Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 16, 2019 to May 17, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 400 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Tyler Chung
Stephen Lewis - Vaughan
54.90
54.82
10
Aaran Arulraj
Markham - Markham
53.00
54.99
8
Simon Shahabi
ESC Renaissance
NT
55.55
6
Joshua Hanson
Woodbridge College Wyverns
NT
55.79
5
Fiore Salerno
St. Elizabeth - Thornhill
NT
56.33
4
Ty Blades
Dr. G. W. Williams - Aurora
59.69
57.70
3
Marco Leung
Dr. G. W. Williams - Aurora
1:04.09
58.14
2
Kevin Chen
Markham - Markham
1:01.00
59.64
1
Ryan Chu
St. Augustine - Markham
NT
59.89
Justin Huynh
Unionville - Markham
56.00
59.95
Timothy Vo
Middlefield - Markham
NT
59.96
Joshua Chang
St. Augustine - Markham
NT
60.18
Maximilian Pochapski
Thornlea - Thornhill
NT
60.93
Victor Romig
St.Theresa of Lisieux
NT
1:01.05
Jesse Chan
St. Robert CHS
NT
1:01.14
Cameron Campbell
Sacred Heart - Newmarket
NT
1:01.25
John-Paul Iacoucci
Sacred Heart - Newmarket
NT
1:01.73
Chad Lam
Markham - Markham
NT
1:01.82
Edward Qiao
Bayview - Richmond Hill
NT
1:01.91
Kwang Sheng Luu
St. Brother Andr� CHS
NT
1:02.07
Kelvin Yu
St. Robert CHS
NT
1:02.38
Ben Ross
Sacred Heart - Newmarket
NT
1:02.69
Eric Kim
Thornlea - Thornhill
NT
1:02.76
Mark Maulucci
St.Theresa of Lisieux
NT
1:02.84
Nicholas Wassef
St. Brother Andr� CHS
NT
1:03.34
Thomas Sarra
Villanova College
NT
1:03.81
Roderick Wu
Aurora High School
NT
1:03.82
Aaron Jingco
St. Augustine - Markham
1:07.00
1:04.06
Steven How Chun Lun
St. Brother Andr� CHS
NT
1:04.68
Timothy Bales
Vaughan - Thornhill
NT
1:04.73
Jason Tai
St. Robert CHS
NT
1:05.51
Elijah Thompson-Bruce
Stouffville - Stouffville
1:09.70
1:05.88
Logan Penczak
Villanova College
NT
1:05.95
Daniel Brokhman
Aurora High School
NT
1:06.13
Nikita Berezyuk
St.Theresa of Lisieux
NT
1:06.24
Charles Leung
Unionville - Markham
NT
1:09.13
Karthikan Suntharesan
Bill Hogarth Secondary School
NT
1:10.89
Nicholas Spataro
Cardinal Carter - Aurora
NT
1:11.34
Calvin Kelly
St. Maximilian Kolbe - Aurora
1:10.00
1:11.80
Nicholas Di Filippo
St.Theresa of Lisieux
NT
1:16.33
Jack Palichuck
Sutton - Sutton West
NT
1:17.39
Jaden Pereira
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
2:20.70
c
Last updated Sat, 18 May 2019 20:28:49
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en