Meet Info
OFSAA Track & Field Championship 2018
Jun 7, 2018 to Jun 9, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 1500 Metre Run
Records
OFSAA
3:55.38
2009
Robert Denault
Aurora HS
Can Inter
3:42.33
1993
Kevin Sullivan - North Park C&
Prelim
Name
Team/School
Region
Seed
Prelim
Joe Fast
Ridgemont HS - Ottawa
EAST/NCSSAA
4:12.97
4:08.69q
Rory McGarvey
Nicholson Catholic College
EAST/COSSA
4:14.77
4:10.97q
Benjamin Miske
Port Credit SS - Mississauga
SOUTH/ROPSSAA
4:30.75
4:10.94q
Mason Jones
Thousand Islands SS
EAST/EOSSAA
4:16.12
4:11.16q
Paul Popescu
Tecumseh Vista Academy A
WEST/SWOSSAA
4:12.71
4:11.14q
Matthew Lampard
Crescent School - Willowdale
METRO/CISAA
4:11.99
4:11.48q
Jack Djondric-Powell
Parkdale - Toronto
METRO/TDCAA
4:14.78
4:11.27q
Jack Wierzbicki
Brooklin High School
CENTRAL/LOSSA
4:18.77
4:11.54q
Adam Sanger
Glebe Collegiate - Ottawa
EAST/NCSSAA
4:16.71
4:11.61q
Daniel Khan
SAUGEEN DISTRICT
WEST/CWOSSA
4:13.95
4:12.28q
Jackson Bull
Orangeville - Orangeville
WEST/CWOSSA
4:11.15
4:12.41q
Max Fazecash
Vincent Massey - Windsor
WEST/SWOSSAA
4:11.84
4:12.69q
Vincent Chenier
ESC Theriault - Timmins
NORTH/NEOAA
4:28.05
4:13.03
Cameron Denys
Lawrence Park - Toronto
METRO/TDCAA
4:15.43
4:13.98
Connor Lashley
St Aloysius Gonzaga SS -Missis
SOUTH/ROPSSAA
4:31.45
4:14.59
Cameron Heinz
Huntsville H S
CENTRAL/GBSSA
4:17.91
4:15.15
Keith Johnson
St. Peter's - Barrie
CENTRAL/GBSSA
4:16.24
4:16.84
Andre Larocque
College Notre-Dame - Sudbury
NORTH/NOSSA
4:21.53
4:16.91
Jett Dobson
Hammarskjold HS - Thunder Bay
NORTH/NWOSSAA
4:22.85
4:17.49
Braydon Trowbridge
Sinclair - Whitby
CENTRAL/LOSSA
4:20.16
4:20.77
Dario Garcia-Mendez
De La Salle College - Toronto
METRO/CISAA
4:16.43
4:20.88
Noah Lavoie
Holy Cross CSS -St. Catharines
SOUTH/SOSSA
4:31.49
4:22.20
Aaron Walker
West Ferris SS - North Bay
NORTH/NOSSA
4:31.79
4:28.01
Joseph Falzata
St Marcellinus SS -Mississauga
SOUTH/ROPSSAA
4:31.13
4:30.40
Final - Official
Name
Team/School
Region
Prelim
Final
Points
Joe Fast
Ridgemont HS - Ottawa
EAST/NCSSAA
4:08.69
4:01.37
10
Mason Jones
Thousand Islands SS
EAST/EOSSAA
4:11.16
4:05.27
8
Matthew Lampard
Crescent School - Willowdale
METRO/CISAA
4:11.48
4:05.39
6
Max Fazecash
Vincent Massey - Windsor
WEST/SWOSSAA
4:12.69
4:06.62
5
Jackson Bull
Orangeville - Orangeville
WEST/CWOSSA
4:12.41
4:06.91
4
Benjamin Miske
Port Credit SS - Mississauga
SOUTH/ROPSSAA
4:10.94
4:08.21
3
Paul Popescu
Tecumseh Vista Academy A
WEST/SWOSSAA
4:11.14
4:08.59
2
Adam Sanger
Glebe Collegiate - Ottawa
EAST/NCSSAA
4:11.61
4:09.12
1
Jack Djondric-Powell
Parkdale - Toronto
METRO/TDCAA
4:11.27
4:10.44
Rory McGarvey
Nicholson Catholic College
EAST/COSSA
4:10.97
4:12.61
Daniel Khan
SAUGEEN DISTRICT
WEST/CWOSSA
4:12.28
4:13.04
Jack Wierzbicki
Brooklin High School
CENTRAL/LOSSA
4:11.54
4:29.26
c
Last updated Mon, 11 Jun 2018 8:24:00
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en