.S.
NT
DNS
Candice Da Silva
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Simone Manning
King City - King City
NT
DNS
Alice Zheng
Unionville - Markham
NT
DNS
Rachel Vella
Unionville - Markham
NT
DNS
Kristin Polintan
St. Brother Andre
NT
DNS
Abbey Clapperton
St. Brother Andre
NT
DNS
Kayte-Lyn Rigby
St.Theresa of Lisieux-Richmond
1:23.02
DNS
Ann Hirushee Zoysa
St. Elizabeth - Thornhill
NT
DNS
Melissa Chong
St. Elizabeth - Thornhill
NT
DNS
Sydney Perlmutar
Thornlea - Thornhill
1:16.87
DNS
Megan Balogh
Stouffville - Stouffville
1:13.81
DNS
Yuliya Malasayeva
Langstaff - Richmond Hill
1:08.76
DNS
Michelle Amini
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Aizul Chaudary
Markham - Markham
1:20.98
DNS
c
Last updated Sat, 24 May 2014 10:24:21
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en