Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 19, 2022 to May 20, 2022
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 400 Metre Dash
Records
YRAA
51.26
May 23, 2007
Dylan Mundy
Sutton DHS-S
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Stefan Luca
ESC Renaissance - Aurora
NT
53.86
10
Jacob Liu
Bayview - Richmond Hill
NT
56.41
8
Ranen Cheung
Richmond Green - Richmond Hill
57.80
59.06
6
Jack Reeves
Aurora High School
NT
59.57
5
Michael Muravchik
Langstaff - Richmond Hill
NT
60.16
4
Luca Iozzo
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
59.56
60.37
3
Ethan Attard
St. Elizabeth - Thornhill
NT
60.47
2
Tysen Vilardo
ESC Renaissance - Aurora
NT
60.69
1
Cole Procee
St. Robert - Thornhill
NT
1:01.03
Zane Al-Hamwy
St. Augustine - Markham
NT
1:01.28
Matthew Smith
St. Elizabeth - Thornhill
NT
1:01.36
Elijah Doctor-Jardine
St. Maximilian Kolbe - Aurora
59.00
1:01.53
Roger Mbakama-Matshum
Our Lady of the Lake - Keswick
NT
1:01.71
Umair Ahmad
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
1:02.00
Atreyu Nicolas
ESC Renaissance - Aurora
NT
1:02.13
Andrew Lian
Bayview - Richmond Hill
NT
1:02.13
Jack Della Rossa
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
1:02.45
Henry Meng
Bayview - Richmond Hill
NT
1:03.11
Al Rezapour
Newmarket - Newmarket
1:11.70
1:03.62
William Zhang
Unionville - Markham
NT
1:03.62
Andrei Mihele
Aurora High School
NT
1:03.73
Harry Chen
Markville Secondary School
NT
1:04.05
Cayden Lee
Bayview - Richmond Hill
NT
1:04.43
Damian Choo
Markville Secondary School
NT
1:04.50
Saad Mirza
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
1:05.37
Amitrajh Paskaran
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
1:05.39
Alexander Lai
Unionville - Markham
NT
1:05.83
Larris Xie
Bayview - Richmond Hill
NT
1:06.36
Isaque Nunes
St. Robert - Thornhill
NT
1:06.49
Aryan Shahbazi
Bayview - Richmond Hill
NT
1:06.62
Shawn Kim
Cardinal Carter - Aurora
NT
1:06.87
Samuel Yang
Our Lady Queen of the World-RH
NT
1:07.11
Kalen Yee
St. Robert - Thornhill
NT
1:07.88
Andrew Cho
St. Robert - Thornhill
NT
1:07.91
Brian Su
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
1:08.31
Mateen Mahdavian
Our Lady Queen of the World-RH
NT
1:08.51
Josef Spence
Our Lady of the Lake - Keswick
NT
1:10.26
Daniel Wu
Bayview - Richmond Hill
NT
1:10.81
Julian Calburean
Richmond Green - Richmond Hill
58.50
1:11.25
Nathan Li
Bayview - Richmond Hill
NT
1:12.72
Vianny Tetang
ESC Renaissance - Aurora
NT
1:13.11
Alexander Jin
Markville Secondary School
NT
1:14.12
Jaiden Gunanathan
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
1:14.31
Carlton Qian
Markville Secondary School
NT
1:14.99
Amir Honari
King City Secondary School
NT
1:15.70
Andi Xie
Bayview - Richmond Hill
NT
1:15.79
Vivaan Thadani
Newmarket - Newmarket
1:19.00
1:20.48
Edison Wong
Markville Secondary School
NT
1:29.00
Jakob Vrankovic
Dr. John Denison - Newmarket
NT
DNS
Adam Azhar
Bill Hogarth - Markham
NT
DNS
Nicholas Manole
Unionville - Markham
NT
DNS
Jacob Madden
Sutton - Sutton West
60.00
DNS
Jack Yang
Unionville - Markham
NT
DNS
Jason Yeung
Unionville - Markham
NT
DNS
Matthew Szakacs
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
c
Last updated Sat, 21 May 2022 8:38:18
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en