Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 16, 2017 to May 17, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 400 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Christoper Middleton
Bill Crothers SS - Unionville
52.79
52.41
10
Kevin Tabatabaei
Vaughan - Thornhill
53.63
53.34
8
Maurice Graenert
St. Maximilian Kolbe - Aurora
54.36
54.07
6
Ryan McIntosh
Sir William Mulock - Newmarket
56:00.00
55.04
5
Ethan Appadurai
Unionville - Markham
54.00
55.21
4
Trevor Dungey
Dr. G. W. Williams - Aurora
55.50
55.43
3
Bill Cui
Newmarket - Newmarket
NT
55.93
2
Ryan Xu
Markville - Markham
55.00
56.08
1
Miethunn Rahulan
Middlefield - Markham
NT
56.87
Andrew Saragosa
Emily Carr Secondary School
NT
57.99
Sam Roy
Stouffville - Stouffville
59.45
58.60
Riley Dillon
Newmarket - Newmarket
NT
58.66
Matthew Krestell
Westmount - Thornhill
1:02.70
58.91
Anthony Mitchell
Emily Carr Secondary School
NT
59.03
Karim Jack
Renaissance
NT
59.37
Jason Zhang
Markville - Markham
NT
59.44
Matteo Cario
Emily Carr Secondary School
NT
59.80
Ryan Hoffman
Thornhill - Thornhill
NT
59.95
Adam Cheng
Bur Oak S.S.
1:01.03
59.98
James Lee
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
60.29
Lucas Vanderburg
Huron Heights - Newmarket
1:02.64
60.43
Alessandro Calicchia
Huron Heights - Newmarket
60.75
60.80
Frederick Kwan
Aurora High School
1:01.75
1:01.13
Daniel Asadi
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
1:02.14
Kiev Ruttan
Woodbridge College Wyverns
NT
1:02.20
Arman Azarbani
Langstaff - Richmond Hill
1:03.00
1:02.62
Jackson Liang
Unionville - Markham
NT
1:03.02
Joshua Granato
St. Joan of Arc - Maple
1:04.74
1:03.36
Matthew Barker
Emily Carr Secondary School
NT
1:03.42
Joshua Amadason
St. Brother Andre
NT
1:04.45
Franco Chen
Sacred Heart - Newmarket
1:09.14
1:05.12
Daniel Tran
Tommy Douglas Secondary School
NT
1:05.69
Brian Le
Woodbridge College Wyverns
NT
1:06.43
Josh Garman
Thornhill - Thornhill
NT
1:06.45
Alif Waseem
Woodbridge College Wyverns
NT
1:06.79
Matthew Burrows-Balka
Sutton - Sutton West
NT
1:08.02
Demetri Kafkis
Tommy Douglas Secondary School
NT
1:08.50
Devin Tuff
Markham - Markham
NT
1:08.76
Jacob Axford
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
1:09.03
Raffi Fox
Vaughan - Thornhill
1:14.44
1:09.10
Kevin Cecco
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
1:09.43
Martin Simo
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
1:09.49
Jonah Rootenberg
Vaughan - Thornhill
NT
1:10.79
Robin Zelman
Vaughan - Thornhill
NT
DNS
Benjamin Omoregie
Vaughan - Thornhill
NT
DNS
Myles McPherson
St. Brother Andre
NT
DNS
Martin Harriott
St. Brother Andre
NT
DNS
Sebastian Fuentes
Vaughan - Thornhill
NT
DNS
Ariel Goffman
Vaughan - Thornhill
NT
DNS
Jordan Hunter
Vaughan - Thornhill
NT
DNS
Luka Grubisa
Bill Crothers SS - Unionville
58.26
DNS
Kevin Gallardo
Maple - Maple
1:12.84
DNS
Spencer Pasternak
Westmount - Thornhill
1:03.50
DNS
Connor Freeeman
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Max Clubine-Ito
Langstaff - Richmond Hill
1:13.00
DNS
Andy Tarkoshev
Woodbridge College Wyverns
1:05.96
DNS
Noah Maas
Toronto Christian - Woodbridge
NT
DNS
Jon-Marco Cappoccia
Jean Vanier CHS - Richmond Hil
01.02
DNS
Kelvin Lieu
Woodbridge College Wyverns
1:03.12
DNS
c
Last updated Thu, 18 May 2017 22:31:53
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en