Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 19, 2022 to May 20, 2022
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 100 Metre Dash
Records
YRAA
11.26
May 21, 2015
Garth Williams
FMMCHS - Markham
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Joshua Chong
St. Maximilian Kolbe - Aurora
12.89
12.09
0.2
Cameron Christian
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
12.53
12.19
0.7
Andre Mitchell
Bill Crothers SS - Unionville
12.22
12.24
0.1
Daniel Chen
Markham - Markham
NT
12.31
+0.0
Daniel Dot
St. Joan of Arc - Maple
NT
12.36
1.1
Anthony Lipman
Stephen Lewis - Vaughan
NT
12.50
0.6
Tyler Lum
Richmond Green - Richmond Hill
12.80
12.50
+0.0
David Ejeteh
St. Maximilian Kolbe - Aurora
13.41
12.58
0.4
Andy Su
Unionville - Markham
NT
12.61
+0.0
Matthew Mendoza
St. Augustine - Markham
NT
12.63
0.4
Matthew Szakacs
St. Joan of Arc - Maple
NT
12.65
1.0
Owen Lock
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.66
+0.0
Luca Iozzo
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
12.59
12.70
0.6
Marcus Caia
Cardinal Carter - Aurora
NT
12.72
0.4
Kyle Hu
Unionville - Markham
NT
12.74
0.3
Kevin Hum
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
12.75
0.4
Samuel Santua
St. Elizabeth - Thornhill
NT
12.78
+0.0
D'Artagnan Passailaigue
Bill Hogarth - Markham
NT
12.82
1.1
Richi Jeyaraja
St. Elizabeth - Thornhill
NT
12.83
0.4
Roger Mbakama-Matshum
Our Lady of the Lake - Keswick
NT
12.84
0.2
Joshua Maksimishin
Maple - Maple
NT
12.86
0.2
Christophe Daher
ESC Renaissance - Aurora
NT
12.92
0.2
Jason Yeung
Unionville - Markham
NT
12.95
0.6
Michael Quarcoopome
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
12.96
0.2
Antony Kulasekaran
Brother Andre - Markham
NT
13.00
0.4
Aryan Sahrawat
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
13.02
0.4
Matthew Fiorucci
St. Joan of Arc - Maple
NT
13.02
0.2
William Zhang
Unionville - Markham
NT
13.03
0.2
Warith Mustapha
Dr. John Denison - Newmarket
NT
13.09
1.1
Joseph Simhari
Cardinal Carter - Aurora
NT
13.10
0.6
Jeremiah Somers
Bill Hogarth - Markham
NT
13.14
0.4
Keyaan Mohamed
St. Augustine - Markham
NT
13.15
+0.0
Vishal Gaya
ESC Renaissance - Aurora
NT
13.29
1.1
Vianny Tetang
ESC Renaissance - Aurora
NT
13.30
0.1
Peter Simhairi
Cardinal Carter - Aurora
NT
13.37
0.4
Faisal Adeyemo
Brother Andre - Markham
NT
13.37
0.1
Jack Lin
Unionville - Markham
NT
13.37
+0.0
Aaron Greaves
St. Maximilian Kolbe - Aurora
13.47
13.38
1.1
Cameron Loi
Bayview - Richmond Hill
NT
13.38
0.1
Caleb Yu
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
13.40
-0.4
Tysen Vilardo
ESC Renaissance - Aurora
NT
13.42
-0.4
Louis Thompson
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
13.44
1.0
Elthan Wang
Markham - Markham
NT
13.44
+0.0
Derrick Ha
Bayview - Richmond Hill
NT
13.45
0.3
Zavion Clarke
Middlefield - Markham
NT
13.45
0.1
Avery Tribe
Sacred Heart - Newmarket
13.74
13.50
0.3
Jacob Madden
Sutton - Sutton West
14.00
13.52
0.2
Gabriel So
St. Robert - Thornhill
NT
13.53
0.1
Aryan Shahbazi
Bayview - Richmond Hill
NT
13.54
-0.4
Ryan Karkhanechi
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
13.57
0.1
Cayden Lee
Bayview - Richmond Hill
NT
13.57
0.1
Noah Taylor
King City Secondary School
NT
13.58
1.1
Abdulhaqq Salawu
Woodbridge College- Woodbridge
NT
13.60
+0.0
Kevin Wang
Unionville - Markham
NT
13.61
0.1
Dakarai Knights
St. Augustine - Markham
NT
13.63
0.2
Mike Pascos
Stephen Lewis - Vaughan
NT
13.66
0.2
Aiden Mata
Bayview - Richmond Hill
NT
13.67
0.4
Mackenzie Kim
Brother Andre - Markham
NT
13.71
0.7
Nishaal Ismail
Tommy Douglas - Vaughan
NT
13.72
0.4
Hunter Wyndham
Bill Hogarth - Markham
NT
13.73
1.1
Danila Bakunin
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
13.75
0.7
Victor Banica
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
13.76
0.6
Angus Lee
St. Augustine - Markham
NT
13.76
0.4
Haesoo (Andrew) Jung
St. Robert - Thornhill
NT
13.78
+0.0
Amitrajh Paskaran
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
13.84
0.4
Roy Wang
Milliken Mills - Markham
NT
13.85
0.1
Max Dipaolo
Cardinal Carter - Aurora
NT
13.86
1.0
Edwin Deng
Milliken Mills - Markham
NT
13.89
0.7
Beshoy Hanna
Our Lady Queen of the World-RH
NT
13.92
-0.4
Kristian Jjumba
Our Lady of the Lake - Keswick
NT
13.92
1.0
Isaque Nunes
St. Robert - Thornhill
NT
13.94
+0.0
Harry Chen
Markville Secondary School
NT
13.98
0.6
Andrew Zhang
Unionville - Markham
NT
13.99
0.7
Chris Song
Unionville - Markham
NT
14.01
0.2
Alessandro Orsini
St. Joan of Arc - Maple
NT
14.02
0.3
Jack Yang
Unionville - Markham
NT
14.04
0.1
Jamin Xu
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
14.06
-0.4
Kalen Huynh
Dr. John Denison - Newmarket
NT
14.07
+0.0
Jayshaun Felix
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
14.08
0.2
Saad Mirza
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
14.12
0.1
Darrel Moochun
Woodbridge College- Woodbridge
NT
14.13
+0.0
Camillo Furlong
Aurora High School
NT
14.20
0.7
Kalen Yee
St. Robert - Thornhill
NT
14.27
+0.0
Jeffrey Zhu
Aurora High School
NT
14.36
+0.0
Ramy Muktar
Brother Andre - Markham
NT
14.43
0.3
Jeffrey Azzi
ESC Renaissance - Aurora
NT
14.45
1.0
Christian Santoro
Tommy Douglas - Vaughan
NT
14.68
1.1
Arun Thiruthanikan
Milliken Mills - Markham
NT
14.70
0.7
Radamir Kekukh
Woodbridge College- Woodbridge
NT
14.76
0.2
Clement Tanthavong
Tommy Douglas - Vaughan
NT
14.78
0.2
Michael Tasis
Dr. John Denison - Newmarket
NT
14.85
0.6
David Mederios
Bill Hogarth - Markham
NT
14.92
1.0
Jaiden Gunanathan
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
15.40
+0.0
Alexander Jin
Markville Secondary School
NT
15.54
0.3
Ulan Jumataev
Newmarket - Newmarket
NT
15.95
-0.4
Edison Wong
Markville Secondary School
NT
16.20
-0.4
Daunte Campbell
Middlefield - Markham
NT
17.69
0.1
Aiden Sarrafzadeh
Our Lady Queen of the World-RH
NT
DNS
0.4
Marco Rubino
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
0.3
Toryn So
ESC Renaissance - Aurora
NT
DNS
0.1
Shahin Shahin
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
DNS
0.1
Jack Seawright
Cardinal Carter - Aurora
NT
DNS
-0.4
Michael Okaofor
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
13.62
DNS
1.0
Massimo Sgandura
Brother Andre - Markham
NT
DNS
0.3
Andrew Tao
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
0.2
Mattais Papillo
King City Secondary School
NT
DNS
1.0
Masoor Ahmed
Cardinal Carter - Aurora
NT
DNS
0.4
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Tyler Lum
Richmond Green - Richmond Hill
12.50
11.82
+0.0
10
Cameron Christian
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
12.19
12.11
+0.0
8
Daniel Chen
Markham - Markham
12.31
12.17
+0.0
6
Andre Mitchell
Bill Crothers SS - Unionville
12.24
12.18
+0.0
5
Joshua Chong
St. Maximilian Kolbe - Aurora
12.09
12.18
+0.0
4
Daniel Dot
St. Joan of Arc - Maple
12.36
12.28
+0.0
3
Anthony Lipman
Stephen Lewis - Vaughan
12.50
12.35
+0.0
2
David Ejeteh
St. Maximilian Kolbe - Aurora
12.58
12.45
+0.0
1
c
Last updated Sat, 21 May 2022 8:38:18
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en