Meet Info
TDCAA Track & Field Championships
May 17, 2023 to May 18, 2023
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Prince Appau
Father Henry Carr - Rexdale
11.50
11.59
Marcel A Ayittey
James Cardinal McGuigan
NT
11.80
Santiago Flores-East
Bishop Allen Academy-Etobicoke
12.27
11.85
Abraham A Bamidele
St. Oscar Romero - Toronto
11.78
11.87
Jaden Grant
Father Henry Carr - Rexdale
12.20
11.96
Desmond Okuonhae
Father Henry Carr - Rexdale
12.58
11.96
Issachar Martial
Chaminade College - Toronto
12.77
11.96
Joel Dike
Bishop Marrocco/Merton-Toronto
12.00
11.97
Isaiah Folorunso
Father John Redmond - Toronto
12.17
12.07
Keane Paterson
St. John H Newman -Scarborough
13.19
12.17
Ouen Rambaud
Mary Ward - Scarborough
12.65
12.21
River Jones
Michael Power/St.Joseph-Etobic
12.68
12.22
Lakish Mitchell-Douglas
Father Henry Carr - Rexdale
12.20
12.23
Ishmael Palmer
Marshall McLuhan - Toronto
NT
12.26
Victor Fabiano
St. John Paul II - Scarborough
12.20
12.28
Michael Berkoe
James Cardinal McGuigan
NT
12.29
Oheneba Gyekye
Monsignor Percy Johnson
NT
12.35
Jack Wyse
Neil McNeil - Toronto
12.97
12.37
Ashton Taylor-Sookhan
Mother Teresa - Scarborough
NT
12.42
Lesley Igbinedion
James Cardinal McGuigan
NT
12.42
Joshua Morgan
Mgr-de-Charbonnel - Toronto
NT
12.49
Andy Noel-Bellerive
Monsignor Percy Johnson
NT
12.51
Alexander Greaves
Brebeuf - Willowdale
13.00
12.58
Jayden Blair
Francis Libermann- Scarborough
12.98
12.62
David Eheba
Michael Power/St.Joseph-Etobic
13.26
12.62
Christopher Olumese
St. Basil The Great - Weston
12.56
12.63
Ryo Concepcion
Neil McNeil - Toronto
13.14
12.68
Josaiah Dela Cruz
Bishop Marrocco/Merton-Toronto
12.00
12.70
Opeyemi Adesanya
St. Basil The Great - Weston
NT
12.74
Kiskama Lemor
St. John H Newman -Scarborough
13.10
12.74
Adam Fu
Mary Ward - Scarborough
13.39
12.76
Korikye Allen
St. John H Newman -Scarborough
13.16
12.79
Victor Akalue
Father John Redmond - Toronto
13.21
12.79
Melvin Anton
St. John H Newman -Scarborough
NT
12.89
Carlyan Fotso
Michael Power/St.Joseph-Etobic
13.60
12.93
Avery Robert
Senator O'Connor - Toronto
NT
12.93
Jason Freitas
Bishop Marrocco/Merton-Toronto
13.51
12.93
Thompson Boye
St. John Paul II - Scarborough
13.25
12.96
George Yachouh
Senator O'Connor - Toronto
NT
12.97
Yaadavan Sutharsan
St. Joan of Arc - Scarborough
14.07
12.98
Zeph Isaac
Neil McNeil - Toronto
NT
13.01
George Odiase
St. Oscar Romero - Toronto
14.05
13.03
Ervin John Agua
Father Henry Carr - Rexdale
12.84
13.04
Georgio Silvea
University of Toronto Schools
12.97
13.06
Jahziah Fraser
St. John H Newman -Scarborough
NT
13.14
Dave-Joshua Lachica
St. John Paul II - Scarborough
13.36
13.14
Alexander Kulin
Bishop Allen Academy-Etobicoke
13.62
13.17
Daniel Odumiami
Senator O'Connor - Toronto
NT
13.26
Rayden Monteiro
Francis Libermann- Scarborough
13.88
13.27
John Pelejo
Senator O'Connor - Toronto
NT
13.29
Cian Checkley
St. Patrick - Toronto
NT
13.30
Tobi Solomon
Francis Libermann- Scarborough
13.89
13.33
Carl Maliwat
Francis Libermann- Scarborough
14.46
13.33
Dimitri Collinson
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
13.40
Duncan Green
St. Patrick - Toronto
NT
13.45
Tomas Dejesus
St. Mary's - Toronto
NT
13.45
Kymani Toussaint
Senator O'Connor - Toronto
NT
13.48
Edrian Bantayan
St. Patrick - Toronto
NT
13.50
Gerard Bryan
Mary Ward - Scarborough
14.62
13.51
Ezekiel Olutade
St. Patrick - Toronto
NT
13.66
Jorge Ramirez
Monsignor Percy Johnson
NT
13.69
Bryce Cruz
Mary Ward - Scarborough
14.54
13.75
Osa Osaiyekemwen
Cardinal Carter - Willowdale
14.31
13.76
Aiden Chen
St. John Paul II - Scarborough
14.21
13.80
Zion Osungboye
St. Basil The Great - Weston
NT
13.83
Kevin Muyenzi
St. Mary's - Toronto
NT
13.86
Giovanni Rapanaro
Marshall McLuhan - Toronto
NT
13.91
Nick Mateus
Marshall McLuhan - Toronto
NT
14.00
Luca Sarcinella Fietta
Marshall McLuhan - Toronto
NT
14.06
Gabriel Ly
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
14.06
Steven Okonedo
Monsignor Percy Johnson
NT
14.19
Richard Osayande
Monsignor Percy Johnson
NT
14.42
Lucas Lam
Toronto Prep School
NT
14.67
Lee A Mejia
St. Mary's - Toronto
NT
14.68
Exavier Matharin
St. Mary's - Toronto
NT
14.69
Basil Ulicki
University of Toronto Schools
12.09
14.77
Joel Konadu
Marshall McLuhan - Toronto
NT
14.87
Nathan Yoftah
St. Patrick - Toronto
NT
15.10
Leo Caceres
Francis Libermann- Scarborough
15.92
15.47
Jaylen Ronquillo
James Cardinal McGuigan
NT
DNS
Callum Mainville
Father John Redmond - Toronto
NT
DNS
Joshua Skuce
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
DNS
Pierre Ramos
Chaminade College - Toronto
NT
DNS
Rasaq Habeeb
Michael Power/St.Joseph-Etobic
12.95
DNS
Nino Parone
St. Oscar Romero - Toronto
12.99
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Prince Appau
Father Henry Carr - Rexdale
11.59
11.33
10
Santiago Flores-East
Bishop Allen Academy-Etobicoke
11.85
11.43
8
Marcel A Ayittey
James Cardinal McGuigan
11.80
11.44
6
Abraham A Bamidele
St. Oscar Romero - Toronto
11.87
11.52
5
Joel Dike
Bishop Marrocco/Merton-Toronto
11.97
11.53
4
Jaden Grant
Father Henry Carr - Rexdale
11.96
12.01
3
Issachar Martial
Chaminade College - Toronto
11.96
12.11
2
Desmond Okuonhae
Father Henry Carr - Rexdale
11.96
DQ
c
Last updated Thu, 18 May 2023 20:57:27
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en