Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 12, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Vincent Marshall
Francis Libermann- Scarborough
25.29
22.97
Benjamin Pestana
Sacred Heart - Newmarket
NT
23.03
Roger Grubb
Bill Crothers SS - Unionville
NT
23.34
Daquan Berry
Bill Crothers SS - Unionville
NT
23.39
Samuel Correa
Marshall McLuhan - Toronto
25.49
23.73
Craig Gonsalves
St. Brother Andre
NT
24.13
George Harper
Sir William Mulock - Newmarket
NT
24.19
Lucas Kleine
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
24.20
Robert Peruzza
St. Joan of Arc - Maple
NT
24.20
Kishan Ravikumar
Stouffville - Stouffville
NT
24.30
AJ Golbourne
Bill Crothers SS - Unionville
NT
24.36
James Williamson
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
24.50
Josh Andrade
St. Maximilian Kolbe - Aurora
24.00
24.55
Liam Deep
St. Brother Andre
NT
24.64
Miguel DeGuzman
Sacred Heart - Newmarket
NT
24.84
Adrian Ali
St. Brother Andre
NT
25.00
Jack Chazi
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
25.05
Charlie Williams
Leaside - Toronto
24.00
25.06
Quimcy C Purdessy
St. Brother Andre
NT
25.07
Rhemel-Tyler Williams-McIntosh
Unionville - Markham
NT
25.08
Eric Liang
Bayview - Richmond Hill
NT
25.09
Dreden Thompson-Brown
Bill Crothers SS - Unionville
NT
25.14
Preston Fong
Markville - Markham
NT
25.15
Jamal Titus
Bill Crothers SS - Unionville
NT
25.32
Kemmar Cain
Francis Libermann- Scarborough
NT
25.45
Nicholas Afxentiou
Leaside - Toronto
24.00
25.58
George Sakellaris
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
25.82
Willem Glozanski
Monarch Park - Toronto
25.77
25.88
Zaigham Mohamed
Bur Oak S.S.
NT
25.98
Thomas Tavares
Marshall McLuhan - Toronto
25.96
26.03
Paul Cotturo
Aurora High School
NT
26.03
Samuel Foidart
ESC Renaissance - Aurora
NT
26.07
Matthew Connell-Tombs
Sacred Heart - Newmarket
NT
26.10
Martin Harriott
St. Brother Andre
NT
26.14
Ben Lalonde
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
26.17
Nicholas Damiano
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
26.21
Kristopher Persaud
Markham - Markham
NT
26.25
Ruben Fox
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
26.29
Mark Mattei
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
26.35
Kogul Prins
Stouffville - Stouffville
NT
26.68
Ryan Jang
Bayview - Richmond Hill
NT
26.74
Justin Zhang
Bayview - Richmond Hill
NT
26.85
Edward Smith
Francis Libermann- Scarborough
27.00
26.85
Yanni Tzatzanis
Leaside - Toronto
26.00
26.88
Austin Antle
Sir William Mulock - Newmarket
NT
27.03
Jeffrey Ong
Aurora High School
NT
27.32
Lucas Colucci
St. Elizabeth - Thornhill
NT
28.45
Parham Gholipour-Shahraki
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
28.58
Clark Bei
Bayview - Richmond Hill
NT
28.85
Matti Gencher
Westmount - Thornhill
NT
28.92
Emmanuel Wiehler
Milliken Mills - Markham
NT
29.30
Joshua Pillajo
Marshall McLuhan - Toronto
NT
29.70
Shawn Camilus
Francis Libermann- Scarborough
NT
30.18
Aiden Aqui
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
30.29
Michael Wang
Unionville - Markham
NT
30.34
Danny Corona
Francis Libermann- Scarborough
25.45
35.09
John Goudis
St. Elizabeth - Thornhill
NT
DNF
Lance Delfish
Francis Libermann- Scarborough
25.50
DNS
Michael Marchand
Marshall McLuhan - Toronto
NT
DNS
Justin Chiu
Francis Libermann- Scarborough
NT
DNS
Nathaniel Tan
Francis Libermann- Scarborough
25.00
DNS
Turja Chowdhury
Leaside - Toronto
NT
DNS
Jakob Robertson
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Kurt Haya
Francis Libermann- Scarborough
NT
DNS
Troy Ferguson
Sir William Mulock - Newmarket
NT
DNS
Abdul Rahal
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Kristoffer Lopez
Marshall McLuhan - Toronto
NT
DNS
Daniel Novo
Marshall McLuhan - Toronto
NT
DNS
Rashmika Fernando
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Matthew Kiatipis
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Malik Campbell
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Khole Hibbert
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Daniel Brown
St. Brother Andre
NT
DNS
Daniel Bilousov
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Clayton Brown
Markham - Markham
NT
DNS
Marvin Del Mundo
Marshall McLuhan - Toronto
NT
DNS
Mirza Alavi
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
David Dang
Milliken Mills - Markham
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Daquan Berry
Bill Crothers SS - Unionville
23.39
22.43
10
Benjamin Pestana
Sacred Heart - Newmarket
23.03
22.80
8
Vincent Marshall
Francis Libermann- Scarborough
22.97
22.90
6
Roger Grubb
Bill Crothers SS - Unionville
23.34
23.20
5
Lucas Kleine
St.Theresa of Lisieux-Richmond
24.20
23.50
4
Samuel Correa
Marshall McLuhan - Toronto
23.73
24.00
3
Josh Andrade
St. Maximilian Kolbe - Aurora
24.55
24.09
2
AJ Golbourne
Bill Crothers SS - Unionville
24.36
24.20
1
Adrian Ali
St. Brother Andre
25.00
24.30
James Williamson
Dr. G. W. Williams - Aurora
24.50
24.50
Miguel DeGuzman
Sacred Heart - Newmarket
24.84
24.91
George Harper
Sir William Mulock - Newmarket
24.19
25.28
Robert Peruzza
St. Joan of Arc - Maple
24.20
DNS
Kishan Ravikumar
Stouffville - Stouffville
24.30
DNS
Craig Gonsalves
St. Brother Andre
24.13
DNS
Liam Deep
St. Brother Andre
24.64
DNS
c
Last updated Fri, 13 May 2016 12:04:32
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en