Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 16, 2017 to May 17, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 800 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Zach Gingras
Bill Crothers SS - Unionville
NT
2:19.29
Maurice Graenert
St. Maximilian Kolbe - Aurora
2:03.11
2:06.14
10
Will Jones
Bill Crothers SS - Unionville
2:06.00
2:06.66
8
Aidan Jean
Sacred Heart - Newmarket
2:05.00
2:11.17
6
Trevor Dungey
Dr. G. W. Williams - Aurora
2:08.00
2:12.12
5
Bill Cui
Newmarket - Newmarket
NT
2:12.31
4
Karim Jack
Renaissance
NT
2:14.34
3
Ryan McIntosh
Sir William Mulock - Newmarket
2:06.00
2:14.66
2
Peyton Franklin
Aurora High School
NT
2:17.34
1
Jack DiFalco
Bill Crothers SS - Unionville
NT
2:19.76
Antony Huang
Bill Crothers SS - Unionville
2:28.00
2:20.36
Bryn Biemiller
Bill Crothers SS - Unionville
2:26.00
2:21.61
Graeme Mitchell
Bill Crothers SS - Unionville
NT
2:22.29
Miethunn Rahulan
Middlefield - Markham
NT
2:23.73
Anthony Mitchell
Emily Carr Secondary School
NT
2:23.82
Adam Cheng
Bur Oak S.S.
NT
2:23.84
Thomas Zhu
Markville - Markham
NT
2:27.88
Alex Sandras
St. Maximilian Kolbe - Aurora
2:13.00
2:29.81
Ethan Klausz
Westmount - Thornhill
NT
2:33.88
Tudor Stoica
St. Robert - Thornhill
NT
2:35.79
Joshua Granato
St. Joan of Arc - Maple
NT
2:38.40
Devin Tuff
Markham - Markham
NT
2:42.79
Jihyung Lee
Thornhill - Thornhill
NT
2:50.44
Jacob Schwarze
Dr. John Denison - Newmarket
NT
2:50.87
Chad Webster
Dr. John Denison - Newmarket
NT
2:53.82
Brian Le
Woodbridge College Wyverns
NT
2:55.02
Andrew Ganni
St. Robert - Thornhill
NT
2:55.63
Hamid Hidari
Emily Carr Secondary School
NT
2:55.65
Max Clubine-Ito
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Robert Peacock
Aurora High School
NT
DNS
Josh Garman
Thornhill - Thornhill
NT
DNS
Spencer Pasternak
Westmount - Thornhill
NT
DNS
Omar Arrazaghi
Markville - Markham
NT
DNS
Luka Mrkovic
Newmarket - Newmarket
NT
DNS
Rishi Vimalendran
Markville - Markham
NT
DNS
Lucas Vanderburg
Huron Heights - Newmarket
NT
DNS
Daniel Garcia
St. Brother Andre
NT
DNS
Peter Karanopoulos
St. Brother Andre
NT
DNS
Juliano Sciucco
Markham - Markham
NT
DNS
Ryan Baudin
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Matteo Cario
Emily Carr Secondary School
NT
DNS
Matei Calinescu
St. Robert - Thornhill
NT
DNS
Bardia Nasri
St. Robert - Thornhill
NT
DNS
c
Last updated Thu, 18 May 2017 22:31:53
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en