Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 16, 2019 to May 17, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 1500 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Cameron Moir
Dr. G. W. Williams - Aurora
4:20.00
4:18.87
10
Liam Wiktorski
Aurora High School
4:25.00
4:22.76
8
Nikita Neyshtadt
Aurora High School
4:40.00
4:38.85
6
David Nebitko
Newmarket - Newmarket
NT
4:43.07
5
Zachary Meleca-Mazzuchin
Emily Carr Secondary School
4:58.00
4:48.98
4
Eric Tang
St. Elizabeth - Thornhill
NT
4:49.04
3
Eric Szameitat
St.Theresa of Lisieux
4:38.00
4:49.96
2
Jess Samuel
Sir William Mulock - Newmarket
NT
4:53.88
1
Kevin Chang
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
4:55.50
Kiril Belomitcev
Sacred Heart - Newmarket
NT
4:58.83
Kevin Chen
Markham - Markham
NT
5:00.94
Nikita Belomitcev
Sacred Heart - Newmarket
NT
5:01.42
Sebastian Kure
St.Theresa of Lisieux
NT
5:02.50
Kevin Ramond
Emily Carr Secondary School
NT
5:02.71
Willem Byleveld
Sir William Mulock - Newmarket
NT
5:04.89
Tyler Lunaria
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
5:08.12
Hunter Marentette
St. Robert CHS
NT
5:09.25
Omarion Barrett-Ferguson
Woodbridge College Wyverns
NT
5:12.06
Andrew McGarrity
ESC Renaissance
5:12.11
5:13.29
Matthew Rusin
Sir William Mulock - Newmarket
NT
5:15.17
Eric Yang
Bayview - Richmond Hill
NT
5:16.74
Alexander Feldman
Vaughan - Thornhill
NT
5:19.89
Vraj Thakar
Bill Hogarth Secondary School
NT
5:21.39
Robert Bougai
Stephen Lewis - Vaughan
NT
5:22.43
Justice Ssonko
Vaughan - Thornhill
NT
5:23.38
Timothy Vo
Middlefield - Markham
NT
5:24.75
Dominic Muthukumaraswamy
Bayview - Richmond Hill
NT
5:26.27
Jabari Lira Leon
Aurora High School
NT
5:31.24
Charlie Berry
Stouffville - Stouffville
NT
5:31.60
Alex Chin
Richmond Green - Richmond Hill
NT
5:32.73
Herbert Wang
St. Robert CHS
NT
5:35.98
Parth Bhatt
Tommy Douglas Secondary School
NT
5:36.66
Charles Leung
Unionville - Markham
NT
5:38.19
Ethan Luan
St. Robert CHS
NT
5:38.88
Allan Santana
St.Theresa of Lisieux
NT
5:46.04
Daniel Brokhman
Aurora High School
NT
5:49.68
Matthew Scorcia
St.Theresa of Lisieux
NT
5:55.15
Jonathan Danh
Woodbridge College Wyverns
NT
6:04.26
c
Last updated Sat, 18 May 2019 20:28:49
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en