Meet Info
ROPSSAA Track & Field
May 21, 2015 to May 22, 2015
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Shamar Barnett
St. Edmund Campion
12.20
11.87
Kevin Wong
St. Marcellinus - Mississauga
12.40
11.91
Joojo Paintsil
St. Roch - Brampton
11.94
11.91
Tivon Bryan
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.02
12.08
Justin Maisuria
St. Edmund Campion
11.80
12.02
Lamar Rudder
Ascension of Our Lord-Miss
11.91
12.02
Hunter Brown
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.00
12.08
Ryan Maharaj
Fr Michael Goetz - Mississauga
12.72
12.09
Tony Ogini
St. Augustine - Brampton
12.57
12.10
Aaron Almeida
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.32
12.12
Kenneth Miller
Fr Michael Goetz - Mississauga
12.80
12.22
Levi Smith
Robert F. Hall - Caledon East
13.00
12.34
Nicholas Phillip
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.10
12.12
Brandon Gebka
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.12
12.20
Rawad Alkallas
Fr Michael Goetz - Mississauga
12.80
12.39
Gabriel Appiah-Kubi
St. Roch - Brampton
12.23
12.44
Nicholas Baker
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.47
12.44
Dustin Javier
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.43
12.45
Philip Mutumbo
St. Roch - Brampton
12.19
12.48
Alexander Chai
Cardinal Ambrozic - Brampton
12.50
12.54
Darious Wilson
Ascension of Our Lord-Miss
12.33
12.61
Remy Pineda
St. Joseph - Mississauga
12.26
12.65
Osas Odigie
Cardinal Ambrozic - Brampton
12.26
12.69
Frank DeBartolo
St. Michael C.S.S
12.50
12.72
J.C. DeLeon
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
11.90
12.75
Matt Piva
St. Martin's - Mississauga
12.50
12.83
Shane Straughan
Ascension of Our Lord-Miss
13.05
12.96
Don Eugenio
St. Joseph - Mississauga
12.50
13.05
Milan Ireneus
St. Joseph - Mississauga
12.50
13.56
Ezequielle Faller
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
11.90
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Joojo Paintsil
St. Roch - Brampton
11.91
11.60
Shamar Barnett
St. Edmund Campion
11.87
11.66
Kenneth Miller
Fr Michael Goetz - Mississauga
12.22
11.76
Justin Maisuria
St. Edmund Campion
12.02
11.86
Rawad Alkallas
Fr Michael Goetz - Mississauga
12.39
11.81
Ryan Maharaj
Fr Michael Goetz - Mississauga
12.09
11.97
Hunter Brown
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.08
11.82
Kevin Wong
St. Marcellinus - Mississauga
11.91
11.82
Lamar Rudder
Ascension of Our Lord-Miss
12.02
11.83
Aaron Almeida
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.12
12.06
Levi Smith
Robert F. Hall - Caledon East
12.34
12.07
Tivon Bryan
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.08
12.13
Brandon Gebka
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.20
12.13
Gabriel Appiah-Kubi
St. Roch - Brampton
12.44
12.17
Tony Ogini
St. Augustine - Brampton
12.10
12.18
Nicholas Phillip
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.12
12.19
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Joojo Paintsil
St. Roch - Brampton
11.60
11.71
10
Shamar Barnett
St. Edmund Campion
11.66
11.79
8
Kevin Wong
St. Marcellinus - Mississauga
11.82
11.91
6
Justin Maisuria
St. Edmund Campion
11.86
11.91
5
Hunter Brown
St. Marguerite d'Youville-Bram
11.82
11.99
4
Kenneth Miller
Fr Michael Goetz - Mississauga
11.76
12.01
3
Rawad Alkallas
Fr Michael Goetz - Mississauga
11.81
12.01
2
Ryan Maharaj
Fr Michael Goetz - Mississauga
11.97
12.21
1
c
Last updated Mon, 08 Jun 2015 11:50:31
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en