Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 5, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Daquan Berry
Bill Crothers SS - Unionville
NT
11.45
Roger Grubb
Bill Crothers SS - Unionville
NT
11.47
Daniel Bilousov
Bill Crothers SS - Unionville
NT
11.66
Omar DaNaia
Bill Crothers SS - Unionville
NT
11.77
Bradley Fraser
Our Lady of Lourdes H S
NT
11.95
Craig Gonsalves
St. Brother Andre
NT
12.01
Vincent Marshall
Francis Libermann- Scarborough
12.00
12.01
Wenzell Ortiz
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
12.02
Lucas Kleine
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
12.17
Alan Wrya
Markham - Markham
NT
12.17
Kerone Johnson
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.20
Matteo Rogue
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.20
Coleton McCarthy
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.21
Robert Peruzza
St. Joan of Arc - Maple
NT
12.26
Carson Drohan
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.38
Martin Iyamabo
St. Marcellinus - Mississauga
11.98
12.41
George Harper
Sir William Mulock - Newmarket
NT
12.48
Kishan Ravikumar
Stouffville - Stouffville
NT
12.48
Coffie Ansong
St. Marcellinus - Mississauga
13.00
12.49
Christopher Castillo
St. Joan of Arc - Maple
NT
12.60
Ian Neibles
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.64
Josh Pedretti
Sir William Mulock - Newmarket
NT
12.66
Cashey Thomas
Tommy Douglas Secondary School
NT
12.68
Eric Colonna
St. Marcellinus - Mississauga
12.63
12.72
Keshan Khemaj
Brampton Centennial - Brampton
13.50
12.73
John Kitoko
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.75
Kemmar Cain
Francis Libermann- Scarborough
NT
12.76
Ruben Fox Jr.
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
12.78
James Williamson
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
12.80
William Vandenheuvel
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.81
Rhemel-Tyler Williams-McIntosh
Unionville - Markham
NT
12.84
Paul Cotturo
Aurora High School
NT
12.85
Marlon Moulton
Maple - Maple
12.88
12.91
George Sakellaris
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
12.96
Arushan Jebaranjan
Tommy Douglas Secondary School
NT
12.98
Jaden Lewin
St. Marcellinus - Mississauga
12.65
13.00
Joshua Palleya
Our Lady of Lourdes H S
NT
13.09
Mark Mattei
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
13.10
Daniel Brown
St. Brother Andre
NT
13.11
Austin Antle
Sir William Mulock - Newmarket
NT
13.12
Edward Smith
Francis Libermann- Scarborough
NT
13.13
Anthony Picozzi
St. Joan of Arc - Maple
NT
13.16
Nick Ghalami
Bill Crothers SS - Unionville
NT
13.21
Edmund Lee
Milliken Mills - Markham
NT
13.22
Jamal Titus
Bill Crothers SS - Unionville
NT
13.22
Nathan Wilson
Stouffville - Stouffville
NT
13.26
Zaigham Mohamed
Bur Oak S.S.
NT
13.30
Advait Chauhan
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
13.32
Danny Nguyen
Brampton Centennial - Brampton
14.00
13.45
Marlon Rubio
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
13.49
Kurt Haya
Francis Libermann- Scarborough
NT
13.50
Kogul Prins
Stouffville - Stouffville
NT
13.52
Kiaeem Gordon
Brampton Centennial - Brampton
NT
13.54
Logan Tao
St. Brother Andre
NT
13.55
Luis Mijango
St. Joan of Arc - Maple
NT
13.60
Timothy Ruscica
Aurora High School
NT
13.63
Parham Gholipour-Shahraki
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
13.64
Stratos Siavelis
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
13.75
David Dang
Milliken Mills - Markham
NT
13.76
Aiden Aqui
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
13.87
Samuel Zhao
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
13.98
Matti Gencher
Westmount - Thornhill
NT
14.00
Joseph Pham
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
14.51
Justin Chiu
Francis Libermann- Scarborough
NT
14.71
Michael Tsimidis
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
14.71
Ryan Longhurst
Huron Heights - Newmarket
NT
15.07
Bede Nicholas
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
16.08
Joval Spencer
Maple - Maple
NT
DNS
Rhys Kraft
Eastview - Barrie
12.10
DNS
Jared Gaudette
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Zack McDonald
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Tyrese Smith
St. Brother Andre
NT
DNS
Tyrell McLean
St. Marcellinus - Mississauga
13.17
DNS
Ryan Pham
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Antonio Roach
Brampton Centennial - Brampton
12.00
DNS
Seyon Sriharan
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
DNS
Adam Jakma
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
DNS
Nathaniel Tan
Francis Libermann- Scarborough
13.50
DNS
Lance Delfish
Francis Libermann- Scarborough
12.90
DNS
Malachi Alleyne-Smart
Brampton Centennial - Brampton
13.00
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Daquan Berry
Bill Crothers SS - Unionville
11.45
11.16
10
Roger Grubb
Bill Crothers SS - Unionville
11.47
11.39
8
Omar DaNaia
Bill Crothers SS - Unionville
11.77
11.52
6
Daniel Bilousov
Bill Crothers SS - Unionville
11.66
11.57
5
Vincent Marshall
Francis Libermann- Scarborough
12.01
11.59
4
Bradley Fraser
Our Lady of Lourdes H S
11.95
11.72
3
Craig Gonsalves
St. Brother Andre
12.01
11.80
2
Kerone Johnson
Our Lady of Lourdes H S
12.20
11.92
1
Robert Peruzza
St. Joan of Arc - Maple
12.26
11.93
Alan Wrya
Markham - Markham
12.17
11.98
Wenzell Ortiz
Fr. Michael McGivney - Markham
12.02
11.98
Coleton McCarthy
Our Lady of Lourdes H S
12.21
12.07
Matteo Rogue
Our Lady of Lourdes H S
12.20
12.07
Lucas Kleine
St.Theresa of Lisieux-Richmond
12.17
12.12
Carson Drohan
Our Lady of Lourdes H S
12.38
12.28
Martin Iyamabo
St. Marcellinus - Mississauga
12.41
12.31
c
Last updated Thu, 05 May 2016 20:02:39
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en