Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 22, 2013 to May 23, 2013
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (128.95 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 400 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Myles Banfield
Bill Crothers - Unionville
52.00
52.50
10
Michael Solomon
St. Maximilian Kolbe - Aurora
54.78
53.30
8
Ovie Emakpor
St. Maximilian Kolbe - Aurora
55.34
53.60
6
Blake Hembruff
Bill Crothers - Unionville
53.00
54.40
5
Conner McRobbie
Sacred Heart - Newmarket
56.00
54.41
4
Majeed Zabsonre
Brother Andre - Markham
NT
54.90
3
Daunte Thompson-Bruce
Stouffville - Stouffville
55.49
55.20
2
Joel Wright
Sir William Mulock - Newmarket
NT
55.30
0.50
Shakor Thomas
Maple - Maple
NT
55.30
0.50
Jake Appleby
Dr. G. W. Williams - Aurora
55.60
55.40
Stratie Kloutsouniotis
Brother Andre - Markham
NT
55.60
Peter Suderman
Sacred Heart - Newmarket
57.47
56.20
Joe Barcellos
Sacred Heart - Newmarket
58.00
58.20
Shawn Penecilla
St. Elizabeth - Thornhill
NT
59.10
Rob Csizik
Sacred Heart - Newmarket
59.10
59.10
Kevin Nam
Sir William Mulock - Newmarket
58:00.00
59.10
Michael Cheng
Markville - Markham
NT
59.10
Malcolm Harriott
Brother Andre - Markham
NT
59.10
Marcus Laferriere
St. Augustine - Markham
NT
60.20
Kejean Jackson
Woodbridge College- Woodbridge
56.00
60.90
Daniel Pallag
St. Jean de Brebeuf
NT
1:01.70
Akin Alao
St. Jean de Brebeuf
NT
1:02.60
Jeff Guo
St. Robert - Thornhill
NT
1:02.90
Colin Yeung
Bayview - Richmond Hill
NT
1:02.90
Phil Tsang
Markville - Markham
60.50
1:03.10
Brenden Gamna
Sir William Mulock - Newmarket
NT
1:03.20
Min-Hwan Son
St. Elizabeth - Thornhill
NT
1:04.30
Christian Ramirez
St. Jean de Brebeuf
NT
1:06.20
Joseph Chiappetta
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
1:09.00
Domenic Bianchi
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
1:12.30
Jacky Hu
Milliken Mills - Markham
NT
1:12.50
David Mestenev
Alexander MacKenzie H S
1:17.03
1:13.30
Vignesh Bhakiaraj
Stouffville - Stouffville
1:27.89
1:16.60
Robbie Colangelo
Cardinal Carter - Aurora
60.75
1:26.40
Dalton Sweeney
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Jordan Pryce
Woodbridge College- Woodbridge
NT
DNS
Terence Tsang
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Aaron Vuong
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Aaron Kammula
Vaughan - Thornhill
NT
DNS
Sean Ly
Emily Carr Secondary School
NT
DNS
Ian McLeod
Sutton - Sutton West
NT
DNS
Anthony Chen
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Vlad Ienceanu
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Mathuran Ravendra
Markville - Markham
NT
DNS
c
Last updated Sun, 26 May 2013 0:06:42
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en